Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Vienu iš „Perlo” lyderių tapęs D. Vilys: „Laukia labai įdomus sezonas”

2019 07 10 Balys Šmigelskas/SKM.LT

Nuotr. autorius: FIBA.COM

Įžaidėjui Domantui Viliui praėjęs sezonas Vilniaus „Perlo” gretose tapo savotišku tramplinu. Visų pirma, apie tai byloja dvigubai į viršų šoktelėję 19-mečio rodikliai.

2018–2019 m. sezone Vilniaus „Ryto” sistemos auklėtinis Nacionalinėje krepšinio lygoje („Mezon–NKL”) vidutiniškai per 21,20 min. pelnydavo 14,5 taško, atlikdavo 2,6 rezultatyvaus perdavimo ir rinkdavo 11,8 naudingumo balų vidurkį.

Palyginimui, 2017–2018 m. sezone iš Kupiškio kilęs D. Vilys rinkdavo po 7, 4 taško ir 5,6 taško. Į akis krenta ir ženkliai pagerintas taiklumas atakuojant iš trijų taškų zonos – nuo 31,1 iki 41,9 proc. (5 vieta lygoje).

STATISTIKA PERLE 

Pagal naudingumo balų vidurkį D. Vilys „Perle” nusileido tik Deividui Sirvydžiui, Karoliui Giedraičiui ir Marekui Blaževičiui. Tiesa, sezono viduryje K. Giedraitis buvo paskolintas Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL”) rungtyniaujančiam Panenvėžio „Lietkabeliui”, o D. Sirvydis ir M. Blaževičius didžiąją sezono dalį atstovavo reprezentacinei „Ryto” komandai.

Efektingiausiu NKL krepšininku išrinktas D. Vilys praėjusiame NKL sezone sužaidė 43 rungtynes ir pagal šį rodiklį dalijasi pirmąją vietą su Tadu Vaičiūnu ir Simu Jarumbausku.

Pasiruošimą baigiamiesiems egzaminams su krepšiniu puikiai suderinęs D. Vilys tik antradienį grįžo iš U19 pasaulio čempionato, kur su Lietuvos rinktine pateko tarp 4 geriausių planetos komandų.

Trenerio Gedimino Petrausko pasitikėjimo sulaukęs krepšininkas per 17,7 min. planetos pirmenybėse pelnydavo po 8,6 taško (42,3 proc. trit.), atlikdavo 2,6 rezultatyvaus perdavimo ir fiksavo 7,6 balo vidurkį.

STATISTIKA RINKTINĖJE 

Vis tik D. Vilys asmenių pasiekimų nesivaiko ir akcentuoja komandinį darbą. Vos iš lėktuvo išlipęs krepšininkas skubėjo į Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) organizuojamą „Talent Camp” stovyklą, kurioje šiuo metu pluša perspektyviausi būsimi pirmokėliai.

Krepšininkas atsakinėjo į stovyklautojų klausimus, o susitikimo pabaigoje jaunuosius krepšininkus nudžiugino efektingais dėjimais.

DSC03306

– Ką tik sugrįžai iš U19 pasaulio čempionato, kur su Lietuvos rinktine patekote tarp 4 geriausių planetos komandų. Kokios mintys apie šias pirmenybes galvoja sukasi šią minutę? – SKM.LT pradėjo pokalbį su D. Viliu.

– Mintys tikrai yra neblogos. Žinoma, gaila, kad pritrūko pergalės iki medalio, bet džiaugiuosi ir didžiuojuosi komanda, kad po grupės etapo, nepaisant dviejų pralaimejimų, sugebėjome nueiti iki ketverto.

– Viešoje erdvėje buvo daug kalbama apie ypatingai stiprią lietuvių kovotojų dvasią ir puikią atmosferą rūbinėje. Kokį įspūdį pačiam paliko ši rinktinės vasara, lyginant su ankstesniais čempionatais?

– Manau, kad kiekviena Lietuvos rinktinė, tiek jaunių, tiek vyrų, išsiskiria kovingumu ir puikia atmosfera, tad ši rinktinė nebuvo išimtis. Buvo puiki atmosfera rūbinėje, puikiai visi dirbome per treniruotes. Iš tikrųjų čempionatas buvo toks, kaip ir visi ankstesni, tik, manau, kad tie žodžiai „Pasaulio čempionatas”, o ne Europos, prideda didesnę atsakomybę.

– Palygink žaidimą klube ir rinktinėje? Kokie pagrindiniai skirtumai, galbūt yra ir panašumų?

– Kai žaidi už klubą, tu visą sezoną tobulėji tiek asmeniškai, tiek kaip komanda, nes yra daug laiko, daug mėnesių. O atvažiavus į rinktinę turi mėnesį pasiruošti, susižaisti ir per tą savaitę, kol vyksta čempionatas, turi parodyti viską, ką moki.

DSC03231

– Praėjęs sezonas Vilniaus „Perlo“ gretose buvo bene geriausias tavo karjeroje. Ką tau davė praėjęs sezonas ir ar jautiesi dar labiau priartėjęs prie pagrindinės komandos slenksčio?

– Praėjęs sezonas, manau, daugiausiai davė pasitikėjimo savo jėgomis. Ačiū labai treneriui Arvydui Gronskiui, kuris manimi pasitikėjo ir leisdavo kurti žaidimą aikštėje. Mano nuomone, dar labai daug turiu dirbti ir daug ką tobulinti.

– Artėjantį sezoną perspektyviausius sostinės krepšininkus treniruos Gintautas Vileita. Ką manai apie šį specialistą ir visą trenerių štabą?

– Pas trenerį Gintautą dar nesu žaidęs, bet apie jį esu girdėjęs tik gerus žodžius, todėl, manau, sezonas bus labai įdomus. O iš trenerių štabo yra tekę dirbti tik su treneriu Edvinu Justa. Tai puikus treneris, kuris daug dirba su visa komanda.

DSC03351

– Kaip vertini „Ryto“ ir Vilniaus savivaldybės pastangas Lietuvos sostinėje kurti tvirtą krepšinio piramidę?

– Esu atvykęs į Vilnių iš Kupiškio, bet tikrai labai džiaugiuosi, kad Vilnius bando kurti tokią piramidę. Manau, kad vaikai tokioje sistemoje norės žaisti „Ryte”. Labai svarbu, kad sostinės komandoje butų kuo daugiau žaidėjų perėjusių per visą sistemą.

– Šiandien aplankei būsimus pirmokėlius, kurie tik pradeda savo kelią krepšinyje. Kokį įspūdį paliko bendravimas su vaikais? Kokie mažųjų krepšininkų tau pateikti klausimai įstrigo labiausiai?

– Su vaikais visada linksma bendrauti, jie turi daug energijos, daug klausimų, visi įdėmiai klauso. Įdomiausias klausimas buvo apie tai, kur norėčiau žaisti: NBA, Eurolygoje ar SKM? (šypsosi, aut. pastaba).

– Kaip praleisi likusią vasarą?

– Dabar šiek tiek reikia pailsėti, atsigauti po sezono, o tada vėl kibti į darbus.

– Ko pats asmeniškai tikiesi iš artėjančio sezono?

– Tikiuosi kuo daugiau patobulėti tiek asmeniškai, tiek kartu su komanda.

 

Naujienų sąrašas