Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Išpildyta NBA svajonė, trys pratęsimai ir gyvenimo nuotykis Ispanijoje

2018 04 04 Sandra Križanauskienė, Ispanija

Praėjusį šventinį savaitgalį Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) 12-likamečiai Gantas Križanauskas ir Paulius Pilkauskas praleido ypatingai. SKM „Tigrų“ komandos atstovai dalyvavo tarptautiniame turnyre Ispanijoje, kur ne tik turėjo galimybę pažaisti vienoje komandoje su savo vienmečiais iš įvairiausių pasaulio valstybių, pasirodyti „Visų žvaigždžių“ rungtynese, sudalyvauti įvairiausiose rungtyse, tačiau ir susirasti draugų iš viso pasaulio bei pažinti kitas kultūras. Vos grįžę po kelionės pasidalyti įspūdžiais ir patirtimi Europos krepšinio Olimpe nuolat besipuikuojančioje Ispanijoje sutiko į turnyrą jaunuosius krepšininkus lydėję tėveliai.

Pateikiame Ganto mamytės Sandros įspūdžius.

Nuo įspūdžių dar nespėjome atsigauti. Visų pirma, labai džiaugiamės, kad mes buvome pakviesti ir turėjome galimybę sudalyvauti tokiame turnyre, mums tai buvo kažkas nerealaus.

Turnyras buvo kitoks tuo, kad mūsų komanda buvo surinkta iš viso pasaulio vaikų – iš Australijos, Amerikos (Las Vegaso), Prancūzijos, Ispanijos, Taivano ir mūsiškiai – du SKM lietuviai. Iš viso mūsų komandoje buvo 8 vaikai. Vakare atvykome, o ryte jau žaidėme be jokio pasiruošimo ir treniruočių, tad tai buvo įdomi patirtis.

TGEM9589

Žaidėme prieš ispanų komandas. Tvarkaraštis buvo gana įtemptas – pirmąją dieną vaikai sužaidė 2 rungtynes, antrąją dieną laukė 3 susitikimai ir „All Stars“ rungtynės, trečiąją dieną – pusfinalio ir mažojo finalo rungtynės. Patyrėme ir pergalių, ir pralaimėjimų. Didžiausia įtampa buvo mažajame finale, kur kovojome dėl trečiosios vietos. Pergalę iškovojome tik po trijų pratesimų ir vos trijų taškų persvara. Simboliška, kad ir komanda vadinosi  „3T Toulouse Travel Team“.

Be to, abu vaikai sužaidė „All Stars“ („Visų žvaigždžių“) rungtynėse, o Gantas dėjimo į krepšį rungtyje netgi laimejo 1-ąją vietą.

EMOCIJŲ JŪRA SUKĖLĘS G. KRIŽANAUSKO DĖJIMAS 

Ispanijoje krepšinis greitesnis nei Lietuvoje, mažiau derinių, leidžiama dvigubinti gynybą. Beje, žaidėme į pažemintus krepšius. Taip pat buvo keista, kad mūsų vaikai žaide centrų pozicijose, kur čia, Lietuvoje, savo komandose žaidžia 1–2 numeriu. Tikriausiai tai dėl to, kad būtų greitesnis žaidimas.

Turnyras vyko Vilassare mieste. Laisvo laiko turėjome tik po turnyro, tad nuvykome į Barseloną. Ten įgyvendinome vaikų svajonę ir apsilankėme NBA kavinėje.

rsz img 3210

Manau, mūsų vaikams tai buvo didžiulė patirtis. Berniukai pamatė, kad gali lygiavertiškai varžytis ir žaisti su viso pasaulio vaikais, įgavo pasitikejimo savimi. Turnyras buvo puikus būdas pamiršti lietuvišką santūrumą ir pamatyti, kokie pasitikintys savimi ir laisvi vaikai yra svetur. Taip pat vaikams tai buvo didžiulis gyvenimo nuotykis, jie turėjo progos pramokti anglų kalbos, pažinti kitas kultūras, susirasti draugų iš viso pasaulio. Namo mūsų krepšininkai nenorejo grižti.

Mes taip pat įsitikinome, jog vaikai gali rungtis su viso pasaulio vaikais, buvo smagu stebėti jų nuostabias emocijas. Taip pat esame labai dėkingi Davidui Fauthoux‎ už suteiktą galimybę dalyvauti tokio tipo turnyre – gavome labai daug teigiamu emocijų, mums buvo didelė garbė dalyvauti!

 

Turite įdomią istoriją ir norite ja pasidalinti? Įspūdžiai, nuomonės, idėjos ir įžvalgos visuomet laukiamos el. pašto adresu b.smigelskas@skm.lt

Naujienų sąrašas