Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Nuostatai

 

2019-2020 METŲ SEZONO
SOSTINĖS KREPŠINIO MOKYKLOS
VIDINIO ČEMPIONATO NUOSTATAI

 

I. TIKSLAI IR UŽDAVINIAI
išsiaiškinti stipriausias Sostinės krepšinio mokyklos komandas bei perspektyviausius žaidėjus skirtingose amžiaus grupėse;
populiarinti krepšinį, kaip sporto šaką, skatinti moksleivius jį žaisti;
siekti, kad rungtynės būtų aprašomos ir skelbiamas jų rezultatas tinklapyje www.skm.lt;

II. VADOVAVIMAS IR VYKDYMAS

Čempionatą organizuoja Sostinės krepšinio mokykla (toliau SKM), o vykdymą koordinuoja varžybų Vyr. Teisėjas. SKM direktorius priima visus sprendimus, susijusius su Nuostatuose nenumatytais atvejais. 

Sostinės krepšinio mokyklos būstinė yra Lietuvoje, Vilniuje, Kalvarijų g 129-201.
Čempionatas vykdomas 2019 m. lapkričio – 2020 birželio mėnesiais.

III. KOMANDŲ IR ŽAIDĖJŲ REGISTRAVIMAS

Čempionate dalyvauja visos, pareiškusios norą, Sostinės krepšinio mokyklos komandos. Galimas ir kitų organizacijų komandų dalyvavimas.

Treneris turi užpildyti e-paraišką, kurią numato SKM, ir iki 2019 m. spalio 12 dienos IMTINAI turi atsiųsti el.paštu: algirdas.milonas@gmail.com. Paraiškoje galima registruoti iki 30 dalyvių. ČEMPIONATE NELEIDŽIAMA REGISTRUOTI MKL VARŽYBOSE DALYVAUJANČIŲ ŽAIDĖJŲ, IŠSKYRUS G1 grupę, kur gali dalyvauti MKL U18 ir U17 B divizione žaidžiantys žaidėjai ir G4 grupę, kur gali žaisti tik MKL U12 “Pirmojo iššūkio” čempionate žaidžiantys žaidėjai.

VIENAS DALYVIS GALI BŪTI REGISTRUOJAMAS NE DAUGIAU KAIP DVIEJOSE ČEMPIONATO KOMANDOSE, TAČIAU NEGALI BŪTI REGISTRUOJAMAS ŽAISTI TOS PAČIOS AR JAUNESNIŲ GRUPIŲ KOMANDOSE. TOKIŲ ŽAIDĖJŲ, KURIE REGISTRUOJAMI ŽAISTI ANTRAME ČEMPIONATE VYRESNĖJE GRUPĖJE, KOMANDOJE NEGALI BŪTI DAUGIAU NEI 4 (KETURI).

Į komandos paraišką gali būti įtraukiami ir vieneriais metais vyresni žaidėjai (išskyrus G6, G7, G8 grupes), tačiau rungtynių protokole komandoms leidžiama registruoti ne daugiau dviejų tokių žaidėjų, kurie negali žaisti aikštelėje vienu metu ir nei vienas iš tokių žaidėjų negali rungtyniauti paskutiniame kėlinyje. Komandos, turinčios vyresnių žaidėjų, treneris prieš rungtynes privalo apie tokius žaidėjus informuoti varžovų komandos trenerį ir tokius žaidėjus pažymėti protokole. Kiekvienų rungtynių protokole leidžiama registruoti 15 žaidėjų. Komandos prieš rungtynes privalo turėti atspausdintą ir SKM patvirtintą paraišką. Ši paraiška prieš rungtynes turėtų būti pateikiama rungtynių sekretoriui. Komandos turi teisę papildomai registruoti 4 dalyvius ne vėliau, kaip likus 2 dienoms iki paskutinių I etapo varžybų rungtynių. Tokiu atveju reikia užpildyti papildomą paraišką ir atsiųsti ją varžybų Vyr. Teisėjui.

IV. ČEMPIONATŲ VYKDYMO SĄLYGOS

Sostinės krepšinio mokyklos čempionatas vykdomas pagal oficialias FIBA krepšinio taisykles ir šiuos Nuostatus bei laikantis Garbingo Žaidimo (Fair Play), LKF etikos ir drausmės kodekso. Čempionatas vykdomas pagal pateiktas varžybų vykdymo sistemas atskirose grupėse. Visose amžiaus grupėse vykdomos Finalo ketverto varžybos, kuriose komandos kovoja dėl I-IV vietų, didžiausiose grupėse bus vykdomos ir mažosios taurės varžybos. Mažosios taurės varžybose, atkrintamųjų varžybų principu, dalyvaus V-XII vietas po antrojo etapo užėmusios komandos. I ir II etapo varžybose komandoms už laimėtas rungtynes skiriami 2 taškai, už pralaimėtas – 1 taškas, už neatvykimą arba atvykimą nepilnos sudėties - 0 taškų.

Komandai, I etapo varžybose neatvykus į rungtynes arba atvykus neturint minimalaus žaidėjų skaičiaus (G3 ir G4 grupėse – 8 žaidėjų, G5 ir G6 grupėse – 6 žaidėjų, G7 ir G8 grupėse – 8 žaidėjų), įskaitomas techninis pralaimėjimas rezultatu 0:20 ir skiriama 0 taškų. Jeigu tokia situacija I ir II etapo varžybose pasikartoja tris kartus, tokia komandai leidžiama pabaigti II etapo varžybas, tačiau ji nebegali pretenduoti į atkrintamąsias varžybas, o tos komandos II etapo visų rungtynių rezultatai yra anuliuojami.

Dviems komandoms surinkus vienodą taškų skaičių, pirmenybė suteikiama tarpusavio susitikimų nugalėtojui (1. Pagal tarpusavio pergales; 2. Pagal tarpusavio rungtynių įmestų/praleistų taškų skirtumą). Jei dviejų komandų tarpusavio rungtynių rezultatas yra lygus, pirmenybę teikiama komandai, turinčiai geresnį bendrą įmestų/praleistų taškų santykį grupėje (santykis skaičiuojamas dalybos būdu). Surinkus vienodai taškų daugiau kaip dviems komandoms, pirmenybė teikiama komandai, turinčiai daugiausiai laimėjimų jų tarpusavio susitikimuose. Jei laimėjimų skaičius vienodas, vietos nustatomos pagal geresnį įmestų/praleistų taškų skirtumą tarp komandų, turinčių po lygiai taškų tarpusavio susitikimuose. Jei visi rodikliai sutampa, pirmenybė teikiama komandai, turinčiai geresnį bendrą įmestų/praleistų taškų santykį grupėje.

Atkrintamosios varžybos bus vykdomos žaidžiant vienerias rungtynes, aukštesnę vietą grupės etape užėmusios komandos salėje, jeigu nėra susitarta kitaip. Į tolimesnį etapą patenka rungtynes laimėjusi komanda.

Sostinės krepšinio mokyklos čempionatas įvairaus amžiaus grupėse vykdomas atsižvelgiant į Lietuvos Moksleivių krepšinio lygos (MKL) varžybose taikomas taisykles bei išlygas.

G1, G2 ir G3 grupių rungtynės turi būti sužaistos iki varžybų tvarkaraštyje nurodytos datos ir vyksta pagal komandų trenerių abipusį susitarimą. Išskirtinais atvejais ir gavus varžybų Vyr. Teisėjo leidimą, rungtynės gali būti sužaistos vėliau, bet ne vėliau, nei paskutinę einamojo etapo varžybų dieną.

G4, G5-I, G5-II, G6, G7 ir G8 varžybos yra vykdomos turais, kurių datos bus numatytos varžybų tvarkaraštyje, o vieta bus paskiriama Vyr. Teisėjo arba SKM atsakingo asmens.

V. VARŽYBŲ GRUPĖS IR VYKDYMO SISTEMOS

Čempionatas vykdomas devyniose grupėse, o grupės sudaromos atsižvelgiant į dalyvių amžių bei komandų pajėgumą.
Varžybų grupės:

G1 2002-2003 m.gim.;
G2 2004-2005 m.gim.;
G3 2006-2007 m.gim.;
G4 2008-2009 m.gim.;
G5-I 2009-2010 m.gim.;
G5-II 2009-2010 m.gim.;
G6 2010-2011 m.gim.;
G7 2011-2012 m.gim.;
G8 2012 m.gim. ir jaunesni;

Varžybų vykdymo sistemos:

Varžybos bus vykdomos etapais, priklausomai nuo užsiregistravusių komandų skaičiaus.
I variantas. Jeigu grupėje bus 9 (devynios ir daugiau komandų), tai I etape visos komandos rungtyniaus VIENO rato sistema. II etape komandos pagal I etapo rezultatus bus atskirtos į A ir B pogrupius, kur sužais dar vieną ratą. II etape visi I etapo rezultatai bus įskaičiuojami, o namų rungtynes žais ta komanda, kuri I etape su savo varžovu žaidė išvykoje. III etapas – F4, kuriose dalyvaus 4 stipriausios A pogrupio komandos, o likusios komandos žais dėl mažosios taurės atkrintamųjų varžybų principu iš vienerių rungtynių.
II variantas. Jeigu grupėje bus 8 (aštuonios ir mažiau) komandų, tuomet I etape visos komandos varžysis dviejų ratų Sistema, o keturios stipriausios pateks į F4.
III variantas. G7 ir G8 grupėse I etape komandos rungtyniaus VIENO rato sistema, po to ketvirtfinaliai ir F4.
G 1 (6 komandos) 2 ratai grupėje + F4
G 2 (7 komandos) 2 ratai grupėje + F4
G 3 (11 komandų) 1 ratas grupėje + 1 ratas A ir B + F4 + Maž.T.
G 4 (12 komandų) 1 ratas grupėje TURAIS + 1 ratas A ir B + + F4 + Maž.T.
G 5-I (8 komandos) 2 ratai grupėje + F4
G 5-II(8 komandos) 2 ratai grupėje + F4
G 6 (12 komandų) 1 ratas grupėje TURAIS + 1 ratas A ir B + + F4 + Maž.T.
G 7 (10 komandų) 1 ratas grupėje TURAIS + QF + F4
G 8 (12 komandų) 1 ratas grupėje TURAIS + QF + F4

VI. SPECIFINĖS TAISYKLĖS

Rungtynių kamuolys “MOLTEN”:
#7: G1 ir G2 grupėje;
#6: G3 grupėje;
#5: G4, G5, G6, G7, G8 grupėse;

Rungtynių formatas:
G1, G2, G3, G4 grupėse žaidžiama 5 prieš 5;
G1 ir G2 grupėse žaidžiama kaip suaugusių rungtynėse; t.y. užtenka 5 žaidėjų;
G3 ir G4 grupėse pirmi du kėliniai žaidžiami dviem skirtingais penketais. Antrame kėlinyje gali žaisti tik žaidėjai, nerungtyniavę pirmame kėlinyje. Trečiame ir ketvirtame kėliniuose žaidėjų keitimai neribojami. Minimalus žaidėjų skaičius rungtynių pradžioje – 8.

G3 ir G4 grupėse komandai atvykus į rungtynes tik su 8 žaidėjais, antrame kėlinyje turi žaisti tik žaidėjai nerungtyniavę pirmame kėlinyje, o varžovų komandos treneris savo nuožiūra leidžia rungtyniauti dar dviems žaidėjams iš pirmojo penketuko. Tokiais atvejais pirmuosiuose dviejuose kėliniuose negalimi žaidėjų keitimai, o vienam ar daugiau žaidėjų susižeidus ir negalint tęsti rungtynių, komandai leidžiama tęsti rungtynes, turint mažiau aikštės žaidėjų, bet ne mažiau nei du.

KOMANDAI, Į RUNGTYNES ATVYKUS TURINT MAŽIAU NEI 8 ŽAIDĖJUS, ĮSKAITOMAS TECHNINIS PRALAIMĖJIMAS 0:20, NESKIRIANT JAI TAŠKŲ, BET KOMANDŲ SUSITARIMU RUNGTYNĖS GALI BŪTI SUŽAISTOS, KAIP NEKONKURSINĖS.

G5 ir G6 grupėse žaidžiama 4 prieš 4 grupėje;
G5 ir G6 grupėse pirmi du kėliniai žaidžiami dviem skirtingais ketvertukais. Antrame kėlinyje gali žaisti tik žaidėjai, kurie nerungtyniavo pirmame kėlinyje. Trečiame ir ketvirtame kėliniuose žaidėjų keitimai neribojami. Minimalus žaidėjų skaičius rungtynių pradžioje – 6.

Komandai atvykus į rungtynes tik su 6 žaidėjais, antrame kėlinyje turi žaisti tik žaidėjai, nerungtyniavę pirmame kėlinyje, o varžovų komandos treneris savo nuožiūra leidžia rungtyniauti dar dviems žaidėjams iš pirmojo ketvertuko. Tokiais atvejais pirmuosiuose dviejuose kėliniuose negalimi žaidėjų keitimai, o vienam ar daugiau žaidėjų susižeidus ir negalint tęsti rungtynių, komandai leidžiama tęsti rungtynes turint mažiau aikštės žaidėjų, bet ne mažiau nei du.

KOMANDAI, Į RUNGTYNES ATVYKUS TURINT MAŽIAU NEI 6 ŽAIDĖJUS, ĮSKAITOMAS TECHNINIS PRALAIMĖJIMAS 0:20, NESKIRIANT JAI TAŠKŲ, BET KOMANDŲ SUSITARIMU RUNGTYNĖS GALI BŪTI SUŽAISTOS, KAIP NEKONKURSINĖS.

G7 ir G8 grupėse žaidžiama 3 prieš 3;
G7 ir G8 grupėse pirmi keturi kėliniai žaidžiami skirtingais trejetukais. Antrame kėlinyje gali žaisti tik žaidėjai, nerungtyniavę pirmame kėlinyje, trečiame kėlinyje gali žaisti tik žaidėjai, nerungtyniavę pirmuose dviejuose kėliniuose, o ketvirtame kėlinyje gali žaisti žaidėjai, nerungtyniavę pirmuose trijuose kėliniuose. Penktame ir šeštame kėliniuose žaidėjų keitimai neribojami. Minimalus žaidėjų skaičius rungtynių pradžioje – 8.

Komandai atvykus į rungtynes tik su 8 žaidėjais, trečiame kėlinyje turi žaisti tik žaidėjai, nerungtyniavę pirmuose dviejuose kėliniuose, o varžovų komandos treneris savo nuožiūra leidžia rungtyniauti dar vienam žaidėjui iš jau rungtyniavusių žaidėjų tarpo. Tokiais atvejais pirmuosiuose trijuose kėliniuose negalimi žaidėjų keitimai, o vienam ar daugiau žaidėjų susižeidus ir negalint tęsti rungtynių, komandai leidžiama rungtyniauti, turint ne mažiau nei du aikštės žaidėjus. Tokiais atvejais KETVIRTAME ir vėlesniuose kėliniuose žaidėjų keitimai NEBERIBOJAMI.
KOMANDAI, Į RUNGTYNES ATVYKUS TURINT MAŽIAU NEI 8 ŽAIDĖJUS, ĮSKAITOMAS TECHNINIS PRALAIMĖJIMAS 0:20, NESKIRIANT JAI TAŠKŲ, BET KOMANDŲ SUSITARIMU RUNGTYNĖS GALI BŪTI SUŽAISTOS, KAIP NEKONKURSINĖS.

Rungtynių laikas:

4 kėliniai po 10 min. stabdomo laiko: G1, G2 ir G3 grupėse; Pratęsimo laikas 5 min.
4 kėliniai po 8 min. nestabdomo laiko: G4, G5 ir G6 grupėse; Laikas visada stabdomas: minutės pertraukėlės metu, metant baudas ir paskutiniame kėlinyje ar pratęsimuose. Pratęsimo laikas 4 min.
6 kėliniai po 5 min. nestabdomo laiko: G7 ir G8 grupėse; Laikas visada stabdomas: minutės pertraukėlės metu, metant baudas ir paskutiniame kėlinyje ar pratęsimuose. Pratęsimo laikas 3 min.

Taisyklių IŠSKIRTINUMAI:

Komandos žaidžia vadovaujantis FIBA tarptautinėmis krepšinio taisyklėmis su šiomis išlygomis:
1. Metant baudas kamuoliui atitrūkus nuo rankų, baudos metimo liniją peržengti galima G4, G5, G6, G7, G8 grupėse.
G7 ir G8 grupių komandų žaidėjams baudos metimus galima mesti 1,5 m iš arčiau, bet ta vieta būtinai turi būti aiškiai pažymėta, užklijuojant specialią baltos ar kitos ryškios spalvos juostą. Tuo turi pasirūpinti šeimininkų komanda.
G7 ir G8 grupėse metamas tik vienas baudos metimas už kurį skiriami 2 arba 3 taškai.
2. Pirmojo Iššūkio amžiaus komandoms (G4 ir G5) grupėse galioja 3 sekundžių gynybos baudos aikštelėje taisyklė.
3. G4, G5, G6, G7, G8 grupių rungtynių metu pasiekus 40 taškų skirtumą švieslentėje rezultatas išjungiamas (nerodomas), rezultatas protokole toliau neskaičiuojamas – fiksuojamas kaip galutinis rezultatas, rungtynės tęsiamos ir užbaigiamos nebestabdant laiko.
4. G3, G4, G5, G6, G7, G8 grupėse draudžiama gintis zonine gynyba, bei naudoti zoninį presingą.
5. G3, G4, G5, G6, G7, G8 grupėse draudžiama naudoti puolėjo dvigubą gynybą. Puolėjo dvigubą gynybą galima naudoti tik baudos aikštelėje.
Draudžiamos gynybos vertinimo kriterijai: - kai gynėjas, žaidžiantis vidinėje tritaškio metimo zonoje, dengia tam tikrą AIKŠTĖS PLOTĄ, o ne KONKRETŲ žaidėją.
- kai vienu metu vieną puolėją dengia du ar daugiau gynėjų (dviguba gynyba);
6. G7, G8 grupėse draudžiama gintis varžovų aikštės pusėje, išskyrus paskutiniojo kėlinio ir papildomo laiko paskutines 2 minutes. Draudimas įsigalioja komandai pilnai apvaldžius kamuolį (žiūr. 24 sek. taisyklę) arba jai įmetant kamuolį iš užribio savo gynybos zonoje.
7. Sankcijos už 4 ir 5 punktų pažeidimus:
- pirmą kartą pažeidus – įspėjamas treneris, kamuolys perduodamas puolančiajai komandai ir po įspėjimo iš naujo suteikiamos 24 sekundės atakai;
- pažeidimui pasikartojus treneris baudžiamas technine pražanga („C“).
- komandos treneriui gavus antrąją techninę pražangą, rungtynės nutraukiamos ir komandai įskaitomas techninis pralaimėjimas rezultatu 0:20, nepriklausomai nuo rezultato, esančio rungtynių sustabdymo momentu.
7. G4, G5, G6, G7, G8 grupėse puolime draudžiama naudotis bet kokiomis užtvaromis. Už tai komandos bus baudžiamos pražanga puolime ir neteks kamuolio kontrolės.
8. G7, G8 grupėse negalioja 3” baudos aikštelėje, 5” išsimetimo, 8” išsivarymo iš savo zonos ir vidurio linijos taisyklės.

VII. RUNGTYNIŲ TEISĖJAI IR JŲ SKYRIMAS

G1, G2, G3 amžiaus grupėse teisėjauja bei protokolus rašo (SKM paskirti teisėjai ir sekretoriai), o kitose grupėse – varžybų vyr.teisėjo paskirti Sostinės krepšinio mokyklos treneriai ir sekretoriai.
Prašymą, dėl teisėjų paskyrimo G1, G2 ir G3 grupių konkrečioms rungtynėms, privaloma užpildyti internete specialiai tam sukurtoje docs.google formoje, likus ne mažiau 7 dienoms iki rungtynių. Šią formą užpildo namų rungtynes žaidžiančios komandos treneris, o informaciją apie teisėjų paskyrimus bus galima rasti kitoje docs.google formoje.

VIII. PROTESTAS. JO PADAVIMO IR SVARSTYMO TVARKA

Protesto padavimo tvarką reglamentuoja FIBA tarptautinės krepšinio taisyklės. Visi protesto atvejai bus svarstomi ir sprendimai priimami per penkias darbo dienas, nuo protesto padavimo dienos. Protestą svarstys SKM direktorius ir varžybų vyr. teisėjas. Sprendimas dėl Protesto yra galutinis ir neapskundžiamas.

IX. FINALO KETVERTO VARŽYBŲ ORGANIZAVIMAS 

Finalinį ketvertą organizuoja Sostinės krepšinio mokykla vienoje iš geriausių salių, kurioje sportuoja Sostinės krepšinio mokyklos auklėtiniai.

X. TRENERIŲ PAREIGOS

Rungtynių šeimininkų komandos treneris privalo atvykti ne mažiau kaip 30 min. iki rungtynių pradžios ir pasirūpinti sekretoriato darbuotojų darbo vieta bei visa reikalinga įranga: elektroniniu ar vartomu tablo, dviem komandines pražangas rodančiais žymekliais, atakos krypties rodykle (possession).
Šeimininkų komanda privalo pasirūpinti pirmos pagalbos vaistinėle, bei atšaldančia priemone. Medikai budės tik turų metu.
Pasibaigus rungtynėms G1, G2, G3 grupėse, šeimininkų komandos treneris privalo iš karto nufotografuoti rungtynių protokolą ir nuotrauką išsiųsti el.paštu algirdas.milonas@gmail.com, kitose grupėse šį darbą atlieka turo sekretorius.

Čempionato rungtynių metu treneriai privalo vilkėti tvarkingą aprangą.

XI. APDOVANOJIMAS

Komandos, savo amžiaus grupėse užėmusios 1-3 vietas (G1-G3 grupėse) ir 1-4 vietas (G4-G8 grupėse) apdovanojamos SKM įsteigtais prizais. Mažosios taurės nugalėtojams bus įteikiama Mažoji taurė, o visi finalininkai apdovanojami SKM įsteigtais prizais.

XII. TRIUKŠMO APRIBOJIMAI

SKM VitirON čempionato  rungtynių metu žiūrovams yra uždrausta naudoti garsines priemones (įvairias dūdas, būgnus bei kitas mechanines, bei elektronines garso skleidimo priemones). Rungtynių metu užfiksavus, kad naudojamos garso skleidimo priemonės, rungtynių vyr. teisėjas galės stabdyti rungtynes ir pareikalauti komandų trenerių kreiptis į savo sirgalius, kad šie nebenaudotų draudžiamų garsinių priemonių.