Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Ką krepšinis iš tiesų reiškia Lietuvai?

2015 09 25 Sostinės krepšinio mokyklos direktorius Andrius Čerškus

Nuotr. autorius: Saulius Čirba

Pastarąsias dvi savaites buvome vieningi kaip kumštis: niekas šiandien taip nesuvienija lietuvių, kaip krepšinio rinktinės kovos. Gatvėse, restoranuose ar namuose – visur kartu palaikėme savo sportininkus, kartu nerimavome, džiaugėmės ir dainavome Marijono Mikutavičiaus „Tris milijonus“.

Krepšinis suvienijo ir šeimas. Šiaip jau ne visuomet bendrų temų randančios skirtingos kartos, tėvai ir vaikai drauge stebėjo ir sekė lietuvių pasirodymus aikštelėje, dalinosi įspūdžiais ir sveikino vieni kitus su pergalėmis.

Tai – milžiniška krepšinio dovana Lietuvai, kuriai taip svarbu išnaudoti kiekvieną galimybę vienytis. Tačiau ši vienybė – toli gražu ne vienintelė nauda, kurią lietuviai gauna iš krepšinio.

Daugelis mūsų krepšinį žaidėme nuo mažens. Vieni mėtėme baudas kieme, kiti treniravomės profesionaliai. Krepšinį ir šiandien žaidžia daugybė vaikų visoje šalyje. Ir visi jie žaisdami mokosi.

Visų pirma, krepšinis moko ryžto. Užsibrėžti tikslą ir jo siekti beatodairiškai, iki paskutinės minutės, atiduodant visas jėgas ir sutelkiant visas mintis. Ši savybė – bene pagrindinė priežastis, atnešanti pergalę žaidėjams ir sėkmę bet kurioje gyvenimo srityje.

Antra, krepšinis moko veikti komandiškai. Pasidalinti užduotis, padėti vienas kitam, aukoti dalį savo asmeninės šlovės dėl geresnio bendro rezultato. Nuo mažens žaidžiantieji krepšinį išmoksta puikiai veikti būryje žmonių, su jais sutarti, juos vesti į tikslą, pasiekti bendras pergales.

Trečia, krepšinis moko mąstyti strategiškai. Žaisdamas vaikas išmoksta įvertinti situaciją, nusimatyti tiek strateginius, tiek taktinius veiksmus, reikalingus norint įmesti kamuolį ir pasiekti pergalę.

Galiausiai, nuo mažens žaidžiamas krepšinis leidžia sustiprėti fiziškai ir įgyti gerą sportinę formą, kurią krepšiniu gerokai lengviau palaikyti ir suaugus.

Ne visi krepšinį žaidžiantys vaikai privalo tapti NBA žvaigždėmis. Tačiau kiekvienas krepšinį žaidžiantis vaikas, išmokęs tris svarbiausias jo pamokas, nesunkiai taps žvaigžde bet kurioje savo pasirinktoje srityje.

Taigi ką Lietuvai reiškia krepšinis? Krepšinis mums duoda ne tik vienybę, bet ir stiprias, ryžtingas asmenybes, lyderius, kurie, dirbdami bet kurioje jiems patinkančioje srityje, gali vesti mūsų šalį į priekį.

Sostinės krepšinio mokyklos direktorius Andrius Čerškus


Naujienų sąrašas