Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Rūtenis Paulauskas: kas lemia neįtikėtiną SKM sėkmę?

2019 05 29 Rūtenis Paulauskas, SKM sporto konsultantas

Nuotr. autorius: Eitvydas Kinaitis

Kai trys „geri bičai“, būdami studentais, nusipirko kamuolių ir sumanė atidaryti krepšinio mokyklą pavadinę ją SKM, daugeliui tai atrodė visai neoriginali idėja. Kai kas lingavo galva ir sakė, kad tai mokykla skirta krepšinio niekada neišmoksiantiems žaisti jaunuoliams, o kai kas manė, kad tai viso labo trumpalaikis jaunimo versliukas. Ir štai, praėjus 12 metų, net šešiose amžiaus grupėse nuo 10 iki 16 metų, SKM iškovojo septynis medalių komplektus Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje. Jau akivaizdu, kad tai yra ne tik didžiausia, bet ir kokybiškiausiai dirbanti jaunųjų talentų kalvė visoje Lietuvoje!

Todėl gyvenimas mums dar kartą įrodo, kad jeigu myli tai ką darai, esi kūrybingas ir nuoseklus, kantrus, mėgsti dirbti komandoje, nebijai iššūkių ir pavojų, tuomet ir tavo sėkmę lemia ne paskutinę sekundę įmestas kamuolys nuo vidurio aikštės, o nuoseklus ir sunkus darbas. Todėl būdamas daugybę metų šalia, leidžiu sau pasvarstyti, kas yra tie sėkmės ingredientai: 

- Sėkmė ateina į gerai dirbantį ofisą, kuriame laivą vairuoja susiklausiusi komanda. Nors čia netrūksta nei džiaugsmo, nei streso, vis dėl to jaunystė, energija, atvirumas naujovėms, sveikas avantiūrizmas, pasitikėjimas ne tik savi, bet ir žmonėmis, nebijojimas suklysti ir nuolatinis mokymasis iš savo ir aplinkinių klaidų, yra veiksniai stumiantys mokyklą į priekį. 

- Didelė sėkmė yra čia dirbantys treneriai. Todėl net neturėdami savo namų – savo sporto bazės, pažangiausiai dirbantys treneriai yra svarbiausias SKM pasirinkimas. 

- Sėkmingai žaidžiančiose komandose be galo svarbūs yra jos auklėtiniai. Juos reikia sukviesti, išmokyti, dėl jų reikia kovoti su konkurentais, jais reikia rūpintis. 

- Sėkmę į komandas atneša tėveliai. Tuomet kai vaikai mokosi ar žaidžia, tėvai tampa ne tik komandos sirgaliais, bet ir vaikų psichologais, gydytojais, dietologais, vairuotojais ir vadybininkais. Jie rodo pavyzdį, kaip reikia telktis į kolektyvą ir būti vieningais kai lengva, ir kai yra labai sunku. Krepšinyje, kaip ir gyvenime, tokios situacijos kartojasi nuolat.

Ir vis dėl to, užaugę ir patyrę sėkmę studentai turi bijoti net ne konkurentų aikštelėje, ir net ne jausmo, kad šeimininkas gali atimti stogą virš galvos, bet dienos, kuomet patikės, jog labai daug laimėjo, moka ir žino viską, yra geriausi, stipriausi ir nepakartojami! Sporte tai būna pražūtinga!

Su puikiu sezonu SKM bendruomene!

Sostinės krepšinio mokykla (SKM) 2018–2019 m. Lietuvos moksleivių krepšinio lygos elitiniuose divizionuose iškovojo 3 aukso medalius (U12, U13, U15), 2 sidabro (U13, U14) ir 1 bronzos (U16). B divizione SKM iškovojo U17 auksą ir U14 sidabrą. Abi šios komandos pelnė teisę žaisti kito sezono U18 ir U15 A divizionuose. „Jr. NBA“ čempionate SKM atstovai džiaugėsi bronzos medaliais. Tai – sėkmingiausias sezonas mokyklos istorijoje. 

R. PAULAUSKO ĮRAŠAS FACEBOOK TINKLE 

 

Naujienų sąrašas