Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

„SKM-I #TRVLTM“ mamų įspūdžiai Madride: „Norime dar!”

2019 01 04 Kamilė Vinnikaitė/SKM.LT
Mamos džiaugiasi galimybe keliauti ir palaikyti savo vaikus
Nuotr. autorius: S. Paulauskienės asmeninis archyvas

Sostinės krepšinio mokykla (SKM) nuolat ieško kuo daugiau galimybių jauniesiems talentams save išbandyti turnyruose kitose šalyse ir kaupti tarptautinių rungtynių patirtį. 2018-ųjų pabaigoje SKM partnerių gretas papildė tarptautinių turnyrų asociacija „The Travel Team“, kuri suteikė progą jauniesiems talentams rungtyniauti Madride. Ši kelionė nebuvo eilinė – į saulėtą miestą Ispanijoje kartu vyko mamos, tėčiai ir net jaunieji broliai. 

Vos grįžęs į Lietuvą savo įspūdžiais pasidalino „SKM-I #TRVLTM“ treneris Tomas Urbelionis (skaitykite ČIA), o šiandien pateikiame karštąsias emocijas, kurias papasakojo „Vilkų“ ekipos žaidėjo Nojaus Paulausko mama Svetlana Paulauskienė:

„Išvyka su sūnumi ir jo komanda visada yra puikus būdas praleisti laiką. Tai nuostabi proga ne tik palaikyti savo mylimą komandą, bet ir pažinti kitą šalį. Sužinojus, kad yra galimybė vykti į turnyrą Ispanijoje, iškart nedvejojus pasakiau, jog važiuosim! Kadangi aš ne vienintelė tokia crazy mama, o mūsų tokių „vilkienių“ dauguma, susikooperavom ir nusipirkom lėktuvo bilietus“.

Be pramogų ir visų teigiamų emocijų S. Paulauskienė taip pat įžvelgia labai didelę naudą bei svarbą, jog tėveliai apsilanko vaiko turnyruose: „Visiems, netgi suaugusiems ir profesionaliems krepšininkams, reikalingas palaikymas, o ką jau kalbėti apie mūsų vaikus. Manau, mūsų perduodama energija ir palaikymas jiems padeda kovoti iki galo ir niekada nepasiduoti. Juk vilkai gimė kovoti ir nugalėti!“.

49543335 338629983645611 4779087441145364480 n

S. Paulauskienės asmeninis archyvas

Visgi išvyka į kitą šalį neapsiriboja tik krepšinio rungtynių stebėjimu: „Laisvo laiko nebuvo daug. Didelę dalį laiko praleisdavome su komanda ir treneriais. Stengiamės pagelbėti treneriams, jei tik mūsų prireikdavo. Kai tik atsirasdavo laisvo laiko, nueidavome iki artimiausio miestelio apsižvalgyti, apsipirkti ir atsipalaiduoti su puikia kompanija kavinėje. Per visus tuos metus, kuomet mūsų sūnus žaidžia krepšinį SKM, mes tapome viena, didele ir draugiška šeima. Kai pasitaiko proga praleisti laiką kartu, žinai, kad tai bus nepakartojama! Norisi dar, dar ir dar!“, – mamyčių įspūdžius pasakoja Svetlana.  

Jaunieji talentai iš Madrido grįžo Kalėdų rytą, tačiau krepšininkams ir jų šeimoms tai problemų nesukėlė: „Tai buvo pirmas kartas, kai teko sutikti šventes ne su šeima, kadangi didžioji jos dalis liko namie. Bet, kaip sakoma, visada būna pirmas kartas (juokiasi)! Kai kurie tėveliai buvo su visa savo šeima, todėl,manau jiems nieko netrūko. Nauji potyriai visada smagu, bus ką prisiminti.Belieka tikėtis, kad liaudies išminti pasitvirtins ir Naujieji bus tokie, kaip mes juos ir pasitikome. Taip pat tikimės, kad ateityje turėsime dar ne vieną panašią kelionę.” 

Paklausus dėl pasikeitusio gyvenimo ritmo, S. Paulauskienė pasakojo: „Tomis dienomis tempas buvo dar intensyvesnis. Nors ir čia, namie, jis nemenkas, ypač jei turi ne vieną vaiką,  kaip dauguma mūsų. Reikėjo visur suspėti, o per trumpą laiką norėjosi kuo daugiau nuveikti, daug ką pamatyti, aplankyti. Pavyzdžiui, Madrido stadioną apibėgome per pusvalandį, kai neskubėdamas, neaišku, ar per pusantros valandos spėtum (juokiasi). Gyvenimo ritmas buvo pasikeitęs ir vaikams, nes per vieną dieną jiems teko sužaisti net keturias rungtynes! Bet jie šaunuoliai, kadangi atsilaikė, atidavė visą save ir nugalėjo. Mes jais didžiuojamės dar labiau (šypsosi). Tokias išvykas galima pavadinti trumpomis mamų atostogomis nuo buities ir kasdienių rūpesčių.Tie rūpestėliai išvykoje buvo malonūs. Juk jei nebūtų šių turnyrų, kažin, kada būtume prisiruošę aplankyti Madridą ir Barseloną. Ir mums, ir vaikams tokie turnyrai užsienyje puiki proga susipažinti su nauja šalimi, nauja kultūra, susirasti naujų draugų, pabendrauti su kitais ir daugiau laiko praleisti tėveliams kartu (šypsosi).“

49694563 729645587434734 6122009382575144960 n

S. Paulauskienės asmeninis archyvas

S. Paulauskienė tyliai pasvajoja apie aukščiausius pasiekimus Moksleivių krepšinių lygos (MKL) „Pirmajame iššūkyje” (U12): „Šių metų lūkesčiai būtų patekti į dvyliktuką stipriausių. Žinoma, būtų smagu ir dėl medalių pakovoti, bet laikas parodys, kaip viskas susiklostys. Norisi pasakyti tik viena – reikia niekada nepasiduoti! Net ir kokia atrodytų beviltiška situacija, kad ir kaip būtų sunku ir atrodytų neįmanoma, bet kol teisėjo švilpukas nepranešė apie žaidimo pabaigą, viskas yra įmanoma. Svarbiausia – tikėti savo jėgomis, žaisti komandiškai, palaikyti, padėti vienas kitam, kad komandos širdis plaktų vienu ritmu ir tada pergalė garantuota. Vaikai tai įrodė Barselonoje!“ 

Mama nepraleido progos padėkoti treneriui T. Urbelioniui bei #TRVLTM ženklo atstovui Davidui Fauthoux už visas suteiktas galimybes: „Visų tėvelių vardu norime padėkoti Davidui Fauthoux už šią galimybę rungtyniauti užsienyje ir įgyti naujos patirties. Taip pat ačiū tariame mūsų nuostabiam treneriui Tomui Urbelioniui, kad taip puikiai paruošė vaikus, jog šįkart net Ispanijoje mums neatsirado lygių. Girdėjau, kaip Ispanijoje priešininkai gyrė mūsų jaunųjų krepšininkų gynybą, jog buvo sunku ją pralaužti, o tai, manau, mūsų trenerio nuopelnas. Dar kartą didelis AČIŪ jiems abiems!“

49781202 1604863646283607 3567854320906928128 n

S. Paulauskienės asmeninis archyvas

Naujienų sąrašas