Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

SKM trenerio dienoraštis: pamatytas naujo masto pasaulis

2018 06 28 Rokas Kasparavičius, SKM.lt

Pirmą kartą į Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL) A diviziono finalo ketvertą prasimušusi Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) „Capital Liūtų“ komanda birželį viešėjo Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV).

2004 m. gimę krepšininkai (treneris Rokas Kasparavičius) didžiausiame Ilinojaus valstijos mieste rungtyniavo su NBA lygos klubo Čikagos „Bulls“ jaunimo akademijos nariais, užmezgė ypatingų draugysčių ir žavėjosi Amerikos lietuvių svetingumu bei kerinčiu kraštovaizdžiu.  

Pateikiame SKM stratego R. Kasparavičiaus dienoraštį.    

Iš Čikagos parsivežėme labai gerus įspūdžius. Pamatytos naujos vietos, kitokio masto pasaulis, žmonės, taisyklės. Taip pat nuolat supo labai malonūs, paslaugūs, draugiški Amerikos lietuviai, kurie mumis rūpinosi, prižiūrėjo, neleido nuobodžiauti ir paliko patį šilčiausią įspūdį.

Kalbant apie sportinę šios kelionės naudą, pajutome ir išbandėme, koks jaunimo krepšinio rungtyniavimo krūvis, stilius, taktika, taisyklių skirtumai yra Amerikoje. Mes, lietuviai, galime pasigirti, kad sportuojame, treniruojamės ir ruošiamės teisingu būdu. Mūsų požiūris, net jaunimo lygyje, yra labai profesionalus, nepamirštant ir žaidimo džiaugsmo.

Žinoma, nukeliavęs tokį atstumą, papuolęs į kitą pasaulį, privalai pasinaudoti proga ir netūnoti vien sporto salėje. Kai tik nežaidėme krepšinio, užsiėmėme kelionės pažinimo malonumais. Teko aplankyti Mokslo ir pramonės muziejų (Museum of Science and Industry), aplankyti Čikagos įžymybes ir miesto centrą, su „Pupa“, dangoraižiais, Mičigano ežero pakrante, parkais ir pan. Taip pat apsilankėme Čikagos akvariume (Shedd Aquarium), amerikietiškų atrakcionų parke („Six Flags“), United Centre, kur savo namų rungtynes NBA lygoje žaidžia Čikagos „Bulls“ klubas. Matėme Michaelo Jordano skulptūrą.Teko rungtyniauti ir „Bulls“ jaunimo akademijos sporto centre, kuris paliko tikrai gerą įspūdį. Šiame centre jaučiasi „Bulls“ aura.

36176595 10214075290288662 9023679396443062272 n

Žiūrėjome moterų NBA  (WNBA) rungtynes, Pasaulio lietuvių centras tapo mūsų antrasiais namais Čikagoje, kur leisdavome laisvą laiką sportuodami, bendraudami, rungtyniaudami. Tiek vaikai, tiek mes, treneriai, užmezgėme daug gražių pažinčių ir draugysčių.

Mane asmeniškai sužavėjo ir nustebino masteliai. Visomis prasmėmis: eismo, atstumų, žmonių darbštumo, porcijų, pastatų didumo ir t. t. Taip pat išskirčiau kontrastą tarp miesto centro dangoraižių didybės ir vos už kelių šimtų metrų esančio milžiniško Mičigano ežero grožį. Taip pat, pasikartosiu, Amerikos lietuvių draugiškumas, paslaugumas, darbštumas.

Vaikai visa tai galėjo pajusti, todėl šios kelionės nauda – labai didelė. 

SKM treneris Rokas Kasparavičius

35991011 10214075293368739 1512966276568317952 n

 

Naujienų sąrašas