Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Kaune pirmąkart susikaus stipriausios Lietuvos darželių ekipos

2014 05 20 Ignė Viskontaitė, SKM.lt
Pirmąkart 8 pajėgiausios ekipos susikaus Nacionaliniame darželių krepšinio čempionato finale.
Nuotr. autorius: E. Kniežausko

Gegužės 24 dieną Kauno Arvydo Sabonio krepšinio centre pirmą kartą varžysis geriausi didžiųjų Lietuvos miestų darželinukai – 8 pajėgiausios ekipos susikaus Nacionaliniame darželių krepšinio čempionato finale.

Analogų pasaulyje neturintis darželių krepšinio čempionatas šiemet perkopė į kitą lygį – prieš 5 metus šį projektą inicijavo Sostinės krepšinio mokykla ir jaunųjų krepšininkų kovos vyko tik Vilniaus regione.

Praėjusiais metais  darželinukų mūšiai prasidėjo Panevėžyje, o šį sezoną  dvikovos persikėlė į Šiaulių ir Kauno krepšinio aikšteles.

Iš keturių didžiųjų Lietuvos miestų  į Nacionalinį darželių čempionato finalinį turą buvo deleguota po dvi ekipas iš kiekvieno regiono. Stipriausių Lietuvos darželių komandų sąraše – „Strazdelio“ ir „Justinuko“ (Vilnius), „Šančių“ ir „Pagranduko“ (Kaunas), „Žiogelio“ ir „Salduvės“ (Šiauliai) bei  „Vaivorykštės“ ir „Žvaigždutės“ (Panevėžys) komandos.

Vilniaus darželių čempionato nugalėtojų  treneris Gediminas Bražionis tiki savo auklėtinių pergale artėjančiame čempione.

„Ruošėmės ir treniravomės tris metus, todėl šiuo atžvilgiu esame pranašesni nei kitų miestų krepšininkai, kurie sportuoti pradėjo labai neseniai, – savo įžvalgomis dalinosi „Strazdelio“ darželio treneris.  – Tai bus pirmoji mūsų išvyka ir vaikai to labai laukia, yra užsidegę.“

[foto_2]
Vilniaus  čempionais tapo G. Bražionio auklėtiniai.
Nuotr. A. Dvariono
 

Anot G. Bražionio, tokie čempionatai padeda vaikus motyvuoti: „Jeigu kažkuris vaikas per treniruotes nesistengia, man užtenka pasakyti, kad nevyks į Kauną, kur vyks čempionatas,  ir tada kaip mat pradeda rodyti pastangas, – juokavo Sostinės krepšinio mokyklos treneris.

„Darželių čempionatas yra labai geras dalykas tuo, jog vaikai per tą laiką būna paruošiami pirmajai klasei. Kaip tik prieš keletą dienų kalbėjau su treneriu Egidiju Ženevičiumi, kuris pastebėjo, kad kai vaikai ateina į pirmą klasę, reikia juos pradėti mokinti mesti į krepšį, varytis kamuolį ir panašiai. 
Tuo tarpu kai mažieji jau tris metus būna sportavę darželyje, tapę mokyklinukais jie kur kas produktyviau dirba, yra pramokę daugelio dalykų bei patyrę, ką reiškia rungtyniauti“, - sakė G. Bražionis.

Šeštadienį laukia neįtikėtinas renginys – stipriausi Lietuvos darželinukai grumsis tarpusavyje ir sieks iškovoti čempionų taurę. Renginyje žada apsilankyti garsūs krepšininkai, Krepšinio federacijos atstovai, o publiką kaitins dėjimų meistrų grupė „Born to fly“ ir krepšinio šokėjos.

Renginio pradžia 13:00 val.

Renginį remia  Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ inicijuotas projektas www.judekim.lt,  Lietuvos krepšinio federacija, „Haribo“, „X-Planet“, „Baby center“ , „Nestle Aquarel“, „Magnum“.


Naujienų sąrašas