Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Kauno darželinukų čempionate triumfavo „Pagrandukas“

2014 04 28 Lina Skersytė, SKM.lt
Vienintelės moteriškosios lyties atstovės U. Pigagaitės auklėtiniai tapo Kauno darželių čempionato nugalėtojais.
Nuotr. autorius: V. Mikaičio

Balandžio 27 d. Kaune griausmingai praskriejo darželinukų krepšinio čempionatas. Tokį neeilinį renginį pirmą karta laikinojoje sostinėje suorganizavo Nacionalinė krepšinio akademija (NKA).

Finaliniame renginyje varžėsi aštuonios pajėgiausios Kauno darželių komandos, o dvi stipriausios iškovojo galimybę dalyvauti Lietuvos darželinukų krepšinio čempionate gegužės mėnesį.

Dėl stipriausiųjų titulo varžėsi darželių „Pagrandukas“, „Pasaka“, „Aušrinė“, „Volungėlė“, „Šančiai“, „Malūnėlis“, „Spindulėlis“, „Židinėlis“ krepšinio komandos.

Jau nuo renginio pradžios netrūko gerų emocijų. Visos komandos buvo iškilmingai pristatytos bei pasitiktos griausmingomis ovacijomis, kurių nestokojo mažųjų tėveliai bei susirinkę žiūrovai. Kaip ir pridera krepšinyje, komandos santykius pradėjo aiškintis ketvirtfinaliuose. Šiose kovose sėkmingiau sužaidė darželio komanda „Pagrandukas“, „Volungėlė“, Malūnėlis“ bei „Židinėlis“, kurie iš tolimesnės kovos dėl medalių eliminavo savo varžovus.

Tiesa, nuskriaustųjų šiame turnyre nebuvo. Į pusfinalius nepatekusios komandos turėjo galimybę varžytis paguodos turnyre bei sužaisti po dar vienerias rungtynes. Jiems taip pat buvo surengtas ir Snaiperio konkursas.

Pusfinalyje lyderiai iškart kilo į lemiamą šturmą ir savo varžovus paliko už nugaros. Pirmuoju finalininku tapo „Pagrandukas“, kuris „Židinėlio“ komandą įveikė rezultatu 11:3. Antrajame pusfinalyje „Šančių“ darželio ekipa „Volungėlę“ nugalėjo rezultatu 11:5.

[foto_2]
Finaliniame darželių čempionato etape varžėsi 8 komandos.
Nuotr. V. Mikaičio
 

Mažajame finale triumfavo bei trečiąją vietą Kauno darželių krepšinio čempionate iškovojo trenerio Dovydo Petraičio treniruojama „Volungėlės“ komanda, kuri įtikinamai įveikė „Židinėlio“ ekipą (9:4).

Finalinėje kovoje sėkmė nusišypsojo trenerės Ugnės Pigagaitės „Pagrandukams“, kurie nugalėjo Edgaro Bartuševičiaus auklėtinius „Šančių“ komandą (14:11) ir tapo Kauno darželių krepšinio čempionato laimėtojais. Po pergalės čempionai buvo aplaistyti pergalingu vaikišku šampanu.

Trenerė U. Pigagaitė džiaugėsi savo mažųjų auklėtinių puikiu žaidimu bei juokavo, kad aplaistyti pergalės šampanu mažieji talentai nesuprato, kas ir kodėl čia pilama: „Labai džiaugiuosi, kad su darželiu „Pagrandukas“ šiandien tapome čempionais. Nebuvo lengva, buvo ir ašarų, ir skaudančių rankų bei kojų, bet svarbiausia, kad laimėjome. Pabaigoje leidome žaisti geriausiems komandos krepšininkams, nors, žinoma, visi mažieji žaidėjai yra savotiškai geri. Turime komandoje ir vieną mergaitę, kuri sužaidė šiandien labai gerai ir todėl iškovojome pergalę, - kalbėjo čempionų trenerė.

- Negaliu pasakyti, kad labai tikėjau, jog pavyks laimėti. Nacionalinėje krepšinio akademijoje esu vienintelė trenerė moteris, todėl galvojau, kad vyrukų nepavyks įveikti, bet pasisekė. Buvo labai smagu, kad pabaigoje tėveliai mažuosius sugalvojo aplaistyti pergalės šampanu, tačiau jie liko nesupratę, kas čia vyksta, kodėl taip daroma.“

[foto_3]

„Pagranduko“ ir „Šančių“ darželiai dalyvaus Lietuvos darželių krepšinio čempionate.
Nuotr. V. Mikaičio
 

NKA vadovas bei šio čempionato organizatorius Alfredas Lukaševičius džiaugėsi, kad renginys buvo sėkmingas bei sulaukė daug žiūrovų: „Labai džiaugiamės, jog mums pirmą kartą pavyko surengti Kaune tokį šaunų renginį.

Tai įrodo ir tai, kad susirinko tikrai labai daug žiūrovų. Lietuvos darželių krepšinio čempionate susikaus dvi geriausios Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių ir Kauno komandos, todėl tikimės, kad šis renginys tikrai bus pasisekęs. Šaunu, kad šiame renginyje tvyrojo tokia puiki atmosfera“.

Visi mažieji talentai buvo apdovanoti diplomais ir saldžiomis dovanomis, o pirmos, antros bei trečios vietos nugalėtojams ant kaklo buvo kabinami medaliai, įteikiamos taurės. 

Finale dalyvavusios „Pagranduko“ bei „Šančių“ darželių komandos iškovojo teisę dalyvauti Lietuvos darželių krepšinio čempionate, kuris turėtų vykti gegužės mėnesio pabaigoje Kaune,  Arvydo Sabonio krepšinio centre.

Naujienų sąrašas