Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Lietuvos darželinukų čempionai – Vilniaus „Strazdelis“

2014 05 25 Lina Skersytė, SKM.lt
Kaune pirmą kartą įvyko Lietuvos darželinukų krepšinio čempionatas.
Nuotr. autorius: E. Kniežausko
Krepšinio sostinėje Kaune praūžė Lietuvos darželinukų krepšinio čempionatas. Pirmą kartą Lietuvos krepšinio istorijoje tokį renginį iniciavo ir suorganizavo Sostinės krepšinio mokykla (SKM), Nacionalinė krepšinio akademija (NKA) bei Aukštaitijos krepšinio mokykla (AKM).

Į šio, Lietuvoje dar neregėto renginio finalą, buvo deleguota po dvi ekipas iš kiekvieno Lietuvos regiono. Čempionate Kaunui atstovavo „Pagranduko“ bei „Šančių“, Vilniui – „Justinuko“ ir „Strazdelio“, Panevėžiui – „Žvaigždutės“ bei „Vaivorykštės“, o Šiauliams – „Žiogelio“ ir „Salduvės“ darželiai.

Visos komandos kovas pradėjo grupės rungtynėse, o po jų sekė ketvirtfinaliai. Šiose kovose sėkmingiau žaidė „Žvaigždutės“, „Vaivorykštės“. „Strazdelio“ bei „Justinuko“ komandos, kurios eliminavo savo varžovus iš tolimesnės kovos bei susikovė pusfinaliuose.

Pirmasis pusfinalis buvot itin nerezultatyvus, nes komandos pademonstravo geležinę gynybą. Čia labiau pasisekė „Vaivorykštės“ komandai, kuri rezultatu 5:4 įveikė „Žvaigždutės“ darželį bei žengė į finalą.

Antrasis pusfinalis buvo labai įtemptas, o nugalėtojai paaiškėjo tik po papildomų baudos metimų. Taiklesni buvo „Strazdelio“ krepšininkai, kurie 10:9 įveikė „Justinuko ekipą“ bei eliminavo juos iš kovos dėl aukso medalių.

Mažajame finale triumfavo bei trečiąją vietą Lietuvos darželių krepšinio čempionate iškovojo SKM trenerio Tomo Urbelionio treniruojama „Justinuko“ komanda, kuri įtikinamai įveikė „Žvaigždutės“ ekipą (11:3).

Bronzos medalius iškovojusios „Justinuko“ komandos treneris T. Urbelionis džiaugėsi savo auklėtinių pasirodymu bei tikino, kad kitais metais norėtų kovoti finale: „Džiaugiamės trečia vieta, nors šiek tiek ir gaila, kad mums nepasisekė pusfinalyje, nes pritrūko tik vieno baudos metimo. Galima pasakyti, kad šis pusfinalis buvo vertas finalo. Džiaugiamės medaliais ir tikimės, kad kitais metais atsigriebsime.“

[foto_2]
Darželių čempionate kovingumo netrūko.
Nuotr. E. Kniežausko

  Kovoje dėl aukso medalių geriau sekėsi SKM trenerio Gedimino Bražionio auklėtiniams „Strazdeliams“, kurie nugalėjo Remigijaus Kuodžio treniruojamą „Vaivorykštės“ komandą (11:4) bei pirmą kartą istorijoje tapo Lietuvos darželių krepšinio čempionato laimėtojais.

Antrąją vietą iškovojusios „Vaivorykštės“ komandos treneris R. Kuodis džiaugėsi savo auklėtinių kovingumu, kurie dėl didelio noro laimėti turėjo „atiduoti“ net kelis dantukus: „Laimėjome, ką galėjome, teko „paaukoti“ net porą dantų. 
Pusfinalyje atidavėme visas jėgas, todėl finale teko pripažinti varžovų pranašumą. Savo mieste, Panevėžyje, buvome čempionais, čia iškovojome antrą vietą, todėl, manau, kad tai puikus rezultatas. Tokių renginių reikėtų kuo daugiau, kad vaikai galėtų įgyti puikios patirties.“

Nugalėtojus „Strazdelius“ ant aukščiausios pakylos atvedęs treneris G. Bražionis didžiavosi savo komandos nariais bei tikino, kad šie vaikai labai talentingi: „Labai džiugu, kad tokia idėja, kaip darželinukų krepšinis, taip išsiplėtojo ir dabar tokiame renginyje susitinka komandos iš keturių didžiausių Lietuvos miestų. Su šia komanda dirbu jau trejus metus, vaikai labai stengiasi, klauso trenerio pamokymų. Šie vaikai tikri šaunuoliai ir labai talentingi.“

Renginį stebėjęs bei nugalėtojams medalius užkabinęs legendinis krepšinio treneris Vladas Garastas džiaugėsi tokia iniciatyva bei sveikino renginio organizatorius: 

„Labai puikus renginys, aš asmeniškai pirmą kartą esu tokiame renginyje. Pats esu treniravęs vaikus, bet tai buvo labai seniai.

Visai nesvarbu, ar šitie vaikai bus krepšininkais, ar nebus, bet užsiimantys sportu jie užaugs sveikesni. Tokį renginį stebėti buvo labai malonu. Žinoma, yra ką tobulinti, bet ši iniciatyva labai puiku.

  [foto_3]
Renginį stebėjo nemažai krepšinio pasaulio atstovų.
Nuotr. E. Kniežausko

Reikia pasveikinti žmones, kurie sugeba tokius renginius suorganizuoti.“ 
Mažųjų kovas stebėjo ir daugiau žinomų krepšinio pasaulio atstovų: Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Špokas, Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Bronislovas Vasiliauskas, „Pieno žvaigždžių“ ekipos žaidėjas Rolandas Alijevas bei Kauno „Žalgirio“ aukštaūgis Mindaugas Kupšas.

Šventės metus mažuosius krepšininkus ir žiūrovus džiugino dėjimų grupės „Born to fly“ ir „Laisvės“ šokėjų pasirodymai. Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais bei rėmėjų įsteigtomis dovanomis: „Magnum“ sultimis, „Haribo“ guminukais bei LKF krepšinio kamuoliais.


Naujienų sąrašas