Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

M. Špokas apie Lietuvos darželinukų čempionatą: „Tai – puiki iniciatyva, kurią reikia tęsti”

2019 05 13 SKM.LT ir NKA.LT

Nuotr. autorius: Justas Auškelis/Fotodiena.lt

Šeštasis „Mantinga–Lietuvos darželinukų čempionatas” baigėsi Kauno Karalienės Mortos mokyklos auklėtinių triumfu. Nacionalinės krepšinio akademijos (NKA) trenerio Dovydo Petraičio vadovaujami kauniečiai superfinale 19:11 pranoko Ernesto Jonkaus treniruojamą Kretingos „Žilvičio” darželį. Prieš ketvirtąjį rungtynių kėlinį komandas skyrė 4 taškai (13:9), tačiau svarbiausioje mačo atkarpoje sėkmingiau sužaidė naudingiausio čempionato žaidėjo Luko Jasikevičiaus į priekį vedami Kauno ekipos darželinukai.

FOTOGALERIJA

„Mintys – puikios, visada smagu laimėti. Galbūt laimėjome dėl patirties, nes vis dėl to jau ketvirtas medalis“, – po pergalės sakė čempionų treneris D. Petraitis.

„Negalėjau būti, tačiau tai yra įspūdingas dalykas, kuris pasako apie mūsų valstybės krepšinio didybę. Žaidžia darželinukai, tėvas, negalėdamas būti arenoje, per „Facebook“ gali žiūrėti rungtynes. Darželinukų varžybos transliuojamos gyvai. Tu tai pasakytum žmogui Amerikoje ar kažkur kitur, jis sakytų, kad taip negali būti (šypsosi). Labai smagu. Didžiuojamės“, – po Kauno „Žalgirio” rungtynių spaudos konferencijoje sūnaus sėkme džiaugėsi Šarūnas Jasikevičius.

Kartu su L. Jasikevičiumi čempionu tapo ir Vytenio Jasikevičiaus sūnus Benas. 

Prieš kelis metus šį čempionatą laimėjo ir dar vienas V. Jasikevičiaus sūnus Danielius.

Renginyje apsilankęs Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Špokas pasidžiaugė darželinukų čempionato iniciatyva: „Džiaugiamės, kad tokia puiki iniciatyva įgavo pagreitį. Matome, kad vaikai yra patenkinti, tėveliams tai irgi sukelia daug emocijų. Net neabejoju, kad renginys dar plėsis įvairiuose miestuose ir miesteliuose, – kalbėjo M. Špokas. – Ikimokyklinis amžius yra labai tinkamas momentas vaikams išsirinkti, ar jiems tinka komandinė sporto šaka. Tai yra puikus įrodymas, kaip sėkmingai galima bendradarbiauti su darželiais visų mokslų metų metu.” 

Bronzos medalius šiame analogo visame  pasaulyje neturinčiame renginyje Jonavos arenoje iškovojo Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) trenerio Gedimino Bražionio vadovaujamas Vilniaus „Strazdelis”, 2 taškais palauždamas kitą sostinės ekipą iš „Sekmadieninės mokyklos” (treneris Visvaldas Gumbis).

5–6 vietas atitinkamai pasidalino Kauno raj. „Ąžuolėlis” (treneris Lukas Danilevičius) ir Alytaus „Volungėlė”.

LKF generalinis sekretorius taip pat pasidžiaugė, kad pirmieji čempionato dalyviai jau skina Laurus ir Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje („LIDL–MKL”): Reikia pabrėžti, kad visos superfinale dalyvavusios komandos jau yra savo regionų čempionės, todėl čia laimėjimas tikrai nėra esminis dalykas. Be abejo, labai džiugu, kad pirmieji darželinukų čempionatų dalyviai praėjusį savaitgalį triumfavo MKL U12 pirmenybėse. Net neabejoju, kad dauguma šio čempionato dalyvių tęs savo kelią krepšinyje ir galės jame save sėkmingai realizuoti.”

M. Špokas čempionato organizatoriams ir treneriams linkėjo neprarasti entuziazmo ir toliau stebinti krepšinio gerbėjus inovatyviais sprendimais: „Linkėčiau toliau ieškoti būdų, kaip į krepšinį įtraukti dar daugiau vaikų. Turbūt esame konkurentai su kompiuteriniais žaidimais, todėl labai džiaugiuosi matydamas, kad kamuolio gainiojimas vaikams yra atraktyvu ir patrauklu. Matosi, kad treneriai yra jaunatviški ir turi išmonės kaip pritraukti vaikus. Federacija taip pat toliau prisidės prie šio renginio ir kartu tęsime pradėtus darbus. Taip pat labai svarbu, kad į treneriai būtų motyvuoti ir neprarastų entuziazmo, nes už to slypi labai daug kitų dalykų. Linkėčiau, kad ir valstybė į gražias tradicijas turinčius fizinio aktyvumo renginius pradėtų žiūrėti šiek tiek kitaip. Galbūt šis projektas galėtų vykti ir vasarą, surengiant kelių savaičių stovyklėles”, – kalbėjo LKF generalinis sekretorius.

JAUS8530

Superfinale taip pat dalyvavo šie darželiai – Vilniaus „Rytas” – treneris Rokas Jankūnas), Marijampolės „Šaltinėlis“ (treneris Justas Bagurskis), Klaipėdos „Dobiliukas“ (treneris Mantvydas Ramonas), Kauno „Pagrandukas“ (treneris Arijus Kanovalovas), Alytaus „Linelis“ (treneris Robertas Paliutis) ir Marijampolės „Šypsenelė“ (treneris L. Chalytovas).

Šiemet „Mantinga–Lietuvos darželinukų čempionate“ rungėsi daugiau nei 5 tūkst. mažųjų krepšininkų iš 10 Lietuvos miestų, o pagrindiniame turnyro finale varžėsi 12 komandų.

Visi superfinalo dalyviai buvo apdovanoti stilingais LKF įsteigtais marškinėliais. Juos ir diplomus jauniesiems krepšininkams kartu su M. Špoku įteikė Eurolygos ir Europos čempionas Giedrius Gustas ir Jonavos vicemeras Eugenijus Sabutis.

Lietuvos darželinukų čempionatą tradiciškai organizuoja SKM, NKA, LKF ir Nacionalinė krepšinio lyga („Mezon–NKL).

Generalinis čempionato rėmėjas – „Mantinga“. Pagrindiniai rėmėjai – „ElektroKart by Kartlandas“, „VitirON KIDS“, HARIBO.

Lietuvos darželinukų čempionato čempionai

2014 m. Vilniaus „Strazdelis“ (treneris Gediminas Bražionis)

2015 m. Vilniaus „Puriena“ (treneris Karolis Griškus)

2016 m. Kauno „Aušrinė“ (Dovydas Petraitis)

2017 m. Kauno „Pasaka“ (treneris Arijus Kanovalovas)

2018 m. Marijampolės „Rūta“ (treneris Laurnyas Chalytovas)

2019 m. Kauno Karalienės Mortos mokykla (treneris Dovydas Petraitis)

 JAUS9222

Naujienų sąrašas