Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

„Mantinga–Lietuvos darželinukų čempionato” idėjos autorius A. Lukaševičius: „Svarbiausia – mylėti krepšinį”

2019 04 03 Balys Šmigelskas/SKM.LT

Nuotr. autorius: SKM.LT

Jau šeštus metus iš eilės vykstantis „Mantinga–Lietuvos darželinukų čempionatas“ suburia vis didesnę šalies krepšinio bendruomenę. Sostinės krepšinio mokykloje (SKM) gimęs unikalus reiškinys šiuo metu vienija 10 Lietuvos miestų bei daugiau kaip 5 000 darželinukų.

VILNIAUS ETAPO FOTOGALERIJA I

VILNIAUS ETAPO FOTOGALERIJA II

2019 m. pirmieji čempionato etapai jau įvyko Alytuje, Kaune, Marijampolėje ir Vilniuje, o artėjantį sekmadienį darželinukai dėl pergalių kovos saulėtoje Klaipėdoje.

Lietuvos darželinukų čempionato idėjos autorius Alfredas Lukaševičius džiaugiasi, jog bėgant metams pavyko išlaikyti pagrindines čempionato vertybes – šeimos laiką kartu, gerą emociją ir sveikos gyvensenos skatinimą.

Nors sportinis meistriškumas nėra pagrindinis darželių čempionato tikslas, pirmieji jų dalyviai jau skina pergales Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje („LIDL–MKL“). SKM trenerių Tomo Urbelionio ir praeityje garsaus krepšininko Gintauto Vileitos vadovaujamos komandos puikiai žygiuoja „Pirmojo iššūkio“ (U12) čempionate, kur taikosi į aukščiausias vietas.

 „Mantinga–Lietuvos darželinukų čempionatą“ kartu su SKM organizuoja Nacionalinė krepšinio akademija (NKA), Lietuvos krepšinio federacija (LKF), Nacionalinė krepšinio lyga („Mezon–NKL“) ir kiti čempionato rėmėjai bei partneriai.

Bendraudamas su SKM.LT svetaine A. Lukaševičius taip pat akcento meilės krepšiniui svarbą ir dėkojo rėmėjams, be kurių šis analogo visoje Europoje neturintis renginys negalėtų įvykti.

 – Kokie įspūdžiai prasidėjus jau šeštajam „Mantinga–Lietuvos darželinukų čempionatui“ – SKM.LT pradėjo pokalbį su pirmenybių idėjos autoriumi.

– Įspūdžiai kaip visuomet puikūs. Čempionatas tobulėja ne tik savo energija, nes darželių renginiai visada buvo užburiantys, bet ir kitomis prasmėmis. Pavyzdžiui, treneriai įgavo daugiau profesionalumo, tėvelių bendruomenė tapo demokratiškesnė ir džiaugiasi renginiu. Pats renginio organizavimas taip pat tobulėja ir galbūt neužilgo, nusipirkę marškinėlių patranką, turėsime ir NBA lygį (šypsosi).

– Jūsų manymu, kas tokiuose renginiuose labiausia patinka patiems vaikams ir jų tėveliams?

– Manyčiau, gera emocija. Mes teikiame gerą nuotaiką ir sukuriame tą atmosferą, kurioje vaikas gali pajausti, kad jis nėra vien tik tas krepšininkas, kuris sportuoja mažoje darželio salėje. Kartu su juo yra visa didelė krepšininkų bendruomenė. Žinoma, visi nori laimėti, bet, manau, ne tai yra svarbiausia. Svarbiausia – šeimos laikas kartu, rungtynių atmosferos pajautimas, sveika gyvensena. Šiuo atveju nekalbame apie aukštą meistriškumą. Mes į šį reiškinį įtraukiame kuo daugiau vaikų, o apie sportinį meistriškumą, galėsime kalbėti po 5–6 metų, kai mūsų auklėtiniai jau žais MKL.

56496370 10157336046656155 3986794965786165248 o

– Darželinukų čempionatas yra rengiamas kartu su LKF. Kiek tai yra svarbu?

– Svarbu. Tikrai matome ir jaučiame dėmesį iš krepšinio federacijos. SKM gauna paramą, dėmesį ir tai džiugina. LKF dirba su vaikais ikimokykliniame amžiuje ir SKM yra to pradininkė. Tai yra dvigubai malonu.

Labai smagu, kad plečiasi rėmėjų ir partnerių ratas. Pirmieji čempionatai buvo rengiami savomis išgalėmis, o dabar mūsų draugų ratas išsiplėtė iki tokių žinomų vardų kaip „Mantinga“, kuris yra pagrindinis čempionato rėmėjas. Sėkmingai bendradarbiaujame su HARIBO, „VitirON KIDS“, „Kartlandu“. Jie labai stipriai prisideda prie vaikų pramogų. Norėčiau pakviesti socialiai atsakingas įmones, kurioms sveika gyvensena ir vaikų užimtas yra svarbu, prisidėti prie šio gražaus reiškinio ir padėti mums tobulėti.    

– Jeigu galėtumėte duoti vieną patarimą visiems mažiesiems krepšininkams, koks jis būtų?

– Man labai patiko viena mintis, kurią neseniai išgirdau. Talentas ir darbas sudaro liūto dalį krepšininko karjeros, bet nepamirškime, kad reikia mylėti krepšinį. Man labai patiko šie žodžiai. Jeigu vaikas mylės krepšinį, talento trūkumą jis galės kompensuoti meile.

 F6O3532

 

Naujienų sąrašas