Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Stipriausi Vilniaus darželiai išsidalino bilietus į finalinį 16-tuką

2017 04 09 SKM.lt

Nuotr. autorius: Saulius Čirba

 

Šį savaitgalį, balandžio 9 dieną, Lietuvos darželinukų krepšinio čempionatas Vilniuje įgavo tikrą pagreitį. VGTU sporto salėje įvyko Didžioji ir Mažoji taurės, kurios subūrė visus Sostinės krepšinio mokyklos mažuosius krepšininkus.

Didžiojoje taurėje paaiškėjo 16 stipriausių Sostinės darželių, kurie varžysis Vilniaus finale dėl savo miesto čempionų vardo titulo ir galimybės dalyvauti Lietuvos darželinukų krepšinio čempionato didžiajame finale. Dėl kelialapio į Top 16 susirungė 32 darželių komandos, geriausiai pasirodžiusios pirmajame darželinukų čempionato etape. Į Vilniaus finalą iš kiekvienos grupės žengia po dvi ekipas, kurios emocingose ir daug jėgų pareikalavusiose rungtynėse žaidė užtikrintai ir išsirikiavo turnyrinių lentelių viršuje.

Įspūdingu pasirodymu Didžiąją taurę baigė net 8 komandos, jos savo grupėse užėmė pirmąsias vietas ir nepatyrė nė vieno pralaimėjimo. Tai – „Karalienė Morta“, „Mažylis 2”, „Pelėdos“ pradinė, „Puriena“, „Pušaitė 1”, „Drevinukas“, „Žemyna 1” ir „Jovarėlis“.

Vilniaus Top 16 finalininkai: „Karalienė Morta“ (tren. D. Kibildis), „Sadutė“ (tren. A. Čybas), „Mažylis 2” (tren. M. Mudėnas), „Pilaitukas“ (tren. D. Jurgutis), „Pelėdos“ prad. (tren. P. Kamarauskas), „Švelnukas“ (tren. T. Gaškas), „Puriena“ (tren. A. Seržantas), „Žibutė“ (tren. A. Čybas), „Pušaitė 1“ (tren. V. Dobrovolskis), „Vandenis“ (tren. T. Gaškas), „Drevinukas“ (tren. N. Pigaga), „Žilvinėlis“ (tren. A. Čybas), „Skroblinukas 2”(tren. M. Mudėnas), „Žemyna 1” (tren. M. Žilionis), „Jovarėlis“ (tren. V. Svetikas), „Mažylis 3” (tren. M. Mudėnas).

Rungtynių rezultatus ir turnyrines lenteles galite rasti ČIA

Šių metų rekordą ir vėl pasiekė treneris Mantas Mudėnas, šį kartą į Vilniaus Top 16 jis pateko su trejomis komandomis – „Mažylis 2”, „Skroblinukas 2” ir „Mažylis 3”. Praėjusiais metais darželio „Mažylis“ krepšininkai tapo Vilniaus ir Lietuvos vicečempionais. Komandų skaičiumi nuo M. Mudėno neatsiliko ir strategas Andrius Čybas, kuris į Vilniaus finalą žengia taip pat su trejais darželiais – „Sadutė“, „Žibutė“ ir „Žilvinėlis“. A. Čybui ir jo komandoms, tai bus pirmasis, debiutinis, Vilniaus finalas.

Praėjusių metų Vilniaus miesto čempionė „Žemyna“ šį sezoną užtikrintai žengia be pralaimėjimų ir per pirmuosius du čempionato etapus į oponentų krepšį įmetė lygiai 100 taškų. „Žemynos“ treneris Martynas Žilionis neslėpė, kad ir šiais metais darželis išsikėlė pačius aukščiausius tikslus: „Galima sakyti, nuo praėjusių metų komanda pasikeitė kardinaliai, ekipoje yra likęs tik vienas praėjusių metų čempionas. Tačiau vaikai matė, kaip žaidė praėjusių metų čempionai ir bando daryti tą patį. Mūsų tikslas yra iškeltas nuo pat sezono pradžios – tik pirmoji vieta. Žinoma, tolimesnis tikslas yra toks, kad vaikai patektų į pirmąsias pirmokų komandas, bet pradžioje bandysime būti pirmi Lietuvoje“.

„Vaikai yra labai draugiški, kartu lanko ir kitus būrelius – karatė, šachmatus. Vieni kitus pažįsta ir yra tikra komanda. Tai ir yra mūsų pergalių priežastis – komandinis žaidimas“, - komandos slaptą ginklą atskleidė treneris M. Žilionis.

Vilniaus miesto finalas vyks balandžio 29 dieną. Sostinės finale pirmąsias tris vietas užėmusios komandos iškovos galimybę atstovauti Vilniaus miestui Lietuvos darželinukų krepšinio čempionato finale. Didžiajame finale varžysis komandos iš penkių miestų – Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Klaipėdos ir Alytaus.

Mažojoje taurėje susitiko taip pat 32 darželinukų komandos, kurios per plauką nepateko į kitą Lietuvos darželinukų krepšinio čempionato etapą. Kiekvienoje grupėje ekipos varžėsi dėl Mažosios taurės trofėjų – 1, 2 ir 3 vietos taurių. Iš viso mažieji talentai išsidalino net 24 nugalėtojų taures.

Mažosios taurės prizininkai:
1 vieta – „Nykštukas“, „Pipiras 1”, „Pabiručiai“, „Atžalėlės“, „Pelėda/Drevinukas“, Sekmadieninė mok., „Strazdelis“, „Gilužis 2”.
2 vieta – „Gabijėlė 1”, „Vilkpedė“, „Spygliukas/Pakalnutė – Aušrelė“, „Žilvitis“, „Aušra/Vaduva“, „Žiogelis“, „Pušaitė 2”, „Dūzginėlis“.
3 vieta – „Kodėlčiukas“, „Gėlynas/Vėrinėlis“, „Skroblinukas 1“, „Ozas“, „Ąžuolas“, „Gabijėlė 2”, „Pipiras 2”, „Santariškės“.

Naujienų sąrašas