Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Stipriausias Lietuvos darželis – Kauno „Aušrinė“

2016 05 07 Daumantė Ereminaitė, SKM.lt
Stipriausias Lietuvos darželis - Dovydo Petraičio „Aušrinė“.
Nuotr. autorius: E. Jankausko
Šeštadienį Vilniaus „Lietuvos ryto“ arenoje paaiškėjo stipriausias 2016 metų darželis. Pirmą kartą istorijoje „Lietuvos darželinukų čempionato“ finale triumfavo Nacionalinė krepšinio akademija. Kaunui nugalėtojų taurę iškovojo treneris Dovydas Petraitis su darželiu „Aušrinė“.

Trečią kartą iš eilės vykusiame didžiajame finale varžėsi komandos iš 6 didžiausių Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus ir Šiaulių.

Vilnių atstovavo ir aikštelės šeimininkai buvo Sostinės krepšinio mokyklos auklėtiniai. Kauno, Klaipėdos ir Alytaus garbę gynė Nacionalinės krepšinio akademijos komandos, Panevėžio ir Šiaulių – Aukštaitijos krepšinio mokyklos auklėtiniai.

Svarbiausias ir atkakliausiais darželinukų sezono kovas „Lietuvos ryto“ arenoje stebėjo krepšininkai Mindaugas Lukauskis ir Steponas Babrauskas, Lietuvos krepšinio federacijos generalinis direktorius Mindaugas Špokas, treneriai Andrius Šležas ir Šarūnas Sakalauskas. Dar vienas žinomas krepšininkas, Vytenis Jasikevičius, ne tik stebėjo, bet ir aktyviai sirgo - už čempionų komandą sirgo jo sūnus.

Stipriausius Lietuvos darželius taip pat linksmino „Amber“ cirko artistai ir žaviosios Sostinės krepšinio mokyklos šokėjos.

[foto_2]
Finale dalyvavo komandos iš 6  didžiausių Lietuvos miestų.
Nuotr. E. Jankausko
  Visi miestai į didįjį finalą delegavo po du pajėgiausius darželius, užėmusius pirmąsias dvi vietas savo miesto čempionate. Vilniaus garbę didžiajame finale gynė ir dėl Lietuvos čempiono vardo varžėsi pirmąją vietą „Vilniaus darželinukų čempionate“ užėmusi Martyno Žilionio „Žemyna“ ir antroje vietoje likęs Manto Mudėno „Mažylis“. Finalinis „Lietuvos darželinukų čempionato“ dvyliktukas savo grupėse žaidė po penkias rungtynes, kurių rezultatai atskleidė finalinio ketverto dalyves.

Renginio akimirkas galite rasti socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Pirmajame pusfinalyje susitiko dvi Kauno ekipos – be pralaimėjimų grupės rungtynėse žaidusi Arijaus Kanovalovo „Sadutė“ ir Kauno miesto čempionė Dovydo Petraičio „Aušrinė“. Laikinosios sostinės ekipų dvikovoje viso mačo metu vienu žingsniu priekyje žengė D. Petraičio krepšininkai, kurie kelią į finalą išsikovojo nugalėję 14:7.

Kitame pusfinalyje vyko kiek įtemptesnė kova. Nesuklupęs Mantvydo Ramono darželis „Svirpliukas“ iš Klaipėdos ir Sostinės krepšinio mokyklos atkaklioji Manto Mudėno „Mažylio“ ekipa viso susitikimo metu rungtyniavo taškas į tašką. Tačiau užtikrinčiau sužaidė ir uostamiesčio komandą rezultatu 12:11 įveikė paskutinę akimirką įspūdingą metimą pataikęs „Mažylis“.

Rungtynėse dėl čempionų titulo susitiko nuolatiniai varžovai – Kauno ir Vilniaus miestai. Tai treneris Dovydas Petraitis su darželiu „Aušrinė“ iš Nacionalinės krepšinio akademijos ir SKM treneris Mantas Mudėnas su komanda „Mažylis“. Kova dėl aukso buvo itin atkakli ir čia netrūko aistrų. Kauniečiai, su buvusio krepšininko Vytenio Jasikevičiaus sūnumi priešakyje, tik po įtemptos ir nervingos kovos pergalę iškovojo SKM auklėtinius įveikę rezultatu 9:7.

„Jaučiuosi laimingas. Iš tikrųjų, net nesuprantu, kas įvyko. Grupės pirmąsias rungtynes pralaimėjome. Galvojau, kad net nepateksime į pusfinalį. Mums pasisekė, esame čempionai“, - džiaugėsi nugalėtojų taurę į viršų su komanda kėlęs Dovydas Petraitis.

Treneris neslėpė: „Finalinė kova buvo labai įtempta, priešininkai stiprūs. Tačiau mes pasistengėme ir laimėjome, vaikai yra tikri šaunuoliai. Neslėpsiu – tikslai buvo aukščiausi. „Aušrinė“ praėjusiais metais Lietuvoje buvo trečia, tai labai geras darželis. Pirmas mūsų žingsnis buvo laimėti Kauno čempionatą, tai mums pavyko. Dabar pavyko nugalėti ir visoje Lietuvoje“.

Antroje vietoje likęs Mantas Mudėnas su Vilniaus darželiu „Mažylis“ savo auklėtinius vadina čempionais: „Viską vertinu nuostabiai, kitų žodžių net negali būti. Vilniuje užėmėme antrą vietą, šiandien aplenkėme Vilniaus čempionus. Mes šią akimirką ne tik antri Lietuvoje, bet ir pirmi Vilniuje“.

  [foto_3]
Po įtemptos finalinės kovos Dovydas Petraitis išvedė savo komandą į pergalę.
Nuotr. E. Jankausko

„Visos penkios stipriausios komandos tikrai buvo apylygės ir jau vien tas epizodas, kad į finalą patekome paskutinę sekundę pataikę iš savo aikštelės pusės – tikrai daug ką pasako. Finale taip pat, pralaimėjome po labai įnirtingos kovos, paskutinėmis sekundėmis“, -  apie komandų pajėgumą kalbėjo „Mažylio“ treneris.

„Vilniaus darželinukų čempionato“ nugalėtoja Martyno Žilionio „Žemyna“, grupės rungtynėse suklupusi du kartus, į kitą etapą nepateko. Tačiau atkakliai likusias kovas sužaidęs darželis Lietuvos čempionate liko penktas.

Mažajame čempionato finale susitiko Kauno ir Klaipėdos miestai. Arijaus Kanovalovo vadovaujamas darželis „Sadutė“ iš Kauno ir Mantvydo Ramono Klaipėdos komanda „Svirpliukas“. Šiame susitikime nugalėtojas paaiškėjo labai greitai. „Svirpliukui“ už nekorektišką tėvelių elgesį rungtynių arbitras skyrė techninę pražangą ir bronzos medaliai iš karto atiteko A. Kanovalovo vadovaujamai „Sadutei“.
 
Galutinė komandų rikiuotė: 1 vieta – Kauno „Aušrinė“, 2 vieta – Vilniaus „Mažylis“, 3 vieta – Kauno „Sadutė“, 4 vieta – Klaipėdos „Svirpliukas“, 5 vieta – Vilniaus „Žemyna“, 6 vieta – Panevėžio „Žvaigždutė“,  7 vieta – Šiaulių „Žirniukas“,  8 vieta – Panevėžio „Žilvitis“, 9 vieta – Klaipėdos „Atžalynas“, 10  vieta – Šiaulių „Coliukė/Vyturėlis“, 11 vieta – Alytaus „Nykštukas“, 12 vieta – Alytaus „Obelėlė“.                               

                                   „X-planet“ -
didžiau
sias pramogų parkas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

Naujienų sąrašas