Stipriausias Vilniaus miesto darželis – M. Žilionio „Žemyna”

2017 04 29 SKM.lt

Nuotr. autorius: Giedrius Pacevičius

Balandžio 29 dieną VGTU sporto centre įvyko Lietuvos darželinukų krepšinio čempionato Vilniaus miesto finalas, kuriame antrus metus iš eilės triumfavo trenerio Martyno Žilionio darželis „Žemyna“. Finalinėje kovoje nugalėtojai dviejų taškų skirtumu įveikė Viktoro Dobrovolskio „Pušaitę“.

Vilniaus finale iš viso varžėsi 16 pajėgiausių miesto darželių ekipų, užtikrintai žengusių iki Top16 etapo ir geriausiai pasirodžiusių tarp daugiau nei 60 čempionate dalyvavusių sostinės komandų.

Didžiajame Vilniaus finale dėl stipriausio miesto darželio vardo susitikusios čempionato lyderės M. Žilionio „Žemyna” ir V. Dobrovolskio „Pušaitė“ rodė puikų žaidimą ir dėl pergalės įtemptai kovojo iki paskutinio rungtynių švilpuko. Tačiau lemiamoje finalinėje kovoje „Žemynos” krepšininkams fortūna nusišypsojo plačiau, M. Žilionio auklėtiniai čempionų titulą iškovojo Viktoro Dobrovolskio „Pušaitę“ nugalėję rezultatu 15:12

Dėl garbingos trečiosios vietos kovojo Artūro Seržanto „Puriena“ ir Pauliaus Kamarausko Pelėdos pradinė. Bronzinėje kovoje trečiąją vietą rezultatu 14:6 užėmė „Purienos“ ekipa. Penktoje vietoje liko Manto Mudėno „Mažylis 2“, rezultatu 4:3 nugalėjęs Nerijaus Pigagos „Drevinuką“.

Grupių rezultatus galite rasti ČIA

Pirmajame trejetuke išsirikiavusios komandos, kurios pasipuošė aukso, sidabro bei bronzos medaliais, iškovojo galimybę atstovauti savo miestą Lietuvos darželinukų krepšinio čempionato didžiajame finale ir gegužės 14 dieną Alytaus arenoje gins sostinės garbę. Vilniečiai susitiks su keturių miestų komandomis – Kauno, Alytaus, Klaipėdos ir Marijampolės.

Čempionų treneris Martynas Žilionis po finalo džiaugėsi: „Nuotaika puiki. Pusė mūsų komandos plano įvykdyta, liko tik laimėti Lietuvos čempionatą, į kurį žengiame be pralaimėjimų. Didelis palaikymas iš šeimos narių, draugų, tėvelių ir kolegų stipriai prisidėjo prie pasiektų rezultatų. Finale varžėmės su stipriais priešininkais, kova vyko iki pat galo, buvo neįtikėtina atmosfera. Treneris V. Dobrovolskis yra puikai paruošęs savo auklėtinius. Tikiuosi, su jais susikausime ir didžiajame finale“.

„Alytuje vyksiančio finalo lauksime treniruotėse, kuriose įnirtingai treniruosimės ir bandysime tapti geriausiais. Lietuvos finale silpnų komandų nebus, todėl laukia karštos kovos“, - apie ateinantį finalą Alytuje ir komandos siekius kalbėjo „Žemynos“ strategas.

Antrąją vietą su darželiu „Pušaitė“ užėmęs treneris Viktoras Dobrovolskis džiaugėsi, kad su komanda pateko į didįjį Lietuvos finalą. Pasak trenerio, tai sidabrinei ekipai buvo svarbiausia. „Pušaitės“ komanda Lietuvos darželinukų krepšinio čempionato didžiajame finale dalyvaus pirmąjį kartą.