Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Vilnių sudrebino debiutinis Darželių krepšinio čempionatas

2011 03 06 Paulius Cubera
"Paparčio" - "Purienos" rungtynių akimirka.
Nuotr. autorius: S.Čirbos nuotr.

Visą šią savaitę Vilniaus darželiuose ir lopšeliuose bumbsėjo krepšinio kamuoliai bei aidėjo sirgalių gausmas. Prasidėjo pirmą kartą Sostinės krepšinio mokyklos rengiamas ir analogų Lietuvoje neturintis Darželių krepšinio čempionatas. Pirmajame Drugelių ture sužaista 11 rungtynių: penkias pergales iškovojo namų komandos, keturis kartus triumfavo svečiai, o du kartus užfiksuotos lygiosios.

Aikštelėje matėme ir nuoširdaus džiaugsmo ir karčių nusivylimo ašarų. Visose dvikovose netrūko ne tik vaikų, bet ir žiūrovų-tėvelių aistrų. Matėsi, kad tai didelis įvykis visiems dalyviams.

Darželių čempionatas startavo trečiadienį (03.02) 17:00 „Pilaituko“ darželyje, kuris priėmė „Gilužio“ auklėtinius. Po estafečių rezultatu 4:2 į priekį išsiveržė „Gilužis“, tačiau viktorinos rungtyje „Pilaitukas“ pelnė tašką. Prasidėjus krepšiniui išryškėjo „Gilužio“ persvara, bendras rezultatas – 18:8 svečių naudai. Taikliausias dalyvis – Lukas Gudanas net 5 kartus taikliai atakavo krepšį.

Pusvalandžiu vėliau vyko dar trejos rungtynės. „Kodėlčiuko“ darželis priėmė „Žilvičio“ auklėtinius. Estafetėse komandos varžėsi lygiai – 4:4, bet viktorinoje viena „Kodėlčiuko“ mamytė išvedė į priekį savo komandą. Žaidžiant krepšinį išsiskyrė Augustas Tamošiūnas, pelnęs 6 taškus. Galutinis rezultatas – 17:12 „Kodėlčiuko“ naudai.

„Skroblinuko“ ir „Aušrelės“ darželių dvikovoje užfiksuotos lygiosios – 8:8. Nors po estafečių 4:1 pirmavo „Aušrelė“, tačiau dėka taško viktorinoje ir puikaus krepšinio žaidimo „Skroblinukui“ pavyko išplėšti lygiąsias.

„Pipiro“ ir „Žvangučio“ dvikovą rezultatu 9:5 laimėjo „Pipiro“ krepšininkai. Šiose rungtynėse ilgą laiką virė įnirtinga kova, tačiau treneris Žydrūnas Kuodis teigė, kad jo vaikai laimėjo dėka puikaus darbo treniruotėse. Treneris taip pat dėkojo „Pipiro“ direktorei už puikų sutikimą, išpuoštą salę bei arbatą su sausainiais.

Vėliau susigrūmė „Pakalnutės“ ir „Žibutės“ darželiai, dvikovą rezultatu 12:6 laimėjo svečiai – „Žibutės“ darželis. Po estafečių 3:1 pirmavo „Žibutės“ vaikai, o viktorinos rungtyje abiejų komandų tėveliai pasidalino po tašką. Krepšinio rungtynės buvo rezultatyvios ir po jų išryškėjo „Žibutės“ pranašumas. Nubraukę ašaras „Pakalnutės“ vaikai pažadėjo atsirevanšuoti.

Ketvirtadienį (03.03) sužaistos dar ketverios rungtynės. Labai gražiose ir įtemptose rungtynėse „Bitutės“ vaikai rezultatu 14:12 nugalėjo aikštės šeimininkus – „Pelėdos“ darželį. Rezultatyviausias „Bitučių“ gretose buvo Arnas Drozdovas, o „Pelėdoje“ – Nojus Vėjas Laučka.

Kitose rungtynėse „Pušaitės“ ir „Atžalėlio“ vaikai išsiskyrė taikiai – 6:6. Vienas trenerių Žydrūnas Kuodis teigė: „Vyrai šauniai kovėsi, tačiau, nepaisydami nuovargio, išlaikė gerą nuotaiką.“

Kitose rungtynėse ligų išretinta „Pabiručių“ komanda rezultatu 6:1 nugalėjo svečius iš „Gervelės“ darželio. „Gervelė“ priešininkus nustebino komandos sudėtimi – šešios mergaitės ir šeši berniukai, tačiau tai nepadėjo nugalėti septyniese žaidusių priešininkų.

Labai emocingos rungtynės vyko tarp „Gandriukų“ ir „Jovarėlio“ darželių. „Sausai“ 4:0 estafetes laimėję „Gandriukai“ pergalės iš rankų nepaleido ir kitose rungtyse, nugalėję rezultatu 13:7. Verta pažymėti, kad nugalėtojų gretose žaidė ir trys mergaitės.

Penktadienį (03.04) sužaistos likusios dvejos pirmojo rato varžybos. Darželis „Du gaideliai“ svečiuose rezultatu 8:4 nugalėjo „Želmenėlio“ auklėtinius. Kaip teigė „Želmenėlio“ treneris Žydrūnas Kuodis: „Neįvertinome varžovų ir gavome antausį, tačiau įgavome patirties ir dabar vyrai pažadėjo treniruotis su dviguba jėga“.

Turbūt daugiausia susidomėjimo sulaukė paskutinės turo rungtynės tarp „Paparčio“ ir „Purienos“ darželių. Šiose rungtynės susirinko nemažas skaičius žiūrovų, buvo kaip niekad gausu fotoaparatų blyksčių ir tėvelių palaikymo šūksnių. Ant sienos kabojo ne vienas plakatas, palaikantis abi komandas bei skatinantis žaisti krepšinį. Po estafečių ir tėvelių viktorinos rezultatas buvo lygus, tačiau krepšinio aikštelėje geriau pasirodė „Puriena“ ir laimėjo rungtynes rezultatu 9:8. Dvikovą stebėjo ir fotografas, įamžinęs ne vieną rungtynių akimirką.

Kaip sakė čempionato siela ir ne vienų rungtynių vedėjas Alfredas Lukoševičius: „Džiaugiuosi, kad pirmas čempionato turas praėjo sklandžiai. Be abejo, rengiant tokio masto varžybas atsiranda viena kita taisytina detalė, bet tai natūralu. Tikiuosi, kad sekantys turai praeis taip pat žaismingai, kovingai ir emocingai. Teigiamos vaikų emocijos po laimėtų rungtynių atperka visus rūpesčius, patirtus prieš čempionatą, o nesuvaidintos vaikų ašaros ir nusivylimo kartėlis dar labiau užgrūdina ne tik juos pačius, bet ir nuteikia ateities kovoms. Norėčiau padėkoti ne tik visai Sostinės krepšinio mokyklos komandai, bet ir visiems darželio kolektyvams, kurie, kaip ir mes, gyvena šiuo čempionatu. Nepamirškime ir dalyvių tėvelių – be Jūsų indėlio varžybos nebūtų tokios smagios.“

Antrasis Antinų turas vyks kovo 15-18 dienomis. Bus sužaista dar 11 rungtynių, po kurių turėtų paaiškėti ir pirmieji čempionato lyderiai. Sostinės krepšinio mokykla primena, kad visose rungtynėse, siekiant išvengti ašarų ir nusivylimo, oficialiai laimi draugystė, tačiau treneriai ir vedėjas rezultatą užfiksuoja.

Taip pat kviečiame visus tėvelius, kurie fotografuoja rungtynes, bent po kelias nuotraukas su autoriaus vardu ir pavarde atsiųsti mums elektroniniu paštu paulius.cubera@gmail.com arba info@skm.lt. Iš jų padarysime bendrą čempionato galeriją, kurią galėsime pamatyti visi. Nuotraukas rasite Sostinės krepšinio mokyklos tinklapyje Facebook.

Naujienų sąrašas