Vilniuje triumfavo M. Žilionio darželis „Žemyna“

2016 04 23 Daumantė Ereminaitė, SKM.lt
2016 metų „Vilniaus darželinukų čempionate“ triumfavo trenerio Martyno Žilionio „Žemyna“.
Nuotr. autorius: E. Jankausko
Balandžio 23 dieną VGTU sporto centre įvyko „Vilniaus darželinukų čempionato“ finalas, kuriame triumfavo be pralaimėjimų paskutiniame etape žengęs trenerio Martyno Žilionio darželis „Žemyna“. Finalinėje kovoje nugalėtojai po pratęsimo įveikė Manto Mudėno „Mažylio“ krepšininkus.

Vilniaus darželių finale iš viso kovėsi 10 pajėgiausių miesto darželinukų ekipų, užtikrintai žengusių iki Top10 etapo ir puikiai pasirodžiusių tarp 60 sostinės komandų.

Stipriausią miesto dešimtuką pasveikinti prieš rungtynes buvo atvykęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ kapitonas Antanas Kavaliauskas. Vidurio puolėjas komandoms linkėjo, kad artėjančiame „Lietuvos darželinukų čempinate“ čempionais taptų Vilniaus krepšininkai.

Didžiajame čempionato finale susirungė ne vieną kartą šiame sezone tarpusavyje jėgas tik po pratęsimo išsiaiškinę darželiai – Martyno Žilionio „Žemyna“ ir Manto Mudėno „Mažylis“. Istorija pasikartojo ir finale, abi ekipos atkakliai kovėsi dėl stipriausio darželio vardo ir tik po pratęsimo paaiškėjo, kuri verta į viršų kelti čempionų taurę. Pasibaigus komandų susitikimui M. Žilionio „Žemynos“ krepšininkai pergalę šventė rezultatu 15:11.

Renginio akimirkas galite rasti socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Abi finalininkės, kurioms aukso ir sidabro medalius ant kaklo kabino olimpinis čempionas Valdemaras Chomičius, iškovojo galimybę atstovauti savo miestą „Lietuvos darželinukų čempionate“ ir gegužės 7 dieną „Lietuvos ryto“ arenoje gins sostinės garbę.

[foto_2]
Nugalėtojams taurę įteikė olimpinis čempionas Valdemaras Chomičius.
Nuotr. E. Jankausko
  M. Žilionis, su komanda pasiekęs įspūdingą sezono rezultatą, buvo santūrus: „Iš tikrųjų, galvoje viskas yra ramu. Džiaugiuosi, nes vaikai ir tėveliai yra laimingi, tikslai visi įvykdyti. Tai pasiekus treneris jau nusiramina, gali ramiai susidėlioti, kad viskas baigėsi pirmąją vieta. Prieš sezoną mano abiejų darželių – „Žemynos“ ir „Žilvičio“ tikslas buvo tik aukščiausia, pirmoji, vieta. Vaikams visada yra sakoma, kad reikia laimėti ir tikėtis geriausios vietos“.

Darželių čempionato turnyrinė lentelė (Top-10 rezultatai 4-6 etapuose) (spauskite nuorodą)
Treneris Mantas Mudėnas finale puikiai pasirodė su dviem savo darželiais. „Mažylis“, nusileidęs čempionams, pasipuošė sidabro medaliais. „Skroblinukas“, taip pat iš grupės žengęs į pusfinalį, užėmė ketvirtąją vietą.

Antrosios vietos nugalėtojas neslėpė džiaugsmo: „Emocijos yra tikrai nuostabios. Tokios varžybos tikrai buvo vertos finalo. Nuo pat pirmų minučių viskas vyko taškas į tašką ir dar pratęsimas. Mes su šia komanda buvome susitikę grupėje ir pralaimėjome, taip pat kaip šiandien finale, po pratęsimo. Tai reiškia, kad jie buvo stipresni. Sveikiname varžovus. Mums šiandieną nepasisekė, atsigriebsime „Lietuvos darželinukų čempionato“ finale“.

„Jau prieš šį finalą kalbėjau su abiem savo darželiais ir sakiau, kad jie yra šaunuoliai ir aš jais didžiuojuosi vien dėl to, kad jie yra čia. Jie aplenkė labai daug darželių ir būti tarp 10 stipriausių Vilniuje yra pasiekimas. Vienam darželiui buvo keliami tikslai kuo geriau pasirodyti, kiti jau prieš sezoną žinojo, kad tikslas yra vienas – patekti į finalą. Pernai „Mažylis“ užėmė trečiąją vietą, tai šiemet norėjosi aukščiau“, - kalbėjo M. Mudėnas.

Bronzos medaliais pasidabino praėjusių metų čempionas Karolis Griškus su darželiu „Puriena“. Mažojo finalo kovoje darželis „Puriena“  7:1 įveikė M. Mudėno „Skroblinuką“.
  [foto_3]
M. Mudėnas į pusfinalį pateko su dviem darželiais.

„Velniškai sunkus Top10 etapas. Pirmos rungtynės pralaimėtos -1, antrose – pratęsimas ir pergalė, trečiose – pratęsimas ir pralaimėjimas, ketvirtose – pratęsimas ir pergalė. Kai jau atrodė, kad viskas prarasta, tuomet Dievai buvo mūsų pusėje ir už ausų ištempė „Purieną“ į finalinį ketvertą. Deja, kritome pusfinalyje. Tačiau prieš kovą dėl trečiosios vietos vaikams pasakiau: „Neišeisime iš čia tuščiomis! Bronza mūsų!”. Esu labai patenkintas, nes vaikai to medalio yra verti”, - po šventės sakė trečiosios vietos nugalėtojas K. Griškus.

[foto_4]
K. Griškus: „Neišeisime iš čia tuščiomis! Bronza mūsų!”

„Purienos“ vedlys didžiavosi savo darželiu: „Gaila tik vieno, kad nepavyks sudalyvauti „Lietuvos darželinukų čempionate“, kur tikrai dar galėtume pakovoti, nes čempionams grupėje pralaimėjome tik po baudų serijos. „Puriena“ – tai unikalus darželis. 2014 m. užėmėme 3 vietą, 2015 metais pirmą vietą Vilniuje ir Lietuvoje, 2016 metais – vėl trečioji vieta. Esu labai laimingas turėdamas šį darželį ir labai noriu nuoširdžiai padėkoti vaikų tėveliams už palaikymą ir dalyvavimą. Taip pat darželio direktorei už pagalbą ir savo sužadėtinei už būvimą šalia“.
Penktoje vietoje liko Martyno Žilionio „Žilvitis“, šeštą vietą užėmė Roko Kasparavičiaus „Nykštukas“, septintą – Daivaro Miškinio „Papartis 2“, aštunti išsirikiavo Gedimino Bražionio „Bitutės“ krepšininkai.

Dėkojame renginio rėmėjams už puikią nuotaiką ir įsteigtus prizus – didžiausiam pramogų parkui ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse „X-planet“, skaniausiems guminukams „Haribo“, šaltinio vandeniui „Nestle pure life“, krepšinio klubui „Lietuvos rytas“, odontologijos klinikai „Denticija“ (Vilniaus g. 25) ir Kūno kultūros ir sporto departamentui. Ačiū!