“X Planet” darželinukų čempionate išdalinti 8 kelialapiai į aštuntfinalį

2012 03 19 Andrius Čerškus

Kaustanti įtampa, pilnos žiūrovų tribūnos ir žūtbūtinė kova dėl kelialapio į kitą etapą. Taip sekmadienį (03 19) prasidėjo antrą kartą Sostinės krepšinio mokyklos rengiamas “X Planet” darželinukų krepšinio čempionatas.

“Impuls” krepšinio arenoje surengtame pirmame ture 16-a komandų, suskirstytų į 4-ias grupes, iš visų jėgų grūmėsi dėl aštuonių kelialapių į antrą varžybų etapą. Krepšininkai rungtyniavo du prieš du į 250 cm aukštį iškeltus krepšius ir tarpusavyje sužaidė trejas rungtynes.

Pirmame ture visiems varžovams nosis nušluostė Vytauti Zapalskio treniruojami “Jovarėlio” krepšininkai. Jie sutriuškino visus varžovus ir užtikrintai laimėjo B grupės varžybas. Antrą vietą užėmė ir kelialapį į kitą varžybų etapą išplėšė “Paparčio” darželinukai su treneriu Gediminu Bražioniu priešakyje.

Lauryno Verpetinsko treniruojama “Giraitės” komanda buvo nenugalima B grupės varžybose. Tik minimaliu skirtumu (8:7) palaužę turo autsaiderius “Pelėdos“ atstovus, L.Verpetinsko auklėtiniai po to iškovojo dar dvi pergales ir užėmė pirmą vietą grupėje. Antrą vietą ir kelialapį į aštuntfinalį paskutinę sekundę išplėšė “Kodėlčiukas“.

Po nedidelės pertraukėlės ant parketo žengė dar 8-ios komandos, kovojančios dėl išsvajotojo Vilniaus darželinukų čempionų titulo. Didžiausią turo staigmeną pateikė trenerės A.Budrevičiūtės treniruojama “Žibutės“ komanda, kurios gretose buvo tik trys nariai – dvi mergaitės ir berniukas.

Favoritų etiketę pateisino Vilniaus darželinukų čempiono titulą ginantis “Gilužio” darželis. Trenerio Renato Kurilionoko auklėtiniai D grupėje laimėjo visus tris mūšius ir užtikrintai pateko į kitą “X Planet” pirmenybių etapą. Kartu su “Gilužiu” kovas tęs dvi pergales pirmame ture iškovojęs “Nykštukas” su treneriu V.Zapalskiu.

Pertraukų metu aikštelėje virė kovos tarp tėvelių ir mamyčių komandų. Buvusios Lietuvos moterų krepšinio rinktinės žaidėjos Dainos Staugaitienės vedamos mamytės net 5:1 nurungė tėvelius metimų konkurse, bet antrą sykį tėveliai atsirevanšavo rezultatu 4:2.

Visiems “X Planet” darželinukų čempionato pirmo turo dalyviams atiteko rėmėjų įsteigti prizai – šokolado ir bananų skonio “Corny” javainiai ir skaniausias pasaulyje “Nestle Aquarel” persikų ir braškių skonio vanduo bei specialūs diplomai.

Primename, kad “X Planet” darželinukų čempionate 32 komandos varžosi dėl ypatingo pirmenybių rėmėjos “X Planet” pramogų planetos įsteigto prizo – didžiulės šventės varžybų nugalėtojams ir prizininkams “X Planet” pramogų parke, įsikūrusiame prekybos centre “Ozas”.