Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Antruose EYBL turuose užimtos 1, 3 ir 4 vietos

2015 01 18 Ignė Viskontaitė, SKM.lt
P. Budėno „SKM-Frostec“ įveikė visus varžovus ir tapo EYBL turo Lenkijoje nugalėtojais.
Nuotr. autorius: Zbyszek Bytomski

Sausio 15-18 d. net trys Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komandos pergalių siekė Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) turuose, kurie vyko Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje.

Geriausiai sekėsi Pauliaus Budėno „SKM-Frostec“ krepšininkams, kurie Lenkijoje, Pawlowice mieste, nurungė visus savo varžovus ir tapo II EYBL turo nugalėtojais. Savo kelyje SKM keturiolikmečiai susitiko su penkiomis ekipomis: BS „Bolderaja“ (Latvija), „Tampereen Pyrinto“ (Suomija), BA „Tallinn Kalev“ (Estija), „Kauhajoen Karhu“ (Suomija), BC „Tsmoki-Minsk“ (Baltarusija).

II turas - Pawlowice, Lenkija - sausio 15/18, 2015

Nr.

Komanda

Rungtynės

Pergalės

Pralaimėjimai

Taškai

Įmesta/praleista

1.

SKM-Frostec

5

5

0

10

258/174

2.

BS Bolderaja

5

4

1

9

254/216

3.

Vilniaus KM-Silputa

5

4

1

9

352/203

4.

Tampereen Pyrinto

5

3

2

8

300/258

5.

BC Tsmoki-Minsk

5

2

3

7

254/295

6.

Kauhajoen Karhu

5

1

4

6

226/316

7.

BA Tallinn Kalev

5

1

4

6

232/341

8.

UKS Wojan Pawlowice

5

0

5

5

223/296

„Pati kelionė nebuvo lengva, važiavimo sąlygos buvo prastos, bet galiausiai pavyko nuvykti. Apgyvendinimo ir maitinimo sąlygos ir pats turo organizavimas buvo puikus, o prie viso to prisidėjo ir puikūs rezultatai, - kalbėjo P. Budėnas. Anot jo, pirmos trys rungtynės klostėsi sunkiau, o likusiose dvejose, nors ir buvo žaista su stipresnėmis komandos, SKM krepšininkai kovojo šauniai. – Iškovojome pergales, kurias pasiekėmė nelengvai. Tikrai nebuvo taip, kad nesusidūrėme su sunkumais. Pirmą dieną susirgo trys starto penketo žaidėjai.“

Nepaisant šios nesėkmės, Lenkijoje vykusiame ture pavyko pasiekti puikių rezultatų. Turo organizatoriai po kiekvienų rungtynių apdovanojo naudingiausius žaidėjus. Naudingiausiais Lietuvių komandos žaidėjais buvo išrinkti Aivaras Kuzmickas, Augustinas Vainauskas, Žygintas Dabulis, Marek Blaževič ir Darius Steikūnas. Šie vaikinai padarė didelį darbą aikštelėje ir svariai prisidėjo prie savo komandos pergalių.

Be visa to, Žygintas Dabulis buvo išrinktas geriausiu žaidėju tarp visų penkių komandų, o Marek Blaževič tapo viso EYBL turo Lenkijoje naudingiausiu žaidėju. „Visos komandos vardu dėkoju tėveliams už karštą palaikymą. Jie tikrai pasistengė, kad jaustumėmės kaip namie“, - sakė „SKM-Frostec“ treneris.

Tai jau antrasis P. Budėno krepšininkų triumfas – praėjusių metų lapkričio mėnesį įvykusiame pirmajame EYBL ture „SKM-Frostec“ taipogi nepaliko jokių vilčių savo priešininkams ir namuose vykusiame ture pasidabino aukso spalvos medaliais.

Šie pasiekimai jau dabar garantuoja SKM keturiolikmečiams vietą kitų metų pirmame EYBL divizione, į kurį pateks 16 stipriausių komandų. Visgi šiemet dar laukia trečiasis turas, kuris startuos kovo mėnesį Minske.

EYBL turo Lenkijoje akimirkos


Latvijoje vykusiame EYBL ture puikius rezultatus pademonstravo SKM šešiolikmečiai, treniruojami Algirdo Milono. Pelnytos 3 pergalės iš penkių galimų garantavo vilniečiams bronzinę vietą.

„SKM-99-1“ krepšininkai įtemptose dvikovose palaužė „Valmieras BSS“ (Latvija), SDJSOR Nr.7 (Rusija) ir BC „Tsmoki-Minsk“ (Baltarusija) ekipų žaidėjus. Deja, bet įveikti nepavyko dviejų Suomijos komandų -  BC „MaSu“ ir HNMKY.

Treneris A. Milonas po pasirodymo Rygoje sakė: „Labai džiaugiuosi ypatingai paskutinėmis dienos rungtynėmis, kuriose vyrukai parodė, jog gali žaisti prieš stiprias komandas, tokias kaip „Valmiera“. Ji yra viena iš turnyro lyderių. Prieš susitikdama su mumis, ši ekipa turėjo tris pergales ir būtent mūsų rungtynės nulėmė, kuri komanda laimės bronzos medalius.

[foto_2]
A. Milono šešiolikmečiai užėmė III vietą.
Nuotr. SKM.lt
 

Taip pat ši pergalė labai svarbi patenkant tarp aštuonių stipriausių komandų. Šiuo metu mūsų situacija yra tikrai gera, kadangi tiek Kauno „Perkūno“, tiek „Valmieros“ ir „Samaros“ ekipos turi panašų skaičių taškų, o dabar mes prieš vieną iš šių komandų turime pranašumą“, - kalbėjo SKM vyriausiasis treneris. 

„Noriu labai pasidžiaugti, kad vyrai atidavė visas jėgas tam, jog pavyktų laimėti šiose rungtynėse. Paprastai, kai ima nesisekti, vaikinai linkę nuleisti rankas, o dabar jie to nepadarė ir kovojo visus rungtynių kėlinius.

Už tai jie nusipelnė vienos laisvos dienos“, - šmaikštaudamas sakė A. Milonas. „SKM-99-1“ komandos gretose apdovanojimą už puikų žaidimą gavo Žygimantas Sideravičius.


Trečioji SKM ekipa, kuri savo jėgas išbandė Estijoje vykusiame EYBL ture – Algirdo Budėno „SKM-Vapc.lt“.  Lietuvaičiai buvo stipresni varžantis prieš BS „CSKA“ (Rusija), BC „Runa“ (Latvija) ir BS „Jurmala“ krepšininkus. Pasipriešinti nepavyko tik suomiams – „Tapolian Honka“ ir „West Coast All Stars“ komandoms.

Trys laimėtos ir dvi pralaimėtos rungtynės užtikrino SKM žaidėjams ketvirtąją vietą antrame EYBL septyniolikmečių ture Estijoje.„Sekėsi neblogai. Gaila, žinoma, kad nepavyko iškovoti dar vienos pergalės, - sakė A. Budėnas. Anot jo, komandos šiame ture buvo tikrai stiprios. – Visos ekipos puikiai žaidžia gynyboje. Nusileidome dvejoms suomių komandoms, kurių viena yra lyderė antrame EYBL divizione ir dar neturi pralaimėjimų. Šiandien dienai tai yra stipriausia komanda.“

Trenerio teigimu, pasiektas rezultatas nevisiškai atitiko lūkesčius, bet žvelgiant į bendrą turnyrinę lentelę, „SKM-Vapc.lt“ rikiuojasi trečioje vietoje. EYBL ture Estijoje naudingiausiu vilniečių žaidėju buvo išrinktas Marius Krisiūnas.  
  

Naujienų sąrašas