Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

EYBL nugalėtojais tapo estai, SKM ekipos laimėjo sidabrą ir bronzą

2015 05 24 Ignė Viskontaitė, SKM.lt
„SKM-RVS“ laimėjo antrą vietą, o „SKM-Vapc.lt“ pasidabino bronzos medaliais.
Nuotr. autorius: S.Čirbos

Savaitgalį Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) antro diviziono finalo ketverto varžybose, surengtose Vilniuje, varžėsi septyniolikmečiai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Šiame
ture Vilnių atstovavo dvi Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) ekipos, treniruojamos Algirdo Budėno ir Šarūno Cipario.

Kovoje dėl auksinių apdovanojimų susitiko Š.Cipario „SKM-RVS‟ ir lyderiais visą sezoną laikyti Talino „Kalev“ žaidėjai. Sužaidus du rungtynių ketvirčius komandas skyrė penki taškai (42:37) ir priekyje buvo estai. Visgi prasidėjus ketvirtajam kėliniui taiklus tolimas metimas persvėrė rezultatą ir sostinės žaidėjai išlaikė šansus nugalėti.


Paskutinę mačo minutę rezultatas tapo lygus (70:70). Likus 10 sekundžių iki rungtynių pabaigos SKM krepšininkai nesugebėjo prasiveržti pro varžovų gynybą ir vieno taškos skirtumu (72:73) rungtynes pralaimėjo.


EYBL U-17 antro diviziono 2015 metų nugalėtojais tapo estai. Ši komanda buvo puikiai sukomplektuota ir jos gretose buvo galima išvysti ne vieną aukštaūgį.

[foto_2]
„SKM-RVS‟ naudingiausias žaidėjas Paulius Borkys.
Nuotr. S.Čirbos

 

„Tiek pusfinalio, tiek finalo dvikovos buvo labai sunkios. Estų komanda šiame ture yra truputėlį pasistiprinusi, bet aš, kaip treneris, tuo džiaugiuosi, nes kuo varžovai stipresni, tuo įdomiau žaisti ir tuo labiau tobulėja mano komandos žaidėjai‟, - kalbėjo Š.Ciparis.

Treneris negailėjo gerų žodžių Estijos krepšininkams, tačiau taipogi pridūrė:

„Nepaisant pralaimėjimo galiu pasakyti, kad mano vaikinai man yra nugalėtojai‟. 

Komandos žaidėjas Martynas Rakauskas po apdovanojimų įteikimo sakė: „Paskutinėse varžybose pritrūko sėkmės, o šiaip viskas tikrai neblogai‟, - teigė vaikinas. Kalbėdamas apie estus vakinas pripažino: „Buvo sunku, nes jie išsiskyrė savo ūgiu, o mes esame žema komanda, todėl prieš juos atsilaikyti padėjo tik labai geras darbas gynyboje. Savo tikslą sezone įgyvendinome, nes patekome į finalo ketvertą, o užimta antroji vieta taip pat geras rezultatas‟.


Pusfinalyje Talino „Kalev‟ ekipai nusileidę A.Budėno „SKM-Vapc.lt‟ krepšininkai, mažajame finale po itin rezultatyvios ir atkaklios kovos sugebėjo iškovoti bronzos medalius. Jie įveikė Latvijos „Liepaja‟ komandą rezultatu 92:79.

Prisimindamas pusfinalio kovą A.Budėnas sakė: „Talino komanda, prieš atvykdama į Lietuvą, susistiprino savo žaidėjų gretas, o ir šiaip ši komanda yra sudaryta rinktinės pagrindu. Galiu teigti, kad nusileidome stipriai komandai‟, - apie pusfinalio mačą kalbėjo patyręs krepšinio specialistas.

Nepaisant to, auklėtinių pasirodymą šiame sezone jis vertino teigiamai: „Sužaidėme septynioliką rungtynių iš kurių 11 laimėjome, todėl tai tikrai geras rezultatas ir galiu pasakyti, kad visas EYBL čempionatas mums buvo sėkmingas‟.

Viso turo geriausiu žaidėju buvo išrinktas Estijos Talino „Kalev‟ krepšininkas Carlos Jurgenas. Į naudingiausių turnyro žaidėjų gretas pateko: Karlis Grigalunas (Latvijos „Liepaja‟), Paulius Borkys („SKM-RVS‟), Simonas Rimkus („SKM-Vapc.lt„SKM-RVS‟), Vladislav Poljakas (Talino „Kalev‟).


SUŽAISTOS RUNGTYNĖS

Data ir laikas

Komanda 1

 Rezultatas

Komanda 2

23/05/2015 16:00

B4 „SKM-RVS“

 70:63

B3 BS „Liepaja“

23/05/2015 18:00

A4 „SKM-Vapc.lt“

 58:80

B1 BA „Tallinn Kalev“

24/05/2015 11:00

 A4 „SKM-Vapc.lt“

  92:72

 B3 BS „Liepaja“

24/05/2015 13:00

 B4 „SKM-RVS“

72:73 

 B1 BA „Tallinn Kalev“
 


Naujienų sąrašas