Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

EYBL ture Latvijoje – sidabriniai SKM vaikinai

2019 12 02 Erikas Petrikas/SKM.LT
Jaunieji SKM krepšininkai Rygoje praleido laiką labai smagiai
Nuotr. autorius: Elvis Žaldaris

Praėjusį savaitgalį jaunieji „SKM-II Nuklonas“ (treneris Arvydas Menkevičius) krepšininkai keliavo į mūsų brolių valstybę – Latviją, Rygą, kur sužaidė pirmąjį Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) turą. Penkerias rungtynes sužaidę A. Menkevičiaus talentai iškovojo keturias pergales ir patyrė vieną pralaimėjimą, o tai vilniečiams leido pasidabinti sidabro medaliais.

NUKLONAS

SKM talentai Rygoje/Nuotr. aut. P. Pilkauskas

KOMANDOS REZULTATAI

STATISTIKA

Pirmajame mače „SKM-II Nuklono“ vyrams kelią pakirto aikštės šeimininkai Rygos DSN krepšininkai, prieš kuriuos 54:72 teko patirti vienintelį turo pralaimėjimą. Antrajame mače įvyko principinė lietuviška dvikova, kurioje vilniečiai susitiko su KM „Žalgirio“ krepšininkais. 15 taškų įmetęs Faustas Aleknavičius vedė „Nukloną“ į priekį – 44:29 įveikti kauniečiai. Trečiajame susitikime SKM vyrukai surėmė pečius su ukrainiečiais. Gynybinio stiliaus rungtynėse 33:27 „Nuklonui“ pavyko išnešti sveiką kailį. Paskutiniuosiuose dviejuose mačuose A. Menkevičiaus auklėtiniai pasilinksmino – 74:24 įveikė kitą Rygos komandą, o paskutiniajame turo mače vilniečiai pademonstravo savo meistriškumą suomiams (60:34).

„Džiaugiamės, kad pavyko ne tik iškovoti sidabro medalius, bet ir pamatyti šventėms besiruošiančią Rygą. Įdomu buvo matyti Latvijos, Rusijos, Čekijos, Suomijos bendraamžius krepšininkus. Gaila, kad nepavyko išvengti traumų, bet, tikiuosi, kad sekančioms rungtynėms visi bus sveiki. Mūsų tikslas EYBL turnyre yra pamatyti kitų šalių krepšinį, pasitikrinti savo jėgas. Žinoma, visada norisi demonstruoti gerą krepšinį ir laimėti. Dėkojame savo komandos tėveliams, kurie mus palaikė Rygoje“, – mintimis po turo dalinosi „SKM-II Nuklono“ galva A. Menkevičius.

Į geriausiųjų turo žaidėjų penketuką pateko net du SKM krepšininkai – Gantas Križanauskas ir Titas Dabriega.

Penketuko zaidejai

Į pirmojo turo penketuką patekę SKM žaidėjai T. Dabriega ir G. Križanauskas/Nuotr. aut. Elvis Žaldaris

Per kiek daugiau nei 18 minučių žaidimo SKM mažylis G. Križanauskas spėdavo pasižymėti 7,4 taškais ir perimti po 2 kamuolius.

„EYBL metu man patiko leisti laiką su savo komanda bei tiesiog mėgautis krepšiniu. Džiaugiuosi, kad gavau tokios geros patirties žaidžiant su užsienio komandomis. Tikiuosi, kad ir kituose turuose bus smagu ir kartu su visa komanda gerai praleisiu laiką“, – mintimis apie pirmąjį EYBL turą trumpai pasidalino Gantas.

Universalusis ir kaip ant mielių tobulėjantis T. Dabriega šiame ture pasižymėjo ypač geru žaidimu po krepšiais – per beveik 17 su puse minutės Titui pavykdavo įmesti po 8,4 taško bei sugriebti net 9,8 atšokusio kamuolio. T. Dabriega šiame ture įrodė, jog turi miklias rankas – aukštaūgis perimdavo net po 3,4 kamuolio. Tokius gerus statistinius rodiklius demonstravęs Titas tapo naudingiausiuoju komandos žaidėju – SKM bokštas rinko net 15,4 naudingumo balų vidurkį. Tokį vidurkį turėdamas A. Menkevičiaus auklėtinis buvo 7 naudingiausias žaidėjas visame pirmajame antrosios EYBL grupės ture.

 „Šis EYBL turas Rygoje man labai patiko. Labai gerai praleidome laiką su draugais ir komanda. Visos rungtynės buvo savaip sunkios ir įdomios. Šis įvertinimas mane skatina dar geriau žaisti ir mėgautis krepšiniu – jis yra kaip papildoma motyvacija užsivesti prieš artėjančius turnyrus ar MKL rungtynes. Tikiuosi laimėti prizines vietas ir kituose EYBL turuose“, – ambicijų neslėpė jaunasis SKM talentas.

Naujienų sąrašas