Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

EYBL ture Rygoje – dar vienas sidabro medalių komplektas

2020 01 21 Erikas Petrikas/SKM.LT
„SKM-I EMSI Gorilos“
Nuotr. autorius: Saulius Čirba

Praėjusį savaitgalį įvyko ne tik SKM NBA 2K20 taurės turnyras, bet ir labai įdomus Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) antrasis turas Latvijoje, į kurį išvyko dvi U16 SKM ekipos – „SKM-I EMSI Gorilos“ (treneris Algirdas Milonas) ir „SKM-II Liūtai“ (treneris Rokas Kasparavičius).

A. Milono kariaunai pavyko iškovoti net keturias pergales bei patirti vos vieną pralaimėjimą, kas lėmė, jog „Gorilos“ pasidabino sidabro medaliais. R. Kasparavičiaus treniruojamiems „Liūtams“ šis turas buvo kiek sunkesnis – pavyko iškovoti dvi pergales iš penkių galimų. Abiejų ekipų laukia dar vienas turas, kuriame SKM kariaunos galės pasigerinti ir įtvirtinti savo pozicijas.

F9A04E8E 7CB2 4600 9837 FD4566FF2EE1

„SKM-I EMSI Gorilos“ ir „SKM-II Liūtai“/Nuotr. aut. S. Čirba

„SKM-I EMSI Gorilų“ ANTROJO TURO REZULTATAI

„SKM-I EMSI Gorilų“ STATISTIKA

Pirmajame susitikime A. Milono auklėtinių laukė aikštės šeimininkų Rygos DSN ekipa. Šiame mače vilniečiai po truputį krovėsi savo pranašumą, kuris rungtynių pabaigoje pasiekė dviženklį – 60:48 įveikti Rygos DSN sportininkai. Antrasis susitikimas – lietuviškasis El Classico Vilnius – Kaunas. Po labai permainingos bei įdomios kovos 51:53 „Goriloms“ teko patirti vienintelį pralaimėjimą šiame ture. Trečiajame mače laukė Alytaus SRC komanda. Po pralaimėtų rungtynių kauniečiams – „EMSI“ krepšininkai nebejuokavo 71:34 nukauti alytiškiai. Prieš paskutiniame susitikime vilniečiai susitiko su dar viena Rygos ekipa (Rygos VEF), kurią pavyko įveikti solidžiu skirtumu (64:38). Paskutiniame turo mače – broliška dvikova. Pečius aikštelėje surėmė „SKM-I EMSI Gorilos“ ir „SKM-II Liūtai“. Pirmajame kėlinyje į priekį pabėgę „SKM-I EMSI Gorilos“ nebesižvalgė atgal ir 67:49 šventė ketvirtąją pergalę antrajame ture.

 „Ture užėmėme antrąją vietą – pralaimėjome vienas labai sunkias rungtynes prieš KM „Žalgiris-I“ ekipą. Realiai pralaimėjome paskutinėje atakoje. Rungtynės su „Žalgirio“ ekipa mane šiek tiek nuvylė. Prieš šią komandą moksleivių krepšinio lygoje laimėjome gan solidžiai (80:70 – aut. past.) ir pakankamai nesunkiai, bet šįkart neišėjo susikoncentruoti rungtynėms.

Tiek mes, tiek „Žalgiris“ surinkome po vienodą pergalių kiekį, tačiau, kadangi jie mus įveikė, jie finišavo pirmi. Kitos komandos buvo tikrai geros, buvo įdomios rungtynės. Svarbiausias dalykas – užsitikrinti vietą finaliniame etape, į kurį patenka šešios komandos iš šešiolikos. Po antrojo turo esame lyderiaujančių penketuke, kas mane tenkina.

Pamokos yra labai geros tada, kai praloši rungtynes – pamatai savo daromas klaidas. Po rungtynių su „Žalgirio“ ekipa turėjome labai rimtą pokalbį, po kurio likusios trejos rungtynės buvo tikrai geros.

Norėčiau išskirti Jokūbą Fominą, kuris labai gerai sužaidė šį turą ir buvo išrinktas geriausiu turo žaidėju. Taip pat Pauliu Matulionį, kuris gavo geriausio komandos žaidėjo prizą. Taip pat ir Aurimą Maščinską, kuris grįžęs po ligų, traumų įgauna vis geresnį žaidimo ritmą“, – pasakojo vyriausioji „SKM-I EMSI Gorilų“ komandos galva A. Milonas.

Šiame ture J. Fominas rinko net po 11,6 taško, sugriebdavo po 6,4 atšokusio kamuolio, 2,2 karto sėkmingai perduodavo kamuolį komandos draugui, o visi šie statistiniai rodikliai susisumavo į 14 naudingumo balų skaičių.

„Smagu gauti toki apdovanojimą, bet tikrai nesureikšminu jo. Ši statulėlė kažkiek prideda motyvacijos, tačiau didelės įtakos neturi, nes aš žinau, kad dar yra aibė taisytinų dalykų mano žaidime, kuriuos stengiuosi taisyti kiekvienose treniruotėse ir rungtynėse. Keturias rungtynes žaidėme pakankamai neblogai, tačiau rungtynėse prieš Kauno komandą trūko kovingumo bei sportinio pykčio, todėl teko pripažinti priešininkų pranašumą.

Artėjančio turo tikslas yra laimėti visas penkias rungtynes ir užimti kuo aukštesnę vietą turnyrinėje lentelėje“, – pasakojo jaunasis „SKM-I EMSI Gorilų“ įžaidėjas J. Fominas.

Geriausiu komandos žaidėju išrinktas P. Matulionis rinko po 8,4 taško, pagrobdavo net 2,6 kamuolio, po krepšiu sugriebdavo po 2,4 atšokusio kamuolio ir sukaupdavo vidutiniškai po 11,2 naudingumo balo.

„Man šis apdovanojimas, reiškia daug, vien dėl to, jog šią komandą papildžiau tik šį sezoną, todėl tai tikrai skatina labiau stengtis ir dirbti. Pradžioje sezono buvo šiokių tokių sunkumu įsiliejant į komandos žaidimą, bet geri komandos draugai man padėjo, o ypač treneris, kuris visąlaik irgi padėdavo ir patardavo. Šiame ture, mano nuomone, pasirodėme tikrai gerai, tik didžiausias netikėtumas buvo mūsų pralaimėjimas „Žalgirio-I“ komandai, kuri buvo nepilnos sudėties. Trečiajam turui mūsų visų tikslas, manau, laimėti“, – pasakojo P. Matulionis.

CC8E3202 DDBA 452B A947 550C692B9516

J. Fominas ir P. Matulionis/Nuotr. aut. S. Čirba ir Dmitrijus Radlinskas

„SKM-II Liūtų“ ANTROJO TURO REZULTATAI

„SKM-II Liūtų“ STATISTIKA

Pirmajame mače vyko Lietuvos komandų dvikova, kuri buvo kaip niekad įtempta. Po sunkios ir daug jėgų pareikalavusios kovos 46:42 pergalę šventė R. Kasparavičiaus auklėtiniai. Antrajame susitikime „Liūtai“ susitiko su vietos VEF ekipa, kurią pavyko įveikti pakankamai lengvai (51:33). Trečiajame mūšyje lauke Rygos DSN kariauna. Vis dėlto „Liūtams“ nepavyko įgelti varžovams, nes trečiajame kėlinyje vilniečiai smego į gilią duobe, iš kurios nepavyko išlipti (41:52). Prieš paskutiniajame turo mače laukė KM „Žalgiris-I“ ekipa. Šiame mače R. Kasparavičiaus treniruojami „Liūtai“ surengė savąjį trečiojo kėlinio benefisą, tačiau jo nepakako ir 46:49 teko pripažinti kauniečių pranašumą. Paskutinėje dvikovoje „Liūtai“ susitiko su „SKM-I EMSI Gorilomis“. Šiame mače „Liūtams“ sunkiai sekėsi užpulti varžovų krepšį, ko pasėkoje 49:67 teko pripažinti savo kolegų pranašumą.

„Rezultatas negalima sakyti, kad yra blogas. Nugalėjome Alytų, kuris yra MKL bronzininkas, o pralaimėjimus patyrėme prieš visas viršuje lentelės esančias komandas: „SKM-I EMSI“, „Žalgirį“ ir Rygos DSN, kuri yra stipriausia latvių komanda.

Žinoma, visada norisi įkąsti stipresniems, gaila, kad pritrūko drąsos ir šalto proto tai padaryti rungtynėse su „Žalgiriu“, nes buvome labai arti to.

Trečiasis turas labai toli, bet sužaidus idealiai, be pralaimėjimų, kas būtų labai sunku, įmanoma įšokti į superfinalą. Tačiau svarbiausia tikslas garbingai pasirodyti, ką puikiai iki šiol darėme kasmet, pasisemti neįkainojamos patirties ir pasiruošti svarbiausioms MKL kovoms“, – mintimis po antrojo EYBL turo dalinosi R. Kasparavičius.

„Liūtų“ gretose naudingiausiai žaidė po truputį į savo įprastą žaidimą grįžtantis Dastinas Morkūnas, kuris sezono pradžioje nežaidė dėl sveikatos problemų. Dastinas rinko po 10,2 taško, atkovodavo po 6,2 kamuolio ir sukaupdavo 9,8 naudingumo balo.

„Manau, jog iki geresnio komandos pasirodymo trūko stabilaus žaidimo ir geresnio nusiteikimo. Iš šio EYBL galėtume išmokti kaip reikia kautis, visada žaisti iki galo ir nepaleisti rungtynių. Taip pat turėtume pasimokyti kaip reikia palaikyti komandos draugus. Apie trečią turą dar nebuvo laiko pagalvoti, nes kol kas žiūrime į MKL rungtynes, bet šiaip iš trečio turo tikiuosi gero ir stabilesnio komandos žaidimo“, – kalbėjo D. Morkūnas.

IMG 9666

D. Morkūnas pradeda rodyti vis geresnę sportinę formą/Nuotr. aut. D. Radlinskas.

Naujienų sąrašas