Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

„FrosTec“ ekipai – EYBL U-15 pirmojo turo sidabras

2015 10 25 Daumantė Ereminaitė, SKM.lt
R.Peniko auklėtiniai šiame ture iškovojo 4 pergales iš 5 rungtynių.
Nuotr. autorius: E.Jankausko
Spalio 23-25 dienomis Vilniuje vyko Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) pirmasis etapas. SKM atstovavusi R.Peniko ekipa „SKM-FrosTec“ šiame ture užėmė antrąją vietą ir pasidabino sidabro medaliais.

Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) garbę gynę trenerio Rolando Peniko auklėtiniai iš viso turnyre sužaidė penkerias rungtynes ir iš jų iškovojo 4 užtikrintas pergales.

Iš viso „Impuls“ sporto centre vykusiame ture dalyvavo 8 komandos iš 5 šalių:

Lietuva: „SKM-FrosTec“ ir Vilniaus KM – „Šilputa“;
Rusija: Čechovo BC „Khimki/Yastrebi“ ir Sankt Peterburgo „BS Vasileostrovskaya“;
Latvija: Venspilio „BS Spars“;
Suomija: Tampere „Tampereen Pyrinto“ir Helsinkio BC „MuKi“;
Estija: Tartu „Rock“.

Tris dienas trukusiame EYBL U-15 pirmajame etape geriausiai pasirodė ir pirmosios vietos taurę į viršų kėlė Vilniaus krepšinio mokyklos komanda „Šilputa“. Vytenio Tupčiausko auklėtiniai viso turo metu nesuklupo ir į savo sąskaitą įsirašė 5 svarias pergales. Antrojoje vietoje likusi Sostinės krepšinio mokyklos kariauna „FrosTec“ bei bronza pasidabinę Venspilio „BS Spars“ krepšininkai turnyrą užbaigė sąskaitoje turėdami tiek pat – po 4 pergales.

Visas tris komandas po paskutinių turnyro varžybų apdovanojo buvęs krepšininkas, Vilniaus miesto vicemeras, Linas Kvedaravičius. Apdovanojimų akimirkas galite rasti mūsų  Facebook paskyroje.

„SKM-FrosTec“ komandos treneris Rolandas Penikas po sidabru pažymėto turo buvo nusiteikęs pozityviai, tačiau neakcentavo pagrindinių priežasčių, leidusių pasiekti antrąją vietą: „Komandų nežinojome, kiekvienas rungtynes ėjome žaisti pilnu pajėgumu ir viskas. Tobulumui ribų nėra, visą gyvenimą kažką šlifuoji ir tobulini. Baigi žaisti krepšinį ir tada daug ko nemoki, mums reikia tobulinti viską ir bandysime tai daryti, - paklaustas apie silpniausias komandos grandis žaidime kalbėjo treneris bei neslėpė, jog didžiulis sirgalių palaikymas tokiose varžybose yra tikrai svarbus. – Žaidėjams yra malonu žaisti, kai juos kažkas palaiko, ateina pažiūrėti. Dėl to mes ir žaidžiame, kad galėtume suteikti malonumą kitiems – ir žiūrovams, ir tėveliams“.

[foto_2]
M.Blaževič šiame ture atkovojo po 15,8 kamuolio.
Nuotr. E.Jankausko 
 
EYBL turo Vilniuje MVP tapo Vilniaus krepšinio mokyklą į priekį vedęs Karolis Žagminas.

Turo simbolinis starto penketas:

1. #4 Tomas Zubrys (Vilniaus KM – „Šilputa“);
2. #24 Voleriy Kuzmin ( BC „Khimki/Yastrebi“);
3. #24 Toms Stupele ( Venspilio „BS Spars“);
4. #23 Marek Blaževič ( „SKM-FrosTec“);
5. #10 Teemu Suokas ( BC „MuKi“).
 
Į simbolinį turo starto penketą patekęs Marek Blaževič šiame etape buvo nesustabdomas ir užtikrintai siautėjo po varžovų krepšiu. Vidutiniškai žaidėjas šiame ture per rungtynes pelnė po 15 taškų ir atkovojo po 15,8 kamuolio.

„Būtų geriau, jeigu būtų buvę visi pagrindiniai žaidėjai, bet esame šaunuoliai, visi kovėmės gerai. Jaučiasi, jog žaidžiame ne su Lietuvos komandomis, kitoks stilius, kitaip žaidžia, nežinome žaidėjų, o moksleivių krepšinio lygoje visi žaidėjai žino vienas kitą“, - apie turą sakė komandos lyderis M.Blaževič.

Naudingiausi komandų žaidėjai:

Vilniaus KM „Šilputa“ – Martynas Noreika;
„SKM-FrosTec“ – Augustinas Vainauskas;
„BS Spars“ – Kristaps Kilps;
BC „Muki“ – Teemu Suokas;
BC „Khimki/Yastrebi“ – Valeriy Kuzmin;
„BS Vasileostrovskaya“ – Vladimir Solovjev;
„Tampereen Pyrinto“ – Valtteri Tussi;
Tartu „Rock“ – Patrik Peemot.

Naudingiausiu SKM komandos žaidėju išrinktas kapitonas Augustinas Vainauskas (vid. 12,4 tšk.) buvo užtikrintas dėl rakto į pergalę paskutinėse, lemiamose, varžybose su Latvijos „BS Spars“ ekipa: „Manau, kad gynyba buvo pagrindinė mūsų pergalės priežastis. Treneris prieš varžybas sakė, kad iš pradžių svarbu gynyba, o puolimas ateis savaime. Pats apdovanojimas mane skatina žengti toliau, eiti sportuoti ir stengtis, kaip tik galiu. Gal ir apmaudu, kad iškovojome ne pirmąją vietą, bet prizinė vieta yra prizinė“.


 
  EYBL U-15 I etapo Vilniuje rezultatai


Naujienų sąrašas