Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Gražų krepšinį rodęs „SKM-II Nuklonas“ iš Maskvos grįžo su bronza

2020 02 03 Erikas Petrikas/SKM.LT
„SKM-II Nuklonas“
Nuotr. autorius: Elvis Žaldaris

Praėjusį savaitgalį dar viena Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komanda buvo nuvykusi į jau pamėgtą tašką – Maskvą. Šįkart Arvydo Menkevičiaus treniruojama „SKM-II Nuklonas“ ekipa metė iššūkį varžovų ekipoms antrajame Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) ture.

Maskvoje vilniečiams pavyko iškovoti tris pergales iš penkių galimų. Tai lėmė, jog „SKM-II Nuklonas“ į Vilnių parvežė bronzos medalius.

8BDFA6F8 9CD0 4170 9935 A58567959B96

Bronziniai vilniečiai/Nuotr. aut. Sandra Karmazinskaja

ANTROJO TURO REZULTATAI

ANTROJO TURO STATISTIKA

Pirmoje akistatoje „SKM-II Nuklonas“ susitiko su Maskvos „Timirjazevskaja“ ekipa. Jau pirmoji rungtynių dalis rodė, jog vilniečiai šiame susitikime yra kiek pranašesni, kadangi SKM kariauna po pirmosios rungtynių dalies pirmavo net 23 taškų skirtumu 45:22. Antroji dalis buvo it formalumas, kurį A. Menkevičiaus vyrukams pavyko lengvai sutvarkyti (77:46).

Antroje dvikovoje vilniečių laukė BC „Trinta“ ekipa. Šiose rungtynėse atrodė, jog vilniečiai įsirašys antrąją pergalę, tačiau maskviečiai turėjo kitokių planų. Po trijų kėlinių 8 taškais pirmavę „SKM-II Nuklonas“ 68:69 pripažino „Trinta“ pranašumą. Šiame susitikime nepakako fenomenalaus Kasparo Jakučionio pasirodymo. Pastarasis varžovams įkratė 31 tašką, atkovojo 12 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 36 naudingumo balus.

Trečiajame mūšyje SKM kariauna ginklus surėmė su Samaros miesto krepšininkais. Šįkart „Nuklonas“ didžiąją rungtynių dalį buvo besivejančių vaidmenyje. Trečiajame kėlinyje pabudusiai antrajai 2006 m. gimimo komandai pritrūko labai nedaug iki sėkmės – 47:48 teko pripažinti Samaros ekipos pranašumą.

Prieš paskutiniame mače SKM vyrukai stojo į kovą su Lietuvos padangėse pažįstamo trenerio Tomo Keršio treniruojama Tartu komanda, kurioje žaidžia ir Estijos ekipos trenerio sūnus Zigmas Keršis. Antrąjį kėlinį 25:6 laimėję vilniečiai pasiuntė T. Keršio ekipą į nokdauną, po kurio estams pavyko tik sumažinti „Nuklono“ pranašumą iki vienaženklio (63:54).

Paskutinėje kovoje „SKM-II Nuklonas“ išliejo visą sukauptą pyktį. Vilniečiai 76:35 įveikė „Belgorod“ ekipą. Varžovams „Nuklonas“ leido surinkti vos 3 naudingumo balus, kuomet patys surinko net 102. Šiose rungtynėse SKM gretose siautė Gantas Križanauskas, kuris įmetė net 29 taškus, sugriebė 9 atšokusius kamuolius ir sukaupė 29 naudingumo balus.

„Manau, kad pasirodėme gerai. Krepšininkai laikėsi drausmės tiek aikštėje, tiek už jos ribų. Žinoma, truputį apmaudu dėl dviejų pralaimėjimų vieno taško skirtumu. Bet, manau, nereiktų ir labai džiūgauti, jei tašku laimėtume. Šiandien esame pajėgūs kautis su Rusijos čempionais – tokia situacija“, – antrąjį EYBL turą įvertino A. Menkevičius.

Maskvoje vilniečiai dukart pralaimėjo vieno taško skirtumu, klysdavo net 20 klaidų per rungtynes, ko rezultate varžovams buvo leista įmesti daug lengvų taškų, tačiau A. Menkevičius tikino, jog iš klaidų bus pasimokyta.

„Šįkart pamokos skaudžios. Tikiuosi, ilguoju laikotarpiu, tai leis kiekvienam komandoje dar labiau branginti kamuolį, įvertinti kiekvieną tašką, atsakingai vertinti kiekvieną trenerio nurodytą smulkmeną. Klaidų patys pralaimėtose rungtynėse padarėme daug. Jos ištaisomos. Iš jų pasimokysime, – pasakojo A. Menkevičius. – Didelio skirtumo tarp komandų neįžvelgiau. Krepšinis – globalus pasaulinis žaidimas. Sulaukėme pagyrų, kad būdami kur kas smulkesni ir mažesni puikiai atsilaikėme fizinėje kovoje.“

Vilniečiai ne tik leido laiką krepšinio aikštelėje, bet ir susipažino su pačia Maskva. Be to, A. Menkevičius atskleidė, ko tikisi iš trečiojo EYBL turo.

„Išnaudojome laisvą laiką gerai. Aplankėme centrinę, dar kalėdiškai išpuoštą Maskvos dalį. Aplankėme kosmonautikos muziejų, – kalbėjo „Nuklono“ treneris. Ačiū komandos tėvams ir SKM už pagalbą ruošiantis ir pačioje kelionėje. Trečiajame ture Lenkijoje stengsimės demonstruoti savo krepšinį, išlaikyti koncentraciją. Aš, kaip treneris, stengiuosi koncentruotis į detales, ne į rezultatą.“

Į simbolinį turo penketuką antrą kartą iš eilės pateko Gantas Križanauskas, kuris Maskvoje rinko po 11,8 taško, atkovodavo po 3 kamuolius ir sukaupdavo po 11,4 naudingumo balo.

8EA8C2D8 CE8B 4CB9 BC5C 0F9206EC782C

Turistaujantys SKM kariai/Nuotr. aut. S. Karmazinskaja

Naujienų sąrašas