Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Jubiliejinėje EYBL krepšinio fiestoje – dviejų SKM komandų viltys (komentarai)

2018 04 19 Balys Šmigelskas, SKM.lt
„SKM Warranty Expert" ekipa – viena iš EYBL U15 čempionato favoričių
Nuotr. autorius: Saulius Čirba

Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) 20-mečio jubiliejus istorinėje Latvijos Mežuotnės pilyje, daugiau kaip 100 garbių svečių iš Tarptautinės pasaulio krepšinio federacijos (FIBA) ir dvi Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) viltys, kovosiančios dėl Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) apdovanojimų.

Tokie yra „SKM Warranty Expert“ (treneris Mindaugas Noreika) ir „SKM Vichy“ (treneris Algirdas Budėnas) komandų planai prasidedančiam savaitgaliui kaimyninės šalies sostinėje.

Šios didžiausios Lietuvoje krepšinio mokyklos ekipos ginklais žvangins ir tarpusavio ketvirtfinalio serijoje Moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) U15 pirmenybėse, tačiau dabar visos žaidėjų mintys sutelktos ties finaliniu EYBL etapu.

Reguliarajame sezone „SKM Warranty Expert“ per 15 susitikimų iškovojo 12 pergalių ir pelnė tiesioginį kelialapį į EYB pusfinalį. Su kuo M. Noreikos auklėtiniams šeštadienį teks kovoti dėl patekimo į finalą, dar nėra aišku. Į šį klausimą bus atsakyta penktadienį, kuomet savo pasirodymą atkrintamosiose varžybose pradės „SKM Vichy“ (8/7) ekipa. A. Budėno kariauna mūšį su Pelhržimovo „Sojky“ ekipa iš Čekijos penktadienį pradės 12:00 val.

DAUGIAU APIE SKM WARRANTY EXPERT

DAUGIAU APIE SKM VICHY

„Praėjusį sezoną patekome į aukščiausią divizioną, o šiemet esame laimingi, kad patekome į jo finalinį etapą bei dalyvausime šioje gražioje krepšinio šventėje. Rudenį laimėjome pirmąjį EYBL turą, iškovojome 5 pergales ir tai davė teigiamą impulsą ateičiai. Laukia rungtynės su geriausiomis komandomis. Pirmasis mačas su čekais yra labai svarbus, nes pergalės atveju užsitikrini mažiausiai 6 vietą ir kovoji dėl patekimo į pusfinalį, o pralaimėjimo atveju grumiesi tik dėl 7–10 vietų. Pagrindinis akcentas yra būtent į šias rungtynes ir tikimės, kad viskas bus gerai. Taip pat nori pagirti EYBL organizatorius, nes turai Latvijoje visuomet būna puikūs – geros gyvenimo sąlygos, teisėjavimas, aikštė. Finalinis etapas vyks Dauguvos sporto rūmuose, kur savo metu žaisdavo ir legendinis Rygos VEF klubas“, – mintimis su SKM.lt svetaine rungtynių išvakarėse dalijosi „SKM Vichy“ strategas A. Budėnas.

Ryga 

Tuo metu „SKM Warranty Expert“ ekipą EYBL ir „LIDL–MKL“ pirmenybėse viso sezono metu į priekį vedęs  Lukas Pivoriūnas tikina, kad komanda išmoko praėjusio sezono klaidas, kuomet taip pat buvo pasiektas pusfinalio etapas, tačiau galiausiai ekipa liko be medalių.

Interviu metu L. Pivoriūnas taip pat pasidalijo „SKM Warranty Expert“ propaguojamu žaidimo braižu ir žarstė komplimentus savo treneriu M. Noreikai.

Lukai, kaip sekasi ruoštis finaliniam EYBL etapui Rygoje? – SKM.lt paklausė krepšininko.

Pasiruošimas turnyrui vyksta sklandžiai. Visų komandų galimybės yra vienodos, bet mes, kaip ir visada, stengsimės laimėti pirmąją vietą.

Kokias klaidas išmokote ir ko svarbu išvengti, kad nepasikartotų praėjusio sezono scenarijus?

Tuomet blogą mūsų pasirodymą lėmė gynyba. Tačiau per šį laikotarpį esame padarę labai didelę pažangą ir, manau, šįkart tokios problemos išvengsime.

Kaip apskritai apibūdintum savo ir „SKM Warranty Expert“ propaguojamą krepšinį?

Mūsų komanda žaidžia greitą ir komandinį  krepšinį. Koncentracija ir sunkus darbas – tai yra pagrindiniai dalykai, kurių reikia tokiame sezono etape.

Esate jau pakankamai daug svarbių rungtynių patirties sukaupusi ekipa. Kaip pavyksta susitvarkyti su įtampa?

Nors esame žaidę ir laimėję daug svarbių rungtynių, įtampa ir spaudimas išlieka iki pat kiekvienų rungtynių pradžios. Ji atslūgsta tik joms prasidėjus.   

Kaip apibūdintum ekipos trenerį M. Noreiką?

Tai yra puikus specialistas, visąlaik palaikantis ir griežtas. Tai, mano manymu, yra geriausio specialisto požymiai. Treneriui esu dėkingas už viską. Jis yra mano gyvenimo pavyzdys ir aš lygiuojuosi į jį. Labai dėkingas, kad galiu mokytis iš tokios puikios asmenybės bei krepšinio eksperto.

Ką manai apie SKM sportinius pasiekimus ir veiklą už aikštės ribų?

Sostinės krepšinio mokykla yra geriausia organizacija, kuri leidžia atsiskleisti visiems žaidėjams. Be to, labai džiaugiuosi, kad čia vyksta daug renginių ir yra galimybė juose dalyvauti.

Tavo spėjimas – kas laimės Eurolygą ir NBA?

Noriu, kad Eurolygą laimėtų Kauno „Žalgiris“. Vis tik tai yra visos Lietuvos komanda. Kalbant apie NBA, noriu, kad pasisektų Oklando „Golden State Warriors“.

NUOLAT ATSINAUJINANČIUS EYBL REZULTATUS SEKTI ČIA

 F6O3159

 

 

Naujienų sąrašas