Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Latvijos sostinėje – SKM „Vichy“ krepšininkų triumfas! (trenerio komentaras)

2017 10 22 SKM

Puikią gynybą viso Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) turo metu demonstravę Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) „Vichy“ žaidėjai į namus grįžta su aukso medaliais.

Algirdo Budėno muštruojami penkiolikmečiai Latvijos sostinėje Rygoje iškovojo 5 pergales iš tiek pat galimų ir triumfavo aštuonių komandų turnyre.

Dramatiškiausiai „Vichy“ ekipai susiklostė jau pirmosios rungtynės. Tuomet po itin įtempto derbio 42:40 buvo palaužta Vilniaus krepšinio mokykla (VKM). Vėliau sekė pergalės prieš Suomijos „Sykki“ (63:53), Rusijos „Kalininskaya“ (56:40), bei Estijos Tartu (46:29) atstovus. Turnyrą vilniečiai užbaigė įtikinama pergale prieš „Admiralteyskaya“ krepšininkus iš Sankt Peterburgo (Rusija). Varžovus SKM vaikinai įveikė 60:30.

REZULTATAI IR STATISTIKA

Treneris final

EYBL turo metu A. Budėno auklėtiniai varžovams į savąjį krepšį vidutiniškai leisdavo įmesti vos po 38 taškus, patys atseikėdami po 53.

Stabiliausiai turnyre atrodė Henrikas Žukovski (vid. 13 tšk.), Modestas Česlevičius (11), Edmundas Doviltis (9), Tomas Patėjūnas (7) ir Augustinas Kiudulas (6),

H. Žukovski pelnė naudingiausio turnyro žaidėjo prizą (MVP), o M. Česlevičius buvo išrinktas į simbolinį geriausių žaidėjų penketą.

Po pergalės SKM.lt svetainės kalbintas „Vichy“ treneris A. Budėnas nestokojo geros nuotaikos ir akcentavo kiekvieno krepšininko indėlį: „Laimėjome žaisdami komandinį krepšinį. Taip, Henrikas ir Modestas žaidė stabiliai ir asmeninius apdovanojimus gavo ne veltui, bet EYBL turuose per dieną tenka žaisti du mačus. Jeigu kažkurį žaidėją aikštėje laikysi per ilgai, antrose rungtynėse jis jau bus gerokai pervargęs ir tai atsispindės jo veiksmuose.“

Strategas atskleidė, kaip prieš išvyką motyvavo savo krepšininkus.

 „Prieš kelionę į Latviją turėjome fizinio pasirengimo treniruotes ir jos davė rezultatą. Savo vaikinams sakiau, jog visos komandos bus panašaus pajėgumo, todėl jeigu norime tik pasivažinėti autobusu, kuriame yra WiFi ryšys, geriau skriskime į Turkiją, kur šilta. Atrodo, mane vyrai suprato ir kovėsi atitinkamai (šypsosi). Akcentavau, kad varžovams reikia kibti į gerkles nuo pat pradžių. Kadangi kėlinys trunka 8 minutes, gera gynyba ir spurtas lemia labai daug“, – kalbėjo treneris.

A. Budėnas taip pat teigė, kad šis titulas gerokai įkvėps krepšininkus ir likusioje sezono dalyje: „Prieš du metus taip pat laimėjome EYBL turą ir tokiu būdu patekome į pirmąjį divizioną. Praėjusiais metais laimėjome visas 5 rungtynes, tačiau pagal taškų santykį nusileidome „saboniukams“. Ši pergalė vyrus labai motyvuos siekti kažko daugiau. Sausį vyksime į EYBL turą Maskvoje, o kovą rungsimės Klaipėdoje. Norint patekti į finalinį ketvertą, per tris turus reikia surinkti bent 10 pergalių“, – minimalų tikslą komandai tarptautinėje arenoje brėžė SKM treneris.  

Ryga

22323548 10212059528462315 1555505414 o

Naujienų sąrašas