Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Maskvoje – naudingos pamokos vilniečiams

2020 01 27 Erikas Petrikas/SKM.LT
„SKM-I Drakonai“
Nuotr. autorius: Organizatoriai

Praėjusį savaitgalį net dvejos U15 Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) ekipos išvyko į tolimąją Maskvą, kur kovojo antrajame Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) ture. Šiame ture vilniečiai turėjo progą pasitikrinti jėgas su Maskvos CSKA ekipa, kuri šiuo metu užima pirmąją vietą galutinėje rikiuotėje.

Į šią komandiruotę Maskvoje išvyko Karolio Čyžiaus treniruojama „SKM-I Drakonų“ ekipa bei Igno Pagalio vadovaujami „SKM-II Naresta Riteriai“.

„Drakonams“ šiame ture pavyko iškovoti tris pergales bei užimti ketvirtąją vietą, o „Riteriai“ iškovojo vieną pergalę ir liko septinti.

„SKM-I DRAKONŲ“ ANTROJO TURO REZULTATAI

„SKM-I DRAKONŲ“ ANTROJO TURO STATISTIKA

DSC 9362

„SKM-I Drakonai“/Organizatorių nuotr.

Pirmajame mače „Drakonai“ stojo į kovą su aikštės šeimininkais Maskvos „Dinamo“ ekipa. Po dramatiškos kovos Nojaus Kuliešos ir Ernesto Matulevič vedami „Drakonai“ 52:45 nukovė „Dinamo“ krepšininkus.

Antrajame susitikime K. Čyžiaus kariaunai teko kovoti su „armiečiais“ (CSKA) krepšininkais. Jau nuo pat pirmųjų minučių rungtynių kontrolę praradę vilniečiai nesugebėjo grįžti į rungtynes, ko pasėkoje 34:63 teko pripažinti CSKA ekipos pranašumą.

Trečiojoje dvikovoje vilniečių laukė dar viena Rusijos ekipa. Šįkart „Drakonai“ pečius surėmė su Sankt Peterburgo „Zenit“ krepšininkais. Šiose rungtynėse nuo pat pirmųjų minučių pirmaujančių vaidmeniu mėgavosi SKM vyrukai, kurie jau po pirmųjų dešimties minučių turėjo dviženklį pranašumą (19:7). Šį pranašumą išsaugoję vilniečiai 55:42 nukovė „Zenit“ sportininkus.

Rungtynių su Rusijos karavaną SKM krepšininkai baigė su „Olimpiec“ krepšininkais. Antrąją pusę prasčiau sužaidę vilniečiai 42:66 pripažino Permės ekipos pranašumą.

Paskutiniajame antrojo EYBL turo mače „SKM-I Drakonai“ susitiko su Kopenhagos ekipa. Įtemptoje kovoje vilniečiai parodė  savo šaltus nervus. N. Kulieša surengė dar vieną fantastinį pasirodymą puolime – 18 taškų, 4 atkovoti kamuoliai bei rezultatyvūs perdavimai. Gynėjui puikiai šiose rungtynėse talkino aukštaūgis Danas Kazakevičius, kuris pelnė 13 taškų ir atkovojo 6 kamuolius. Galų gale K. Čyžiaus kariauna sėkmingai uždarė antrąjį turą ir 58:50 įveikė Danijos ekipą.

„Pirmiausia – šis turas mums buvo labai naudingas. Jau nuo pernai metų nebuvome pralaimėję oficialių rungtynių, o šįkart taip tariant pavyko pralaimėti (juokiasi). Tas manau, išeina į naudą. Žiūrint į bendrą procesą – paskutinį mėnesį buvome tokie, kurie gerai apie save galvoja, buvome tie, kuriems gerai viskas lengvai pavyksta, kad esame labai geri. Dabar gavome lengvą sukrėtimą, kuris, tikiuosi, išeis mums į naudą. Pačioje Maskvoje buvo labai smagu, vaikai pabendravo, kas yra labai gerai.

Žiūrint į rungtynes su CSKA – atrodė, jog jie yra kur kas fiziškai stipresni, pradėjo visur dominuoti, išmušė mūsų derinius, kartais mus paspaudė. Aišku, CSKA yra labai stipri komanda, visose pozicijose turi stiprių žaidėjų. Trečiajame kėlinyje mums buvo pavykę šiek tiek atsitiesti, buvome sumažinę pranašumą iki dešimties taškų, bet gynyboje padarėme tris grubias klaideles, ko pasėkoje mūsų deficitas per minutę su puse tapo vėl 18 taškų. Kai deficitas tapo 18 taškų – daviau daugiau žaisti tiems, kurie gauna kiek mažiau žaisti.

Žiūrint į rungtynes su „Olimpiec“ – scenarijus buvo panašus. Turėjome nemažai ir traumų. Sumažėjo fiziškai stiprių žaidėjų rotacija, ko pasėkoje du kėlinius žaidėme lygiai, o trečiajame kėlinyje varžovai fiziškai atsiplėšė. Be to, varžovai šiose rungtynėse labai gerai pataikė – įmetė 8 tritaškius iš 19. Tie tritaškiai nebuvo lengvi – kai kuriuos metimus varžovai metė per rankas. Jiems metimai sukrito, o mums ne, tad jie vėl atitrūko 14 taškų. Mačiau, jog mano vyrai pradeda pavargti, ko pasėkoje vėl teko leisti mažiau žaidžiančius žaidėjus, kad visi gautų pasižaisti.

Man svarbiausia yra tai, kad tas klaidas, kurias matėme Maskvoje, išsitaisytumėme. Vaikai patys pamatė, ko jiems pritrūko, patys atsimušė į tai. Tikiuosi, kad vaikinai supras, jog reikia dėti žingsnį į priekį, o ne užmigti ant laurų, kad mes čia viską laimime net ir blogai žaidžiant. Reikia judėti į priekį, reikia toliau auginti save. Jau po rungtynių buvo toks it sukrėtimas „Kas čia įvyko, vienas rungtynes pralaimėjome, o dabar jau ir antras“, bet nuolat reikia turėti tęstinumą, daryti kažką, o ne laukti.

Dabar dar toli iki trečiojo turo, bet pagrindinis tikslas būtų patekti į superfinalą. Žiūrint iš Lietuvos komandų perspektyvų – liko dvi komandos, kurios į jį galės patekti. „Riteriai“ dar turi tokių teorinių šansų pakliūti į superfinalą. Mes dabar esame penkti, „Žalgiris“ yra septinti, tad tai yra tikrai stiprus turnyras.

Patį turą vertinu teigiamai, nes toks spyris mums buvo naudingas. Vaikai turi išmokti ir pralaimėti, ir laimėti, ir kitus sutriuškinti, turi būti ir patys sutriuškinti. Šįkart patyrėme porą stipresnių pralaimėjimų, kurie buvo geras spyris mums. Dabar reikia toliau treniruotis ir judėti į priekį“, – įspūdžiais iš antrojo EYBL turo Maskvoje dalinosi Karolis Čyžius.

Naudingiausiuoju komandos žaidėju buvo pripažintas Ernestas „Meškinas, Baby Shaq“ Matulevič, kuris Maskvoje rinko po 9 taškus, atkovodavo net 8,2 atšokusio kamuolio ir sukaupdavo po 11 naudingumo balų.

DSC 9916

E. Matulevič/Organizatorių nuotr.

„Man šis apdovanojimas daug nereiškia, nes žaidžiu tikrai ne dėl taurių ar statulėlių. Tiesiog noriu pasirodyti kuo geriau ir atiduoti visas jėgas aikštelėje.

Manau, kad mano pasirodymą lėmė atsidavimas ir atsipalaidavimas, noras įrodyti, kad aš galiu būti geriausiais ir naudingiausias.

Iš Maskvos pamokų parsivežėme daug. Pavyzdžiui: agresyvi gynyba, išmušimas iš derinių, rungtynių intensyvumas (greitis, pauzės, dalijimasis perdavimais), geresnė komunikacija ir komandiškumas.

Tarp MKL ir šio EYBL turo labai jautėsi gynybos skirtumai, nes kelios komandos tikrai labai agresyviai gynėsi, išmušinėjo mus gerai iš derinių ir mes buvome pasimetę. Nežinojome, ką daryti.

Iš trečiojo EYBL turo tikiuosi tokių pat intensyvių, daug nervų gadinančių rungtynių, gerų emocijų, gero nusiteikimo ir įrodyti, jog mes esame geriausi“, – įspūdžiais iš antrojo EYBL turo dalinosi „SKM-I Drakonų“ puolėjas E. Matulevič.

„SKM-II Naresta Riterių“ ANTROJO TURO REZULTATAI

„SKM-II Naresta Riterių“ ANTROJO TURO STATISTIKA

DSC 9604

„SKM-II Naresta Riteriai“/Organizatorių nuotr.

Kaip ir „Drakonai“, taip ir „Riteriai“ šiame ture susitiko su keturiomis Rusijos komandomis.

Pirmojoje dvikovoje Igno Pagalio auklėtiniai susitiko su grėsmingąja CSKA ekipa. Pirmąjį kėlinį atstovėję „Riteriai“ 38:70 buvo priversti pripažinti Maskvos CSKA komandos pranašumą.

Antrajame susitikime vilniečių laukė „Dinamo“ ekipa. Visas 32 minutes kovoję „Riteriai“ 52:60 patyrė antrąjį pralaimėjimą iš eilės. Šiame mače nesulaikomi buvo Lukas Pičuginas ir Orestas Katilauskas, kurie kartu pelnė 28 iš 52 komandos taškų.

Trečiojoje kovoje I. Pagalio treniruojami „SKM-II Naresta Riteriai“ susigrūmė su „Olimpiec“ ekipa. Po pirmojo ketvirčio vilniečiai pirmavo dviem taškais 21:19, tačiau likusiuose kėliniuose „Olimpiec“ įjungė aukštesnę pavarą ir 59:79 nukovė vilniečius. Dar vieną įspūdingą statistinį pasirodymą surengė O. Katilauskas, kuris į Permės ekipos krepšį įsūdė 24 taškus, sugriebė 6 atšokusius kamuolius, perėmė 3 kamuolius ir surinko 25 naudingumo balus.

Prieš paskutiniajame antrojo EYBL turo mače vilniečiai išliejo savo įtūžį ant Sankt Peterburgo „Zenit“ krepšininkų. Visas rungtynes pirmavę I. Pagalio vadovaujami „Riteriai“ varžovus įvėlė į savo puolimo uraganą, kuris galop 82:48 nupūtė varžovus. Šiame mače on fire (ant ugnies – aut. past.) buvo Ignas Zagorskas. Taikliarankis vilnietis vos per 11:22 žaidimo laiko varžovams atseikėjo 21 tašką.

Paskutiniajame mače SKM karių laukė principinis mūšis su KM „Žalgiris“ ekipa. Antrajame kėlinyje į duobelę įkritę „Riteriai“ nesugebėjo iš jos išsikapstyti bei 42:52 pripažino kauniečių pranašumą.

„Na, visų pirma, noriu padėkoti savo komandos žaidėjams, kurie kovojo lygus su lygiais prieš elitines rytų Europos komandas. Nebuvo nei vienų rungtynių, kuriose nebūtumėm davę kovos. Visose rungtynėse kovojome iki paskutinės rungtynių minutės. Aš labai didžiuojuosi savo vyrais. Jie yra vyrai iš didžiosios raidės. Taip pat didelis ačiū „Riterių“ fanams, kurie keliauja kartu ir palaiko mus nesvarbu kur bežaistume. O kiti fanai aktyviai mus palaikė per atstumą. Mes jų paramą jaučiame ir be jos nebūtume tokia šauni komanda, kokia esame dabar. Ačiū Jums.

Ko pritrūko iki daugiau pergalių? Manau, didžiausią pranašumą prieš mus mūsų varžovai turėjo po krepšiu, kur mes susidūrėme su ūgio deficitu ir to pasėkoje pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių.  Leidome pernelyg daug kartų kartoti metimus iš po krepšio.  Bet mes žiūrime pozityviai, džiaugiamės nuostabia patirtimi ir esame patenkinti kaip mums pavyko pasirodyti. Visada norisi geriau, bet viską atpirko vaikinų kovingumas ir meilė vienas kitam.

Didžiausia įspūdį paliko „krepšinio miestelis“, kuriame žaidėme. Kiek teko bendrauti su vietiniais treneriais, šis miestelis yra skirtas tik krepšiniui. Jame yra 4 krepšinio sporto salės, futbolo stadionas, baseinas lauke bei viduje, kavinė, namukai su visais patogumais. Tikrai aukštas lygis bei geros sąlygos.

Taip pat paliko įspūdį ir Rusijos krepšininkų žaidimo stilius, kuris stipriai pasikeitė nuo tų laikų, kai aš dar pats būdamas vaikas važinėdavau į EYBL turus Rusijoje. Rusijos krepšininkai paliko neįtikėtiną įspūdį pataikydami iš toli, priimdami intelektualius sprendimus puolime ir gynyboje.  Buvau tikrai nustebęs kaip stipriai patobulėjęs yra krepšinis Rusijoje. Tikrai aukščiausias lygis.

Aš kaip treneris gavau gerų pamokų kaip reikia skaityti žaidimą rungtynių metu, kaip tai darė CSKA krepšininkai, kurie pagal esamą situaciją aikštelėje iškart priimdavo patį tinkamiausią sprendimą. Per sekundės dalį pastebėdavo kur yra išsikeitimas gynyboje, ar kur yra silpnesnis oponentas. Ta laisvė ir kūrybingumas, bei situacijos skaitymas priminė Ispanijos krepšinio stilių. Panašu, kad Rusijos krepšinio treneriai tikrai gerai atlieka savo darbą. Tikrai yra ko pasisemti ir tikrai atsižvelgsime į šio EYBL turo pamokas.

Aš labai džiaugiuosi, nes vaikinai dar kartą įrodė kokia stipri ir nenugalima yra „Riterių“ šeima. Ir tai visai ne apie rezultatus. Šeimos atmosfera yra kur kas daugiau nei rezultatai. Manau, kad „Riteriai“ dar kartą įtvirtino vieno su kitu santykius, kur visose situacijose komandos draugai padeda vieni kitiems, palaiko, kai treneris pasako griežtesnį žodį, pasako komplimentą po taiklaus metimo bei padeda ieškoti draugo vardinio „Riterių“ džemperio paskutinėms sekundėms prieš įsėdant į autobusą, vežantį į oro uostą. „Riteriai“ yra daugiau nei rezultatai. O tokiose kelionėse vaikinai tai puikiai įrodo.

Kalbant apie paskutinį trečiąjį turą, tai norisi padaryti viską, kas įmanoma, kad patektume į finalinį etapą. Tai bus padaryti labai sudėtinga, bet „Riteriai“ tikrai tai gali. Ne vieną kartą ši komanda yra nustebinusi savo pasirodymais kitus. Tikslai yra paprasti – laimėti  artimiausias EYBL rungtynes nežiūrint į tolimesnes. Fokusuojamės „čia ir dabar“ principu. Nėra kitų rungtynių, yra tik sekančios rungtynės“, – pasakojo „Riterių“ šeimos galva Ignas Pagalys.

Antrajame ture geriausiu „SKM-II Naresta Riterių“ žaidėju buvo pripažintas O. Katilauskas, kuris šiame ture per nepilnas 22 minutes vidutiniškai rinko po 13,8 taško, atkovodavo po 5,6 atšokusio kamuolio, perimdavo po 2,2 kamuolius ir sukaupdavo 14,8 naudingumo balus.

DSC 9926

O. Katilauskas/Organizatorių nuotr.

„Šis apdovanojimas man reiškia daug. Mano gerą pasirodymą šiame ture lėmė geriausi komandos draugai ir puikus treneris. Lietuvoje visų duomenys (ūgis ir kita) yra panašūs, o EYBL visi stipresni, aukštesni, tad šiame ture išmokome žaisti agresyviau ir protingiau. Didžiausias skirtumas tarp MKL ir EYBL buvo tai, jog teko žaisti prieš geresnes komandas, prieš kurias yra sunkiau žaisti. Kaip ir visada, taip ir trečiajame ture – tikiuosi geriausio, tad su komanda kovosime ir laimėsime prieš visus varžovus“, – mintimis dalinosi O. Katilauskas.

Naujienų sąrašas