Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Puikiai žaidę „SKM-I Warranty Expert“ į Lietuvą grįžo su aukso medaliais

2020 03 19 Erikas Petrikas/SKM.lt

 

Praėjusią savaitę, prieš Lietuvos Vyriausybei paskelbiant karantiną, į Maskvą buvo išvykę Mindaugo Noreikos treniruojami „SKM-I Warranty Expert“ krepšininkai, kurie grūmėsi trečiajame Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) ture.

Į Lietuvą sugrįžę SKM krepšininkai  ir treneris, kaip ir reikalauja ši neeilinė situacija, save izoliavo 2 savaitėms. 

Vilniečiai paskutiniajame (kol kas) etape  iškovojo 5 pergales iš tiek pat galimų, tad tai lėmė, jog iš Rusijos sostinės į Vilnių M. Noreikos auklėtiniai grįžo su aukščiausios prabos medaliais.

TREČIOJO TURO REZULTATAI

TREČIOJO TURO STATISTIKA

Jau pačiame pirmajame mače vilniečių laukė grėsmingas varžovas – Maskvos CSKA krepšininkai. Vis dėlto „SKM-I Warranty Expert“ vyrai nepabūgo garsaus Rusijos komandos vardo bei  sužaidė fantastišką pirmąją pusę 35:12, kuri galop buvo raktas į pergalę pirmajame susitikime (54:41).

Antrojoje dvikovoje SKM krepšininkai susitiko su TSOP Kondrashina vyrukais. Antrąkart iš eilės M. Noreikos auklėtiniams pavyko įspūdingai sužaisti pirmąją rungtynių pusę 44:17, kuri lėmė labai didelį atotrūkį nuo varžovų. Vis dėlto Sankt Peterburgo ekipos žaidėjai kovojo iki galo ir šiek tiek patampė nervus tiek M. Noreikai, tiek SKM auklėtiniams – paskutiniojo ketvirčio metu SKM varžovai surengė 4:25 spurtą, tačiau šio spurto nepakako bei 67:59 antrąją pergalę iš eilės šventė „SKM-I Warranty Expert“ vyrai.

Trečiajame susidūrime SKM auklėtiniai susikovė su BC „Runa“ krepšininkais. Šįkart SKM vaikinai visą mačą palaipsniui didino savo atotrūkį, kuris rungtynių pabaigoje pasiekė 24 taškus (73:49).

Paskutiniajame mače M. Noreikos vyriokai susitiko su metais jaunesniais krepšininkais, kurie šiame ture buvo arčiausiai pergalės prieš „SKM-I Warranty Expert“ kariauną. Pirmasis rungtynių kėlinys buvo lygus, tačiau antrajame bei trečiajame kėliniuose į priekį pabėgę SKM krepšininkai susikrovė gan saugų 14 taškų pranašumą (49:35). Vis dėlto eilinį kartą Rusijos ekipai pavyko grįžti į rungtynes. Iki pilnos laimės varžovams pritrūko laiko – 63:60 pergalę šventė M. Noreikos sportininkai.

Be to, SKM ekipa į pergalių kraitį įsirašė vieną techninį laimėjimą. Į šį EYBL turą neatvyko Tartu universiteto komanda.

Į geriausiųjų žaidėjų penketuką pateko vikrusis kairiarankis Kasparas Sideravičius (8,8 tšk., 3,8 rez. perd., 1,8 per. kam.) bei aukštaūgis Geraldas Jonaitis (7,5 tšk., 5,3 atk. kam., 1,5 blk. met., 10,8 naud. bal.).

Be to, įspūdingai šį turą sužaidė Gytis Valickas, kuris demonstravo iš kitos planetos kilusius pataikymo procentus. Gytis vidutiniškai rinko po 13 taškų, atkovodavo 4,5 kamuolio  ir sukaupdavo 15,3 naudingumo balus. Na, o Gyčio pataikymas iš žaidimo – dvitaškiai 50 proc., tritaškiai 85,7 proc., baudos metimai 90,9 proc. Šį SKM žaidėjo pataikymą reikėtų įrašyti į istorijos vadovėlius, kadangi tokį pataikymą matyti yra itin reta.

received 568304840454009

„Galėčiau pasakyti, kad tai – antras iš eilės solidus EYBL turas. Trijuose iš keturių mačų nuo pat pirmų minučių perėmėme kontrolę ir ją išlaikėme. Tai leido pasižaisti ir tiems, kurie paprastai pažaidžia mažiau“ – trečiąjį EYBL turą apibūdino „SKM-I Warranty Expert“ kapitonas Lukas Pivoriūnas.

Kaip ir kiekviename, taip ir šiame ture – SKM ekipa turėjo gerų pamokų. Vilniečiams teko žaisti su keturiomis Rusijos komandomis, kurios rodė ypač gerą fiziškumo lygį.

„Geriausios pamokos šiame ture – geriau priimti fizinį kontaktą. Žaidėme su keturiomis rusų komandomis, visos mėgsta kontaktą ir teisėjai leido jį, taigi turėjom išmokti atsakyti tuo pačiu ir žaisti prie tokių sąlygų“,  – kalbėjo L. Pivoriūnas.

Įsimintiniausias momentas ir laisvalaikis – svarbus dalykas kiekvienam krepšininkui, tad šiomis akimirkomis su SKM.lt pasidalino ir L. Pivoriūnas.

„Įsimintiniausią turo momentą tikriausiai įvardinčiau tiesiog įspūdinga Geraldo (Jonaičio – aut. past.) dėjimą, niekas nesitikėjo, kad tas jaunuolis gali taip pakilti, – juokavo L. Pivoriūnas. – Na, o laisvu laiku nuo krepšinio daugiausiai žaidėme su PlayStationu. Kaip bebūtų keista (juokiasi – aut. past.). Be to, dar septyniese buvome vieną vakarą nuvažiavę dar kartą į Maskvą apsižiūrėti tai, ko dar buvome nematę, bet, deja, oras pakliudė ir beveik nieko gero nematėme.“

Kai „SKM-I Warranty Expert“ buvo Maskvoje, Lietuvoje pradėjo didėti koronaviruso atvejų, tad Lukas papasakojo, kaip jautėsi tiek jis, tiek komanda, kuomet buvo Maskvoje ir ar tikisi dar šiemet išbėgti į aikštelę.

„Nepasakyčiau, kad visi labai taip bijo (koronaviruso, COVID-19 – aut. past.), taip aišku saugojomės, valėmės rankas, stengėmės nesiliesti per daug kur papuola, bet tikrai nebuvo baimes ar isterijos dėl to. Visi reagavo paprastai ir buvo ramūs, – kalbėjo SKM ekipos komandos kapitonas. – Šį sezoną dar tikimės išbėgti į aikštelę. Beveik visą sezoną nežaidžiame pilnos sudėties, kai vienas grįždavo, kažkas kitas iškrisdavo, dabar bus geras laikas išsilaižyti žaizdas ir grįžti sveikesniems ir stipresniems.“

received 200915654496675

Naujienų sąrašas