Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

R.Penikas: „Buvome per plauką nuo ketveriukės“

2015 04 29 Ignė Viskontaitė, SKM.lt
Stipriausia SKM keturiolikmečių ekipa EYBL superfinale varžėsi tarp pajėgiausių Europos komandų.
Nuotr. autorius: S.Čirbos
Savaitgalį Rolando Peniko treniruojama SKM „FrosTec“ ekipa varžėsi Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) superfinale tarp 10 stipriausių Europos komandų.

Gegužės 1-3 d. Rygoje vykusiame keturiolikmečių superfinale SKM ekipa sužaidė tris rungtynes ir iš jų iškovojo vieną pergalę. R.Peniko auklėtiniai po dviejų iš eilės patirtų nesėkmių prieš Latvijos ir Rusijos klubus į Vilnių grįžo užėmę šeštą poziciją.

„Buvome per plauką nuo ketveriukės, - sakė komandos strategas R.Penikas. – Pirmą dieną varžovas mums pasitaikė ne toks stiprus. Su Vengrijos klubu žaidėme ryte, todėl sekėsi ne itin gerai. Turėjome lengviau įveikti šią komandą, bet buvo kaip buvo. Antrose rungtynėse dėl išėjimo į pusfinalį kovojome su latviais ir, manau, galėjome bei turėjome įveikti juos, tačiau sėkmė šiek tiek nusisuko nuo mūsų -  po dviejų pratęsimų pralaimėjome. Žaidžiant dėl penktosios vietos jau nebebuvo labai svarbu laimėsime ar pralaimėsime“.

Anot trenerio, šis pasirodymas EYBL superfinale buvo gera patirtis: „Reikia ir tokių rungtynių, nes jų dėka pamatai, kas yra kas, kaip žaidžia vaikinai įtemptose situacijose. Tai tikrai davė naudos ir priekaištų niekam nėra, nes vaikinai kovojo, atidavė ką galėjo“, - pasakojo treneris.

Nors superfinalas SKM komandai nebuvo itin sėkmingas, kitą sezoną „FrosTec“ krepšininkai startuos pirmajame šios lygos divizione ir konkuruos su stipriausiomis ekipomis.
„Sunku pasakyti, kaip seksis kitą sezoną, nes atsiras naujų komandų, kurių šiemet nebuvo. Kai pradėsime žaisti, tuomet pamatysime varžovų lygį, juos įvertinsime ir tuomet bus galima išsikelti atitinkamus tikslus“, - apie pasirodymą kito sezono pirmajame EYBL divizione kalbėjo R.Penikas.  
 
 
Rungtynių apžvalga

Pirmosios EYBL finalinio turo rungtynės vilniečiams buvo sėkmingos. Kovoje su „Vasas Academy Budapest“ krepšininkais iš Vengrijos R.Peniko auklėtiniai pergalę iškovojo rezultatu 49:32 (9:6, 12:8, 17:5, 11:13). Naudingiausias SKM komandoje buvo Marekas Blaževičius, kuris į priešininkų krepšį įmetė 17 taškų bei atkovojo 15 kamuolių.

Rungtynėse dėl patekimo į pusfinalį SKM kariauna patyrė apmaudų pralaimėjimą. „SKM-FrosTec“ mače su Rygos klubu „BS Bolderaja" po dviejų pratęsimų priešininkams nusileido rezultatu 55:56 (12:9, 5:12, 17:10, 7:10, 8:8, 6:7). Vilniečių ekipoje šiose rungtynėse naudingiausias buvo Marekas Blaževičius, pelnęs 14 taškų. Aivaro Kuzmicko ir Kristijono Kestenio duetas komandai pridėjo 20 taškų.

Sekmadienį „SKM-FrosTec“ komanda dėl 5 vietos varžėsi su „BS Trinta“ ekipa iš Maskvos. Šiose rungtynėse priešininkai į priekį išsiveržė nuo pat pirmųjų akimirkų ir nors SKM kariaunai pavyko laimėti trečiąjį kėlinį, to nepakako ir Maskvos klubas pergalę šventė rezultatu 82:63 (24:17, 24:9, 15:23, 19:14). R.Peniko komandoje rezultatyviausiai ir vėl sužaidė Merekas Blaževičius, į komandos sąskaitą pridėjęs 14 taškų.
 

Naujienų sąrašas