Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Sėkmingas vaikinų ir merginų finišas Europoje

2019 04 30 Erikas Petrikas/SKM.LT
M. Noreikos auklėtiniai antrus metus iš eilės EYBL iškovojo bronzą
Nuotr. autorius: Organizatorių nuotr.

Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) krepšininkų sezonas keliauja į pabaigą ne tik vietiniame fronte, bet ir tarptautinėje jūroje, kur „SKM-I Warranty Expert“ (treneris Mindaugas Noreika) kovojo dėl aukščiausiųjų vietų Europos jaunimo krepšinio lygoje (EYBL). Taip pat Europos merginų krepšinio lygoje (EGBL) į kovą dėl medalių stojo ir merginos – U15 rinktinė, kurios asistentė yra SKM trenerė – Šarūnė Valinskaitė.

Kovą dėl medalių SKM auklėtiniai pradėjo pirmosiomis rungtynėmis su turo šeimininkais – Rygos DSN. Po ilgos ir permainingos 40 minučių kovos M. Noreikos auklėtiniams 92:81 pavyko nukauti namų komandą. Antrajame mače laukė dar viena komanda iš Latvijos – šįkart iš Adažės. Rungtynių rezultatyvumas buvo kur kas mažesnis, tačiau SKM vyrukams 65:49 pavyko išplėšti pergalę iš varžovų rankų. Dėl patekimo į finalą „SKM-I Warranty Expert“ komandai kelią pastojo kauniečiai „Žalgiris KM-I“, prieš kuriuos 57:79 teko pirmą ir paskutinį kartą šiame ture pralaimėti. Paskutinėse rungtynėse dėl bronzos – principinis Vilniaus mūšis su „Vilniaus KM-I NOI“ ekipa. Gyčio Valicko, Gedimino Aliso ir Luko Pivoriūno trio 83:79 nukalė pergalę SKM krepšininkams ir SKM auklėtiniai antrus metus iš eilės savąjį EYBL sezoną vainikavo bronzos medaliais.

Šiame etape SKM auklėtinių statistika palyginus su varžovais buvo labai apylygė. Vis dėlto M. Noreikos auklėtiniai finaliniame etape kiek geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (52/43), perėmė daugiau kamuolių (10/9) ir blokavo daugiau metimų (4/3).

Į geriausiųjų turo penketuką pateko prieš kelias savaites B diviziono MVP laimėjęs L. Pivoriūnas, kuris šiame ture rinko po 17,3 taško, sugriebdavo po 9,5 kamuolio, atlikdavo 2 rezultatyvius perdavimus, 1,3 karto blokuodavo varžovų metimus ir sukaupdavo vidutiniškai po 20 naudingumo balų. Geriausiuoju komandos žaidėju buvo pripažintas „SKM-I Warranty Expert“ įžaidėjas – Kasparas Sideravičius, kuris finaliniame ture rinkdavo po 9 taškus ir po 4 kartus per rungtynes atrasdavo laisvus komandos draugus.

EYBL penketukas

Organizatorių nuotr. / Geriausųjų turo žaidėjų penketukas

Nereikia pamiršti ir merginų, kurias treniruoja SKM trenerė Š. Valinskaitė. U15 kartos merginos kovas finaliniame etape (Ostravoje, Čekijoje) pradėjo su Slovakijos ekipa, kurią 54:52 paskutinėmis akimirkomis pavyko palaužti. Vėliau sakė dvikova su Rygos krepšininkėmis, kurias 51:30 nesunkiai pavyko įveikti. Kitose rungtynėse laukė kur kas įdomesnė kova su Bergeno (Norvegija) komanda. Po 32 minučių kovos 50:47 pavyko nukauti kovingąsias krepšininkes iš Norvegijos. Kovoje dėl vietos finale lietuvės kovojo su Minsko (Baltarusija) krepšininkėmis, kurias 44:38 taip pat pavyko palaužti. Didžiajame finale Š. Valinskaitės auklėtinių laukė revanšas su sportininkėmis iš Norvegijos. Paskutiniąsias šio sezono EGBL rungtynes talentingosios lietuvaitės 53:62 pralaimėjo ir iškovojo antrąją vietą!

Palyginus U15 talentų kartos merginų statistiką su varžovių – lietuvės finaliniame etape įmesdavo daugiau taškų nei praleisdavo (50/46), atkovodavo daugiau kamuolių (41/33), taikliau mesdavo baudos metimus (65 proc./44 proc.), blokuodavo dvigubai daugiau varžovių metimų (4/2) ir buvo kur kas efektyvesnės (62/42).

Į simbolinį turo penketuką pateko Justė Veronika Jocytė, kuri šiame ture rinkdavo po 14 taškų, atkovodavo po 6,4 atšokusio kamuolio, atlikdavo 4 rezultatyvius pergavimus, nugvelbdavo po 2,2 kamuolio ir pasiekdavo 17 naudingumo balų skaičių.

EYBL Moteris

Organizatorių nuotr. / Š. Valinskaitės auklėtinės pasidabino sidabro medaliais

 

Naujienų sąrašas