SKM I-Aviva Rygoje liko be medalių

2017 05 07 SKM

Nuotr. autorius: Saulius Čirba

Rygoje vykusiame EYBL finalo ketverto turnyre SKM I-Aviva liko be medalių, o abi turnyro rungtynes pralaimėjo Lietuvos komandoms. Šeštadienį Mindaugo Noreikos treniruojama ekipa po pratęsimo 59:62 nusileido Sabonio KC I komandai, o rungtynėse dėl trečios vietos 54:65 turėjo pripažinti Klaipėdos „Authentic Cars“ pranašumą.

Vilniečiai mažojo finalo rungtynėse nelaimėjo nei vieno kėlinio, o pagrindine pralaimėjimo priežastimi tapo netaiklūs metimai. Dvitaškius SKM komanda metė 24 proc. (varžovai – 46 proc.) tikslumu, o tritaškius - 20 proc. (varžovai 24 proc.). Verta paminėti, kad iš toli SKM I-Aviva atakavo net 46 kartus, o tikslą pasiekė 9 metimai. Visose kitose statistikos kategorijose komandos žaidė apylygiai.

Vieninteliu žaidėju, šiame mače SKM komandai pelniusiu dviženklį taškų skaičių, tapo Bartautas Linartas. Gynėjas įmetė 23 taškus, atkovojo 15 ir perėmė 2 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Gytis Valickas į klaipėdiečių krepšį įmetė 9 taškus, Lukas Pivoriūnas – 7.

Bronzos medalius iškovojusių varžovų gretose rezultatyviausias buvo 26 taškus suleidęs Radvilas Kneizys, 19 pridėjo Jokūbas Skurdenis.

„Čia finalo ketvertas. Čia visko nutinka. Ketvirtame kėlinyje prieš saboniukus turėjome solidžią persvarą, bet per anksti patikėjome, kad viskas padaryta. Gavome sunkių tritaškių, gal penkis, kurių paskutinis įkrito nuo lentos. O pratęsime ketvirtą ir penktą pražangas gavo Lukas Pivoriūnas, jo trūko tiek puolime, tiek gynyboje. Taip ir susidėjo viskas į krūvą. Rungtynės buvo geros, kova buvo puiki, bet sėkmė buvo ne mūsų pusėje.

Kalbant apie kovą dėl bronzos, pritrūko nusiteikimo, noro. Priešininkai stovėjo zona, kas mums neįprasta, kas Lietuvos čempionate neleidžiama. Tai specifiniai dalykai, kurių nedarome, nes jie mums neaktualūs. Tačiau varžovams jie padėjo.

Tikiu, kad šis turnyras bus stimulas padirbėti ateinančią savaitę ir jau kitą savaitgalį parodyti ką galime MKL finalo ketverte,“- sakė treneris M. Noreika.