Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

„SKM-I Drakonai“ ir „SKM-II Riteriai“ debiutuoja EYBL kovose (interviu)

2018 11 23 Erikas Petrikas/SKM.LT

Nuotr. autorius: S. Čirba/SKM.LT

„SKM-I Drakonai“ ir „SKM-II Naresta Riteriai“ (U14) pirmąkart šių ekipų gyvavimo istorijoje žengs į Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) kovas. Karolio Čyžiaus vadovaujami „SKM-I Drakonai“ pradės pirmąjį EYBL turą Minske (Baltarusija), o Vytauto Zapalskio auklėtiniai „SKM-II Naresta Riteriai“ santykius aiškinsis Varšuvoje (Lenkija).

„SKM I-Drakonai“ itin gerai startavo Lietuvos moksleivių krepšinio lygos „LIDL–MKL“ U14 A diviziono kovose. Praėjusio sezono vicečempionai šį sezoną kol kas žygiuoja be pralaimėjimų (5/0).

SKM-I DRAKONŲ PASIRODYMAS U14 A DIVIZIONE

SKM-I DRAKONŲ EYBL TVARKARAŠTIS

V. Zapalskio treniruojami „SKM-II Naresta Riteriai“ žaidžia dviejuose frontuose – „LIDL–MKL“ U14 A ir U15 B divizionuose. Tiek U14 A divizione, tiek U15 B per 6 rungtynes „Riteriams“ pavyko iškovoti 2 pergales.

SKM-II NARESTA RITERIŲ PASIRODYMAS U14 A DIVIZIONE

SKM-II NARESTA RITERIŲ PASIRODYMAS U15 B DIVIZIONE

SKM-II NARESTA RITERIŲ EYBL TVARKARAŠTIS

SKM.LT su K. Čyžiumi ir V. Zapalskiu kalbėjo apie pirmojo EYBL turo pagrindinius akcentus, kitų komandų pajėgumus, apie čempionato specifiką, tikslus, kurie yra iškelti pirmajam EYBL turui.

DPP 0039

Rungtynių akimirka/S. Čirbos nuotr. 

– Tai bus pirmasis EYBL turas jūsų komandų istorijose. Kokie yra pagrindiniai šio savaitgalio akcentai?

– K. Čyžius: Laukia įdomios rungtynės su įdomiomis komandomis. Viena iš šių ekipų yra Latvijos čempionė. Stengiamės tobulinti savo žaidimą, judame į priekį ir tokie turnyrai kaip komandos lipdymas, bendro ryšio stiprinimas.

– V. Zapalskis: Pagrindinis dalykas – patirties sėmimasis. Taip pat svarbu yra tai, jog vaikai pamatys kitas komandas, praplėsti savo akiratį, pasitreniruoti kitoje aplinkoje, pakeliauti.

– Kokie jūsų ekipos privalumai prieš kitas komandas?

K. Čyžius: Šias komandas esu matęs seniai, tačiau nežinau, kaip yra pasikeitę patys žaidėjai. Žinau visų komandų pavadinimus, jų padėtį vietiniuose čempionatuose. Viena ekipa iš Rusijos, Permės „BC Olimpiec“, kuri praėjusiame užėmė 5-tąją vietą Rusijos moksleivių lygos čempionate, Latvijos čempionai Rygos „DSN“ ekipa, kuri turi gerų gynėjų, jie žaidžia panašiai kaip mes. Latvių ekipa vietiniame čempionate kol kas žengia be pralaimėjimų (10/0). Verta paminėti tai, jog daugelis komandų naudos užtvaras, kurių mes nelabai naudojame, tai bus pagrindinis skirtumas.

– V. Zapalskis: Žaidžiant esu matęs 3 komandas – Plungės ekipą, „Kauno KM I-Žalgiris“ komandą ir Ventspilio „BC Spars“. Turnyre, bus dar viena Lenkijos ekipa Varšuvos „MUKS“, kurią daugmaž žinau. Plungės ekipa „LIDL–MKL“ čempionate yra mūsų kaimynė, kuri turi du išreikštus lyderius, kurie įmeta po 20 taškų. Prieš kauniečius šį sezoną jau žaidėme ir patyrėme skaudų pralaimėjimą (77:80). Taip pat mūsų laukia įdomi dvikova su Ventspilio komanda, kuri Latvijos čempionate šiame sezone iškovojo 5 pergales ir patyrė 2 pralaimėjimus. Jų ekipa taip pat turi vieną išreikštą lyderį, kuris įmeta po 22 taškus ir sugriebia po 13,4 atšokusio kamuolio.

Drakonai Riteriai

Tėvelių palaikymas – neatsiejama rungtynių dalis/S. Čirbos nuotr.  

– Kokia EYBL čempionato nauda? Ar ši čempionato sistema, kai per tris dienas sužaidžiamos penkerios rungtynės yra palanki Jūsų komandai?

– K. Čyžius: Dažniausiai visi turnyrai vyksta tokiu principu. Mūsų komandai galbūt net geriau, nes turime ilgesnį suolą, tad jei paskiau atsiranda nuovargis – rotacija nebūna problema. Didžioji dalis komandų šiame čempionate būna stiprių, tai geras dalykas yra tas, jog nereikia spėlioti koks varžovas. Šie metai yra tarsi „Pirmojo iššūkio“ metai, kurie leidžia išsiskirstyti, kurios komandos keliauja į pirmąjį divizioną, o kurios į antrąjį. Tarkime, kai antrais metais esi jau pirmajame divizione,  tu žinai prieš ką žaisi ir kokį lygį gausi, o ne taip, kad nuvažiuoji į turnyrą, kur nieko nežinai – tai yra pagrindinis šio turnyro pliusas.

– V. Zapalskis: Manau, kad taip, ši čempionato sistema yra palanki, nes ji yra panaši kaip ir daugelio kitų turnyrų, kuriuose mums teko dalyvauti, nes visi vaikai gaus pasižaisti, per kitus turus stengsimės kitus pritraukti, rotuoti, tai manau, kad šiame ture mūsų ekipai bus naudinga bei gera patirtis, o vaikai bus patenkinti.

– Kaip „SKM-I Drakonams“ pravers gauta patirtis Barselonoje?

– K. Čyžius: Visa patirtis, kurią įgijome Barselonoje – praverčia, mes judame į priekį. Visur žaidžiame, viską matome, pasimokiname. Pavyzdžiui lyginti Lietuvą, Latviją, Rusiją, Baltarusiją – visos šalys žaidžia daugmaž panašiu stiliumi, o nuvažiuoji į Ispaniją – ten truputį kitaip, ten daugiau akcento į greitą puolimą, intensyvumas puolime, kitokie puolime veiksmai, žaidėjai žaidžia daugiau individualiai, o čia taktiškai bandoma daugiau sužaisti, naudojama zona, derinių daugiau turi.

– Koks jūsų komandos tikslas šiame EYBL ture?

– K. Čyžius: Kaip visada – tikslas laimėti, tačiau bus tikrai stiprių komandų su kuriomis bus sunku žaisti. Gaila, jog su Latvijos čempionais žaisime labai anksti – 8:30 ryto, tai bus pagrindinis tikslas išsimiegoti ir bandyti laimėti.

 – V. Zapalskis: Tikslas, kurį esame išsikėlę – tobulinti savo žaidimą ir įgauti daugiau tarptautinės patirties. Vaikų krepšinyje sunku išsikelti tam tikrą tikslą, nes komandos nėra labai stabilios.

 

 „SKM-I Drakonų“ ir „SKM-II Riterių“ akistata „LIDL–MKL“ čempionate

Naujienų sąrašas