Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

„SKM-I EMSI Gorilos“ ir „SKM-II Liūtai“ – broliškos komandos, žengiančios pergalingu keliu

2018 10 26 Balys Šmigelskas ir Erikas Petrikas/SKM.LT
SKM 15-mečiai pradeda kovas tarptautinėje arenoje
Nuotr. autorius: Elvis Žaldaris/SKM.LT

„SKM-I EMSI Gorilos“ ir „SKM-II Liūtai“(U15) pradeda kovas Europos jaunimo krepšinio lygoje (EYBL).  Atitinkamai Algirdo Milono ir Roko Kasparavičiaus auklėtiniai pirmąjį EYBL turą Rygoje (Latvija) pradeda apgaubti itin pozityvios šviesos. Praėjusį savaitgalį net keturi Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) žaidėjai Anykščiuose pradėjo savo kelią Lietuvos krepšinio federacijos projekte (LKF) „Talentų U15 karta“. Šį sezoną jame dalyvaus Matas Klimantavičius, Gytis Auruškevičius, Kristupas Vigraitis ir Gediminas Alisas.

„SKM-I EMSI Gorilos“ sėkmingai startavo ir Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) čempionatuose. Šį sezoną dukart MKL čempionai varžosi U15 A divizione (1/0) ir U16 B divizione (2/0).

SKM-I EMSI GORILOS MKL U15 A DIVIZIONE

SKM-I EMSI GORILOS MKL U16 B DIVIZIONE

SKM-I EMSI GORILŲ PASIRODYMAS EYBL TURE RYGOJE

Tuo metu R. Kasparavičiaus treniruojami „SKM-II Liūtai“ (1/0) „LIDL–MKL“ U15 A divizione kol kas taip pat žygiuoja pergalingai. Šių komandų keliai MKL čempionate susikirs jau kitą sekmadienį, lapkričio 4 d. Tačiau kol kas ekipų mintyse – pirmasis EYBL savaitgalis Rygoje.

SKM-II LIŪTAI MKL U15 A DIVIZIONE

SKM-II LIŪTŲ PASIRODYMAS EYBL TURE LATVIJOJE

SKM.LT su A. Milonu ir R. Kasparavičiumi kalbėjosi apie komandų komplektacijas, pozityvią sezono pradžią, laukiančius iššūkius ir pagrindinius tikslus 2018–2019 m. sezone.

 – Kokie įspūdžiai apie pirmąją šio sezono „Talentų U15 kartos stovyklą? – pradėjome pokalbį su A. Milonu ir R. Kasparavičiumi.  

– A. Milonas. Sunku kažką vertinti, nes buvau tik vieną dieną iš trijų, tačiau matėsi, kad visi vaikinukai labai stengėsi, buvo motyvuoti ir vykdė tuos uždavinius, kuriuos davė treneriai. Mačiau dvi treniruotes, kur buvo individualus darbas su kamuoliu be jokios gynybos. Ne viskas išėjo iš karto, nes programa yra orientuota į aukštesnį lygį. Tie, kurie buvo bent truputėlį su tuo susipažinę, jiems buvo truputį lengviau atlikti pratimus, o tie, kurie pirmą kartą darė tuos pratimus, jiems buvo sunkiau. Antroje treniruotėje jie jau adaptavosi. Viską darė geriau ir greičiau ir jiems pratimus atlikti pavyko visai gerai. Krūvis treniruočių metu vaikinams buvo gana didelis. Po ­ stovyklos iškart žaidėme rungtynes, tad matėsi, kad vaikinai, kurie buvo stovykloje, buvo  pavargę.

– Projekte šį sezoną SKM turi net 4 savo atstovus Tai –didžiausias skaičius tarp visų Lietuvos krepšinio mokyklų...

– A. Milonas. Tai yra didžiulis džiaugsmas. Patekti į 14-tuką su savo keturiais žaidėjais yra didelis pasiekimas. Projektas yra orientuotas į U16 rinktinę, todėl, manau, kad bent trys iš keturių tikrai turėtų praverti rinktinės duris. Žinoma, jeigu dirbs kryptingai, stengsis ir bus motyvuoti iki pat projekto pabaigos, rezultatas turėtų būti tikrai geras.

– Minėjote, jog jūsų auklėtiniai pastaruoju metu gauna didelį fizinį krūvį. „SKM-EMSI Gorilų“ ir „SKM-II Liūtų“ ekipoms baigėsi vaikų krepšinio amžius. Dabar bus galima žaisti įvairiais penketais, jais variuoti. Kiek tai lemia jų meistriškumą ir kiek svarbus šis virsmas?

– A. Milonas. Visada yra tas laikas, kai tu išeini iš vaikų amžiaus. Dabar stipresniems žaidėjams yra didesnė atsakomybė. Jie žais daugiau minučių. O tiems, kurie yra truputį silpnesni, reikės išsikovoti savo minutes aikštelėje. Čia atrodo kaip motyvas dėl konkurencijos, tačiau tai – daugiau psichologiniai dalykai, kurie gali daug ką nulemti. Jeigu vaikas bus stipraus, gero charakterio, jis neišsigąs mažesnio minučių kiekio, stengsis per treniruočių procesą gerinti savo žaidimą ir tas minutes bandys išsikovoti. O tuos, kurie nuleis rankas, pamatysime po šių metų. Gali būti, jog bus pasikeitimų pirmose ir antrose komandose.

– R. Kasparavičius. Per daug šito „Liūtų“ komandoje nesureikšminu, nes turime lygiavertę sudėtį. Gal šiek tiek palengvėjo komandoms, kurios turi mažiau vienodo pajėgumo žaidėjų, tad jie galės aikštėje neribotai laikyti savo stipriausius žaidėjus. Žinoma, nuovargio kaina. Taigi, šioje vietoje, kad kažkas pasikeitė, kaip pasiteisinimo ar pranašumo nematau.

F6O7558

A. Milonas/S. Čirbos nuotr. 

– Kalbant apie 2004-ųjų kartos SKM krepšininkus, abi komandos praėjusiame sezone pasirodė puikiai – pateko į MKL finalinį ketvertą.  Koks modelis buvo pasirinktas formuojant komandas šį sezoną?  

– A. Milonas. Keletas žaidėjų iš pirmos komandos buvo deleguoti į antrąją (Domas Kačinskas ir Lukas Ravnialičevas žais „SKM-II Liūtų“ gretose, treneris Rokas Kasparavičius, – aut. pastaba). Jie ten žaisi tam, kad gautų daugiau žaidybinio laiko. Į pirmąją komandą iš antrosios buvo pakviesti Jokūbas Fominas ir Gvidas Laurinaitis. Žiūrint į perspektyvą, tai buvo tų pozicijų žaidėjai, kurių trūko pirmajai komandai. Komplektacija  atlikta visai nebloga. Antrojoje komandoje žaidėjai yra fiziškai tvirtesni ir labiau subrendę, o mes pirmoje komandoje labiau orientuojamės į perspektyvų jaunimą ir į komandos ateitį. Nesinorėjo užgožti tų vaikų žaidimo su jau subrendusiais žaidėjais. Taip pat buvo priimtas sprendimas, jog Gediminas Alisas pirmoje sezono pusėje nežais mūsų komandoje (G. Alisas pirmoje sezono pusėje su „SKM-I Warranty Expert“ ekipa (treneris Mindaugas Noreika) rungtyniaus U16 čempionate, – aut. pastaba). Toks sprendimas priimtas todėl, kad kiti vaikai gautų daugiau laiko pasireikšti, daugiau atsakomybės. Norime, kad kiti komandos nariai kiekvieną kartą nesidairytų laukdami jo pagalbos. Manau, kad tai turėtų pasiteisinti. Pradžioje yra ne taip lengva, bet ateis laikas ir žaidėjai supras savo roles komandoje, žinos, ko iš jų norima ir kad jie turi tapti tais lyderiais. Bus bandoma ieškoti naujų lyderių.

– R. Kasparavičius. Pokyčius vertinu teigiamai. Pora žaidėjų patobulėjo ir perėjo į „SKM-I EMSI Gorilų“ komandą. Džiaugiamės ją sustiprindami – linkime pakilti laipteliu aukščiau. Tokiu pat būdu pasistiprinome ir mes – trečioje komandoje atsirado patobulėjusių vaikinų, kurie papildė „SKM-II Liūtų“ komandą. Kasdien atvyksta sportuoti perspektyvus vaikinas iš Kaišiadorių Dastinas Morkūnas, kuris taip pat labai sustiprino komandą, tuo pačiu rodydamas pavyzdį, kad kai yra daug noro, atstumas ar kiti pasiteisinimai negalioja.

– Dar praėjusio sezono viduryje, kuomet po pirmojo rato „SKM-I Gorilos“ ir „SKM-II Liūtai“ turnyrinėje lentelėje atitinkamai užėmė 1-2 vietas, pasakėte vėliau realybe virtusią frazę: „Nemanau, kad būtume laimingi, jeigu abi komandos patektų į finalinį ketvertą ir jame žaistų dėl trečiosios vietos.“

– A. Milonas. Mūsų tikslas – kad bent viena iš dviejų komandų žaistų finale ir kovotų dėl aukso medalių. Tai priklausys nuo žaidėjų progreso, nuovargio, traumų. Antrajai komandai pasisekė, nes vienas iš „Kauno Aisčių“ lyderių papildė „SKM-II Liūtus“. Jis yra fiziškai stiprus, motyvuotas ir, tikiuosi, padės komandai išlaikyti aukštą lygį. Prieš sezoną treneris R. Kasparavičius nuogąstavo dėl prarastų dviejų lyderių, kurie išvyko į pirmąją komandą. Tačiau liūtus papildė pora žaidėjų iš mano trečiosios komandos (Mantas Jančiauskas ir Kasparas Mikėnas, – aut. pastaba). Manau, antroji SKM komanda gali išlaikyti tokias pačias pozicijas kaip ir pernai.

– R. Kasparavičius. Manau, komanda ir vaikinai jau po truputį vyriškėja. Jei mes svajojame ateityje žaisti krepšinį kuo aukštesniame lygyje, privalome ne išlaikyti panašų pajėgumą, o tapti vis stipresniais. Tai reikia įrodyti ne kiek rezultatais, bet darbu, noru, atsidavimu, požiūriu treniruotėse ir rungtynėse. Rezultatai tik parodo, kurie šių savybių turi daugiau.

2018 10 26

– Šį sezoną rungsitės MKL A ir B divizionuose bei EYBL čempionatuose. Kaip žadate paskirstyti krūvius?

– A. Milonas. Praėjusį pirmadienį B diviziono rungtynėse nežaidė arba žaidė minimaliai tie, kurie savaitgalį dalyvavo „Talentų U15 kartoje. Dabar laukia EYBL turas. Savaitgalį laukia penkerios rungtynės, vežamės 13 žaidėjų, o krūvius dalinsime taip, kad žaidėjai nepervargtų ir negautų traumų.

– Turbūt MKL U16 B divizione pergalės nėra svarbiausias sezono tikslas?

– A. Milonas. Grumtis nėra lengva. Metų skirtumas ir fizinė branda tokiame amžiuje labai jaučiasi. Anksčiau tame pačiame B divizione buvo lengviau, nes buvo du penketukai, o dabar, kai žaidžiama vienu penketu, treneriai, kurie orientuojasi į pergales, stengiasi savo startinio penketuko žaidėjus kuo ilgiau laikyti aikštėje. Sunkiai laimėtos rungtynės tai ir parodė – išsikrapštėme vos dviejų taškų skirtumu. Mano tikslas yra leisti pažaisti ne būtinai tiems, kurie yra stipriausi, bet tiems, kurie mažiau žaidžia A divizione arba net nepatenka į dvyliktuką.

– Dabar laukia startas EYBL lygoje, kur praėjusiame sezone pasiekėte aukščiausią vietą SKM istorijoje – tapote vicečempionais. Kokios nuotaikos prieš pirmąjį turą Rygoje?

– A. Milonas. Nuotaikos, sakyčiau, gana geros. Visi žaidėjai sveiki, pasiilgę tarptautinių rungtynių ir, manau, viskas turėtų būti gerai. Šiais metais komandos yra skirstomos į A ir B divizionus, todėl pasipriešinimas bus tikrai didesnis. Reikės paskirstyti krūvį visiems žaidėjams. Bus keliamas uždavinys laimėti visas rungtynes, bet nebus stengiamasi žaisti vien tik penkiais ar šešiais žaidėjais.

Kalbant apie turo Rygoje pajėgumą, dar sunku jį apibrėžti. Komandos, kurios pateko su mumis į pogrupį, pernai žaidė kitame pogrupyje ir su dauguma jų mes nebuvome susitikę. Savaitgalį daugiausiai žaisime su latvių komandomis. Su jomis būna sunku žaisti, nes jie mėgsta greitą ir kibų žaidimą. Jie neturi aukštų žaidėjų, o su mažais žaidėjais mūsų komandai būna sunkiau žaisti. Kai mes susitinkame su komandomis, kurių fiziniai duomenys atitinka mūsų, būna žaisti lengviau. Kai priešininkai mažesni, kibesni, mums atsiranda problemos. Tikiuosi, jog mūsų čempioniškas charakteris išliks.

– „SKM-II Liūtai“ praėjusiame EYBL sezone pasirodė puikiai – pateko į finalinį etapą ir tarp 32 komandų užėmė garbiną 5 vietą Kokius pagrindinius akcentus dedate šio sezono EYBL čempionatui ir pirmajam jo savaitgaliui Rygoje?

–  R. Kasparavičius. Jokių akcentų neišskiriu. Džiaugiamės tarptautinių rungtynių patirtimi ir geru varžybiniu krūviu. Ne kasdien tenka išbandyti jėgas su kaimyninių šalių stipriausiomis komandomis ar netgi rinktinėmis, šiuo atveju, Ukrainos rinktine. Taip pat įdomu pažiūrėti, kaip vaikinai sukovos, kur nebėra jokių taisyklių apribojimų dėl amžiaus – t. y. tikrasis krepšinis su visais aikštės spaudimais, dvigubinimais ir pan. Susidursime su dalykais, su kuriais, dėl taisyklių apribojimų Lietuvos čempionate, esame pažįstami minimaliai. Bus įdomu, naudinga ir, svarbiausia, smagu.

2018 10 26 eybl

 

Naujienų sąrašas