SKM-„KPMG“ ekipa namo grįžo iškovojusi bronzą

2015 11 29 Daumantė Ereminaitė, SKM.lt
Karolio Čyžiaus auklėtiniai pergalių siekė EYBL ture Kėdainiuose.
Nuotr. autorius: skm.lt
Lapkričio 27-29 dienomis Kėdainių mieste vyko Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) U16 (2000 gim.) II diviziono turas. Šiame etape rungėsi trenerio Karolio Čyžiaus auklėtinių ekipa SKM-„KPMG“, kuri iškovojusi 3 pergales iš penkių išsirikiavo trečioje turnyrinės lentelės vietoje ir pasipuošė bronzos medaliais.

Kėdainiuose vykusiame ture komandos dalyvavo iš Baltarusijos („RGOUR Minsk“, BC „Tsmoki-Minsk“), Liuksenburgo („CFBB Luxembourg“), Švedijos (BC „Tureberg Pirates“, BC „Alvik Basket“) ir Danijos ( Virum „Vipers“).

Lietuvą ture atstovavo du miestai – Sostinės krepšinio mokyklos „KPMG“ komanda ir šeimininkų „SM/Pikenroll“.

„Kiekvienose varžybose stengėmės laimėti, kažkokių išankstinių tikslų dėl užimtos vietos nebuvome išsikėlę. Norėjome pagerinti puolimą, nes gynyboje dirbame gerai. Gaila, kad nevažiavo du pagrindiniai gynėjai. Nepaisant to, pasiekėme gerą rezultatą, nes kovojome su stipriomis komandomis, kurios sudaro savo šalies rinktinių pagrindą, - po turo pasiektu rezultatu ir nauja patirtimi džiaugėsi treneris K.Čyžius. – Žaisti su komandomis, iš kitų šalių, buvo gera patirtis, nes šios ekipos akcentuoja truputį kitokius dalykus nei įprasta lietuviškam krepšiniui“.

Naudingiausiu komandos žaidėju šiame ture buvo išrinktas Eimantas Drungilas. E.Drungilas per rungtynes vidutiniškai pelnė po 6,6 taško, atkovojo 4,6 kamuolio ir iš varžovų pavogė po 2,2 kamuolio.

TURO EIGA:

Trečioji diena, lapkričio 29 d.

Paskutinėse turo rungtynėse K.Čyžiaus auklėtiniai susitiko su turo šeimininkų „SM/Pikenroll“ komanda. Šiame mače aikštės šeimininkams nepavyko prilygti Sostinės KM ekipai. „KPMG“ krepšininkai į priekį išsiveržė jau rungtynių pradžioje, o skirtumą padidinti padėjo antrasis kėlinys, kuriame Kėdainių komanda nepelnė nė vieno taško. Trečiajame ketvirtyje SKM kariauna buvo atsipalaidavusi ir kėlinį pralaimėjo 4:7, tačiau tai varžovams nepadėjo atsitiesti ir po rezultatyvaus ketvirtojo kėlinio SKM-„KPMG“ pasiekė pergalę rezultatu 44:21 (11:6, 11:0, 4:7, 18:8).

Sostinės KM gretose pasižymėjo Kajus Steponavičius, pelnęs 10 taškų. Justas Muračiovas pridėjo 9, Rokas Stankevičius – 8.

Antroji diena, lapkričio 28 d.

Antroji EYBL turo diena pradėta pergalingai. Karolio Čyžiaus komanda be didelio vargo įveikė Švedijos BC „Alvik Basket“ krepšininkus. Jau pirmąjį kėlinį rezultatu 16:5 laimėjusi SKM komanda sumažinti persvaros varžovams neleido visų rungtynių metu ir pergalę šventė 50:27 (16:5, 12:4, 6:13, 16:5).

Komandą į priekį vedė Jonas Labutis, jo sąskaitoje 12 taškų. E.Drungilas pridėjo 10, L.Zimantas – 9.

Vakaro susitikime su kita Švedijos ekipa – BC „Tureberg Pirates“ buvo patirtas pralaimėjimas. Nuo pat rungtynių pradžios minimalią persvarą sukūrę Švedijos krepšininkai pirmavo visų varžybų metu, o ketvirtajame kėlinyje svariai padidino skirtumą, kėlinį laimėję rezultatu 16:3. SKM-„KPMG“ teko pripažinti pralaimėjimą rezultatu 27:46 (9:13, 10:7, 5:10, 3:16).

Geriausiai SKM komandoje ir vėl sužaidė J.Labutis, šį kartą jo sąskaitoje 10 taškų.

Pirmoji diena, lapkričio 27 d.

SKM-„KPMG“ ekipa turą pradėjo penktadienio popietę. Pirmojoje kovoje SKM auklėtiniai susitiko su Danijos komanda Virum „Vipers“, prieš kurią teko pripažinti pralaimėjimą. Pirmuosius du kėlinius sunkiai taškus pelniusi K.Čyžiaus ekipa po pirmosios rungtynių dalies nuo varžovų buvo atitolusi rezultatu 12:25 ir nors trečiąjį kėlinį „KPMG“ atsitiesė ir laimėjo 13:4, rungtynių pabaigoje buvo patirtas pralaimėjimas rezultatu 31:37 (7:8, 5:17, 13:4, 6:8).

SKM komandoje geriausiai rungtynes sužaidė Justas Muračiovas (9 ir 5 perimti kamuoliai), Eimantas Drungilas (8 taškai ir 7 perimti kamuoliai) ir Jonas Labutis (7 taškai).

Antrosiose varžybose SKM-„KPMG“ iškovojo pirmąją pergalę. Susitikime su „CFBB Luxembourg“ krepšininkais vilniečiams rezultatu 16:11 pavyko atitrūkti antrajame kėlinyje ir išlaikius pervarą likusių rungtynių metu pergalę SKM komanda šventė 52:44 (11:12, 16:11, 13:11, 12:10).

Rezultatyviausiai Sostinės krepšinio mokyklos ekipos gretose žaidė Jonas Labutis, pelnęs 11 taškų. Justas Muračiovas, Eimantas Drungilas ir Kajus Steponavičius įmetė po 8.