Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Trečiajame EYBL ture – dvigubas SKM komandų čempioniškas džiaugsmas

2019 03 25 Erikas Petrikas/SKM.LT

Nuotr. autorius: EYBL archyvas

Lemiamos kovos prasidėjo ne tik vietiniame Lietuvos moksleivių krepšinio lygos čempionate („LIDL–MKL“), bet ir Europos jaunimo krepšinio lygoje (EYBL). Joje praėjusį savaitgalį vyko U15 (2004 m.) ir U14 (2005 m.) čempionatų turai. Pirmasis turas vyko Čekijoje (Ostravoje), o antrasis – Estijoje (Keiloje). Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) garbę Ostravoje gynė „SKM-I EMSI Gorilos“ (treneris Algirdas Milonas) ir „SKM-II Liūtai“ (treneris Rokas Kasparavičius), o Keiloje grūmėsi „SKM-I Drakonai“ (treneris Karolis Čyžius).

U15 III TURO REZULTATAI

Pirmajame susitikime „SKM-I EMSI Gorilos“ 52:62 patyrė skaudų pralaimėjimą prieš „KM Žalgirio“ ekipą , tačiau antrosiose rungtynėse A. Milono auklėtiniams 67:46 pavyko atsitiesti bei švęsti pergalę Sakartvelo rinktinės krepšininkus. Trečiosiose rungtynėse „Gorilos“ 78:36 neturėjo bėdų su sportininkais iš Alytaus,  o prieš paskutinėse šio turo 57:47 rungtynėse įveikta komanda iš Talino „Audentes“. Paskutinėse rungtynėse A. Milono auklėtiniai  šventė 70:38 pergalę prieš Ukrainos rinktinę. Ši pergalė leido džiaugtis pirmąją vieta trečiajame EYBL ture.

Šiame EYBL ture „SKM-I EMSI Gorilų“ komanda buvo pranašesnė beveik visose kategorijose. SKM krepšininkai atkovodavo daugiau kamuolių (38:29), atlikdavo daugiau rezultatyvių perdavimų (10:7), rinko kur kas daugiau naudingumo balų (80:38) bei atitinkamai pelnė didesnį taškų kiekį (65:46).

Matas Klimantavičius, kuris rinko po 10,6 taško, atkovodavo po 7 kamuolius pateko į žvaigždžių penketuką, o geriausiu komandos žaidėju tapo Jokūbas Fominas, kurio statistika buvo šiek tiek kuklesnė.

Po trečiojo turo „SKM-I EMSI Gorilų“ krepšininkai – bendroje įskaitoje yra įsitvirtinę 2-oje vietoje.

SKM Gorilos 2

EYBL.LV nuotr.

„SKM-II Liūtams“ šiame etape sekėsi kiek sunkiau. Pirmosiose rungtynėse R. Kasparavičiaus auklėtiniai 46:54 pripažino Alytiškių pranašumą. Antrajame mače buvo 56:55 įveikta „Audentes“ ekipa. Kitose dvejose rungtynėse „Liūtams“ kortos buvo nepalankos. Buvo patirti du pralaimėjimai 38:50 ir 46:66 prieš „KM Žalgirio“ ir Sakartvelo krepšininkus. Vis dėlto, paskutiniosiose trečiojo turo rungtynėse „Liūtams“  63:47 pavyko pasiekti pergalę prieš turo šeimininkus.

R. Kasparavičiaus auklėtiniai buvo pranašesni nedidelėje dalyje kategorijų. Vienos iš tų buvo baudos metimų procentas (74:57), klaidų kiekis (10:12) ir perimti kamuoliai (7:6).

„SKM-II Liūtų“ geriausiu žaidėju buvo pripažintas Dastinas Morkūnas, kuris trečiajame ture rinkdavo po 9,6 taško, sugriebdavo po 6,6 ir sukaupdavo po 11,8 naudingumo balo.

Po trečiojo turo „SKM-II Liūtai“ bendroje turnyrinėje lentelėje užima 5 vietą.

SKM Liutai

EYBL.LV nuotr.

U14 II GRUPĖS, III TURO REZULTATAI

K. Čyžiaus auklėtiniams šis turas yra sėkmingas. Pirmosiose rungtynėse 61:48 buvo įveikti turo šeimininkai – Keilos krepšininkai. Antrosiose rungtynėse „Drakonai“ nemažino apsukų bei 57:40 šventė dar vieną pergalę prieš Cėsio sportininkus. Trečiajame mače „SKM-I Drakonai“ 58:35 pranoko Tartu jaunuolius, o prieš paskutiniame šio turo susitikime 77:44 buvo įveikti Sankt Peterburgo „Zenit“. Na, o paskutinėse rungtynėse K. Čyžiaus treniruojami „Drakonai“ 53:64 turėjo pripažinti varžovų iš Maskvos pranašumą. Bet šis pralaimėjimas neatėmė pirmosios vietos trečiajame ture.

SKM jaunuoliai pirmavo beveik visose statistinėse kategorijose. Mesdavo taikliau dvitaškius (52:43 proc.), atkovodavo daugiau atšokusių kamuolių (36:26), atlikdavo daugiau rezultatyvių perdavimų (16:12), surinkdavo daugiau naudingumo balų (79:46) ir kas be ko – įmesdavo daugiau taškų (61:46).

Naudingiausiu komandos žaidėju buvo pripažintas Nojus Kulieša, kuris trečiajame ture rinkdavo po 10,8 taško, atkovodavo po 3,4 kamuolio, atlikdavo po 2,2 rezultatyvaus perdavimo ir sukaupdavo po 12,8 naudingumo balo.

Po trečiojo turo „SKM-I Drakonai“ turnyrinėje lentelėje užima 2 poziciją.

SKM Drakonai

M. Mačiulio asmeninis albumas

Naujienų sąrašas