Uraganinio puolimo dėka – dar vienas aukso medalių komplektas

2020 01 28 Erikas Petrikas/SKM.LT
Jaunieji SKM krepšininkai
Nuotr. autorius: Elvis Žaldaris

Praėjusį savaitgalį praūžė dar vienas Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) turas, kuriame dalyvavo Tomo Purlio treniruojama „SKM-I GEALAN“ (U14) ekipa.

Pirmajame ture siautę T. Purlio kariai toliau tą darė ir antrajame ture. Vilniečiams  Rygoje pavyko iškovoti visas penkias pergales, kurios leido užimti pirmąją vietą ir pelnyti dar vieną aukso medalių kolekciją.

IMG 0886

SKM krepšininkai Rygoje

„SKM-I GEALAN“ ANTROJO TURO REZULTATAI

„SKM-I GEALAN“ ANTROJO TURO STATISTIKA

Pirmajame susitikime „SKM-I GEALAN“ stojo į vilnietišką dvikovą. SKM krepšininkai susidūrė su VKM komandos pasipriešinimu. Jau pirmajame kėlinyje T. Purlio kariauna susikrovė kone dviženklį pranašumą, o lemiamas buvo trečiasis kėlinys, kurį „GEALAN“ laimėjo 19:2. Ketvirtasis kėlinys jau tebuvo formalumas (68:36).

Antroje dvikovoje vilniečių laukė ekipa iš Vokietijos. Pirmąjį kėlinį „SKM-I GEALAN“ jaunuoliai pralaimėjo 11:14, tačiau likusius tris kėlinius SKM kariauna laimėjo 64:18, o rungtynes  (75:32).

Trečiajame mūšyje SKM krepšininkų laukė dar vienas vokiškas išbandymas. Jau nuo pat pirmųjų rungtynių minučių puolimo uraganą įjungę T. Purlio auklėtiniai 94:32 nupūtė Hageno „Pheonix“ ekipą.

Priešpaskutiniame antrojo EYBL turo mače vilniečiai pasitiko Lenkijos krepšininkus. „GEALAN“ vėl įrodė, kodėl jie yra vadinami Lietuvos čempionais – po pirmojo kėlinio komandas skyrė jau trylika taškų, o rungtynės 68:31 baigėsi ketvirtąja vilniečių pergale.

Paskutinis mačas buvo it pasismaginimas. Vilniečiai susidūrė su Tartu ekipa, kurią 73:26 pavyko įveikti be didesnių problemų.

Įdomu, jog T. Purlio auklėtiniai vidutiniškai rinkdavo po 75,6 taško, 102,8 naudingumo balų, kuomet varžovams leisdavo įmesti vos 31,4 taško bei sukaupti vos 12,6 naudingumo balų.

Į geriausiųjų žaidėjų penketuką buvo išrinkti net du Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) krepšininkai – Matas Buteliauskas ir Kristijonas Jakštas.

M. Buteliauskas šiame ture demonstravo ypač gerą sportinę formą. Jis rinko po 12,2 taško, atkovodavo po 7,4 atšokusio kamuolio ir tai virsdavo į 17,4 naudingumo balų vidurkį.

„Šis apdovanojimas reiškia, jog mano pastangos buvo įvertintos ir tai dar labiau motyvuoja dirbti toliau. Mano gerą pasirodymą lėmė trenerio duotas pasitikėjimas aikštelėje. Manau, jog išpildžiau trenerio įrodymus ir klausiau neįkainojamų patarimų tiek puolime, tiek ir gynyboje, kovojau dėl kiekvieno kamuolio ir tiek sau, tiek savo komandos draugams sukūriau geras progas pasireikšti puolime. Turnyre Rygoje susigrūmėme su fiziškai stipriomis komandomis, kurios buvo aukštesnės bei turėjo daugiau masės. Teisėjai leido grumtis ir pasimokėme žaisti su didesniu kontaktu ir greičiau organizuoti atakas, atlikti taisyklingesnius sprendimus. Rygoje buvo smagiausia pabūti su komandos draugais ir pajusti skirtingas krepšinio kultūras. Didžiausias skirtumas tarp MKL turnyro ir EYBL’o buvo didelis greičių skirtumas ir suteiktos skirtingos taisyklės. EYBL turnyre galima dvigubinti varžovus ir su didesne jėga grumtis baudos aikštelėje, ko pasėkoje perėmėme daug kamuolių ir pelnėme begalę lengvų taškų. Iš trečiojo EYBL turo tikiuosi sunkesnių rungtynių, kadangi žaisime su labai pajėgiomis Rusijos, Baltarusijos ekipomis, kurios nėra pralaimėjusios nei vienerių sužaistų rungtynių. Galiu tik pasakyti, jog visi kausimės dėl kiekvieno kamuolio ir atiduosime visas jėgas“, – kalbėjo M. Buteliauskas.

Po sunkaus sezono starto savo geresnį žaidimą demonstruoja ir minėtasis K. Jakštas, kuris antrajame EYBL ture rinko po 7,8 taško.

„Man šis apdovanojimas reiškia didesnį pasitikėjimą savimi, o to man labai trūko pirmajame MKL rate. Aš labai džiaugiuosi, kad mano pastangos ir darbas aikštelėje buvo įvertinti. Man tai labai svarbu. Tokį gerą mano pasirodymą lėmė užsidegimas, noras žaisti ir komandos ir trenerio didelis palaikymas. Mes į Lietuvą parsivežėme patirties, nepaisant pirmaudami dideliais skirtumais vis tiek išlaikydavome pagarbą kitai komandai ir susikaupimą. Smagiausia būnant Rygoje buvo praleistas laikas su visais komandos draugais aikštelėje ir už jos ribų. Didžiausias skirtumas tarp MKL ir EYBL, kad nebuvo penketų sistemos, kėlinio trukmė aštuonios minutės, galima dviguba gynyba, ko negalima šiais metais MKL ir didesnis agresyvumas. Iš trečiojo turo tikiuosi pergalių prieš labai stiprias šio turo komandas ir pirmos vietos medalių. Labai noriu padėkoti savo treneriui Tomui Purliui ir komandos draugams bei ištikimiems sirgaliams tėvams!“, – pasakojo jėgas atgaunantis K. Jakštas.