„Zanussi“ strategas G.Razutis: „Pasiekėme gerą rezultatą“

2015 11 24 Daumantė Ereminaitė, SKM.lt
G.Razučio auklėtiniai Estijos mieste Raploje iškovojo 2 vietą.
Nuotr. autorius: S.Čirbos
Lapkričio 20-22 dienomis vyko pirmasis Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) U14 (2002 gim.) berniukų turas. Sostinės krepšinio mokyklą Estijos mieste Raploje organizuojamame ture atstovavo ir antrąją vietą užėmė trenerio Gintaro Razučio ekipa SKM-„Zanussi“.

Raploje vyksiančiame ture tradiciškai dalyvavo 8 komandos, šį kartą iš 5 skirtingų šalių.

Tai – šeimininkų ekipa BC „Raplamaa“, Ventspilio „BS Spars“ (Latvija), Tbilisio „Georgia 2002“ (Gruzija), Gdansko „ Pomerania“ (Lenkija), Vantos BC „PuHu“ (Suomija), V.Knašiaus KM , BS Vilnius KM ir SKM-„Zanussi“ (Lietuva).

Trenerio Gintaro Razučio auklėtiniai šiame ture rungtynes žaidė su penkiomis užsienio klubų komandomis, tačiau išvengė susitikimo su Lietuvos atstovėmis – Vilniaus ir Klaipėdos ekipomis.

Per tris dienas trukusį turą SKM krepšininkai iškovojo 4 pergales ir patyrė vieną pralaimėjimą. Raplos mieste vykusio turo galutinėje lentelėje G.Razučio „Zanussi“ išsirikiavo sidabrinėje, antrojoje, vietoje. Pirmąją vietą užėmė be pralaimėjimų žengę aikštės šeimininkai – BC „Raplamaa“, trečioje liko taip pat lietuvaičiai, V.Knašiaus KM auklėtiniai.

Turo akimirkas galite rasti mūsų socialinio tinklo „Facebook “ paskyroje

Iš Estijos su komanda grįžęs ir antrąją vietą užėmęs treneris Gintaras Razutis papasakojo, kokie komandos tikslai buvo šiame ture: „Pirmiausia, siekėme kiek įmanoma daugiau susirinkti pergalių, kurios yra reikalingos, norint patekti į stipriausiųjų šešioliktuką. Nežinojome nei vienos komandos, negalėjome būti pasiruošę taktiškai, tad tikslas buvo tiesiog laimėti kuo daugiau varžybų, ką mes ir padarėme. Pasiekėme gerą rezultatą – antrąją vietą. Visuose kituose turuose reikės siekti dar daugiau pergalių, kad patektume į kitą etapą“.

„Sakyčiau, mūsų žaidimo kokybė buvo tikrai nebloga, vaikai sužaidė gerai, rodė kokybišką krepšinį. Susitikome su stipriais priešininkais, todėl varžybos buvo įtemptos. Šeimininkų, komandos įveikti nesugebėjome, ji buvo labai pajėgi, - apie žaidimo kokybę kalbėjo treneris ir paklaustas ar po įtemptų ir sunkių kovų išplėštos pergalės rodo, jog auklėtiniai yra psichologiškai stiprūs sakė, kad tokių dalykų reikia mokytis. – Reikia jausti, kaip rungtyniauti varžybų gale. Jeigu žaisi daug tokių rungtynių, tai meistriškumas automatiškai kils“.

TURO EIGA:

Trečioji diena, lapkričio 22d.

Paskutines turo rungtynes G.Razučio auklėtiniai žaidė su Ventspilio „BS Spars“ ekipa.  Mačas „Zanussi“ komandai buvo sėkmingas, nuo pat pirmųjų rungtynių minučių pirmavę ir paskutiniame kėlinyje pelnę net 32 taškus SKM krepšininkai pergalę iškovojo svariu rezultatu 79:36 (16:9, 17:6, 14:10, 32:11).

Nesustabdomas aikštelėje buvo Edvin Volodkovič, šis krepšininkas pelnė 12 taškų, atkovojo 14 kamuolių ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. I.Lukoševičius ir Margiris Upskus pelnė po 11 taškų.

Antroji diena, lapkričio 21d.

Šeštadienį SKM ekipa pradėjo pergalingai. Rungtynėse su „Georgia 2002“ krepšininkais SKM-„Zanussi“ komanda iškovojo pergalę rezultatu 62:56 (17:17, 17:10, 8:12, 20:17). Nors mačo pradžioje komandos žaidė taškas į tašką, vilniečiams nuo priešininkų pavyko atitrūkti antrajame kėlinyje ir šios persvaros neiššvaistyti iki varžybų pabaigos.

Pergalingose rungtynėse komandą į priekį vedė Augustinas Krūminis (21) ir Žilvinas Aleksa (16).

Antrąją turo dieną pavyko užbaigti laimėjimu. Vakaro susitikime su Gdansko „ Pomerania“ klubu buvo pasiekta užtikrinta pergalė. Gintaro Razučio auklėtiniai iniciatyvą į savo rankas paėmė ir nuo varžovų didesniu skirtumu atitrūko taip pat antrajame kėlinyje, po pirmosios mačo dalies rezultatas buvo 36:27. Antroji rungtynių dalis priešininkams buvo itin nerezultatyvi ir stipriai padidinusi persvarą „Zanussi“ ekipa po rungtynių šventė pergalę rezultatu 75:40 (19:17, 17:10, 18:9, 21:4).

Puikiai varžybose pasirodė Edvinas Volodkovič (12) ir Rokas Radzevičius (12), šis duetas kartu pelnė 24 taškus. E.Volodkovič atkovojo 7 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. R.Radzevičius prisidėjo atkovodamas 5 kamuolius.

Pirmoji diena, lapkričio 20d.

„Zanussi“ ekipa ture startavo penktadienio popietę, kuomet SKM krepšininkai susitiko su Suomijos komanda „PuHu“. Šiame susitikime po įtemptų rungtynių pergalę iškovojo G.Razučio auklėtiniai. Užtikrintai varžybas pradėjusi SKM komanda po dviejų kėlinių priekyje buvo rezultatu 36:28. Tačiau prasidėjus trečiajam ketvirčiui užtikrintai žaidusios „Zanussi“ ekipos žaidimas ėmė strigti ir trečiasis kėlinys buvo pralaimėtas 12 taškų skirtumu. Suomių krepšininkai paskutinį rungtynių kėlinį pradėjo būdami priekyje, bet susiėmusi G.Razučio kariauna spurtavo ir pergalę išplėšė rezultatu 67:63 (16:15, 20:13, 9:21, 22:14).

Geriausiai šiose rungtynėse SKM gretose pasirodė  Tauras Rimdžius (14), Edvinas Volodkovič (12) ir Kristupas Keršanskas (12).

Antrose turo varžybose „Zanussi“ patyrė pralaimėjimą. Sunkiai varžybas pradėję SKM auklėtiniai turėjo pripažinti Estijos komandos BC „Raplamaa“ pranašumą rezultatu 47:69 (8:28, 14:13, 8:12, 17:16).

Rezultatyviausias G.Razučio komandoje buvo Augustinas Krūminis, surinkęs 19 taškų. Arnas Kairys pridėjo 8 taškus.