Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

A. Milonas prieš finalinį ketvertą: nugalės komanda, kuri adaptuosis prie triukšmingos aplinkos

2018 04 20 Balys Šmigelskas, SKM.lt

„Kaip komanda tikrai esame pajėgi laimėti ir trečiąjį čempionatą iš eilės, tačiau labai daug lems psichologija ir tai, kaip žaidėjai susitvarkys su įtampa, kuri tikrai bus“, – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos „LIDL–MKL“ U14 finalinio ketverto išvakarėse kalbėjo titulą ginsiančios Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) „EMSI Gorilų“ treneris  Algirdas Milonas.

Tai, kas balandžio 21–22 d. vyks Kauno „Žalgirio“ treniruočių centre (Naglio g. 4A), bet kokiu atveju padailins SKM istorinius metraščius. Tai bus pirmasis finalinis ketvertas MKL A divizione, kai jame žais dvi #skmvilnius komandos – „SKM EMSI Gorilos” ir  „SKM Capital Liūtai” (treneris Rokas Kasparavičius).

DAUGIAU APIE SKM EMSI GORILAS

DAUGIAU APIE SKM CAPITAL LIŪTUS

Be to, A. Milono auklėtiniai savo rankose laiko galimybę pratęsti neeilinę čempionišką seriją, kuri prasidėjo dar 2016 m. pavasarį, kuomet „SKM EMSI Gorilos“ triumfavo „Pirmajame iššūkyje“ (U12).

Yra tikimybė, kad dvi SKM komandos pasidabins medaliais, o galbūt net susitiks finale, tačiau iki tol dar laukia beprotiškai sudėtingi pusfinaliai.

Kalbėdamas apie laukiantį pusfinalį su Tornado „Envija“ ekipa, A. Milonas akcentuoja gynybą prieš varžovų lyderį Paulių Murauską ir savo stipriausių savybių išnaudojimą – kovą po krepšiais ir agresyvų žaidimą abejose aikštės pusėse.

Strategas taip pat pažymi, kad neeilinį vaidmenį finaliniame ketverte atliks ir psichologiniai niuansai.  

Kaip SKM „EMSI Gorilos“ ruošiasi finaliniam ketvertui?

Sportuojame ir deriname tam tikrus taktinius dalykus, strategiją. Turime būti pasiruošę įvairiems variantams, jeigu kažkoks planas aikštėje nepasisektų. Džiaugiuosi, kad visi žaidėjai yra sveiki ir nusiteikę labai kovingai. Atmosfera komandos viduje yra labai gera ir tai mane džiugina.

Jūsų vadovaujama ekipa laimėjo du pastaruosius savo amžiaus čempionatus – „Pirmąjį iššūkį“ (U12) ir U13. Kartu su titulais ateina ir spaudimas iš aplinkos ir varžovų. Kaip žaidėjams sekasi atlaikyti tą psichologinį spaudimą?

Nori nenori, tas spaudimas egzistuoja. Kitos komandos žaisdamos prieš mus įdeda dvigubai daugiau pastangų, nes visi nori įveikti čempionus ir pagaliau kažką laimėti. Su krepšininkais apie tai taip pat kalbėjomės. Mūsų motyvacijos tipas turi būti šiek tiek kitoks ir netgi dar didesnis. Manau, vyrukai supranta, dėl ko visus metus treniravosi ir žaidė, ko jie siekė.

Koks yra „SKM EMSI Gorilų“ propaguojamas žaidimo braižas?

Krepšinyje laimi komandos, kurios į varžovų krepšį įmeta daugiau taškų. Patiems žaidėjams taip pat maloniau žaisti puolime ir pelnyti taškus, tačiau gynyba yra ta krepšinio dalis, be kurios taip pat negali laimėti rungtynių. Svarbiausias uždavinys – apsiginti nuo aukšto lygio žaidėjo P. Murausko. Su juo turės dirbti ne kažkuris vienas žaidėjas, o visa komanda, nes tik taip mes galime jį uždengti. Jeigu šis planas pavyks, puolime, manau, rasime variantų.

IMG 9903

Kaip apibūdintumėte varžovą pusfinalyje – Tornado „Envija“ ekipą?

Be abejonės, kaip ir minėjau, svarbiausia bus pristabdyti P. Murauską. Nevyniojant į vatą, tai yra geriausias savo kartos žaidėjas Lietuvoje. Jis sezono pabaigoje žaidžia dar geriau ir demonstruoja, kad ir vienas gali ištempti komandą į pergales. Juolab, kad prie to komanda jau yra įpratus – jie moka jį išnaudoti ir žaisti kartu su juo. „Tornado“ mums pralaimėjo du pastaruosius MKL finalus ir šios komandos motyvacija bus nepaprastai aukšta.

Savo ruožtu mes taip pat turime išnaudoti savo stipriąsias savybes. Turime laimėti kovą po krepšiu, žaisti itin agresyviai puolime ir gynyboje, nes turime ilgą rotaciją. Komandinis žaidimas turėtų duoti rezultatų.  

Šį sezoną naudingiausiai  komandoje žaidžia Gediminas Alisas (vid. 26 naud. bal.), Gytis Auruškevičius (15) ir Kristupas Vigraitis (11). Tiesa, komandinėse treniruotėse G Alisas apsilanko tik vieną kartą per savaitę, nes kitą laiką skiria U15 čempionate besivaržančiai „Warranty Expert“ ekipai...

Vaikinas yra ankstyvesnio brendimo ir puikiai išnaudoja savo fizinę jėgą. Aišku, tobulėti jam dar tikrai yra kur – reikia gerinti metimą šuolyje, gynybą „1 prieš 1“. Bet tai yra labai pajėgus žaidėjas, vienas iš trijų stipriausių savo kartos krepšininkų Lietuvoje. Be to, jis turi labai teisingą mąstymą ir požiūrį į krepšinį ir savo atstovaujamoms komandoms padeda labai stipriai. Šią savaitę jis su „SKM EMSI Gorilomis“ treniruojasi kasdien, todėl tai turėtų padėti dar labiau Gediminui pritapti prie mūsų, o mums prisitaikyti prie jo. Gediminui pas mus žaisti labai patinka ir jis labai nori su šia komanda trečią kartą tapti Lietuvos čempionu.

Kad ir kaip besibaigtų sezonas, tam tikras išvadas galima daryti jau dabar. Turbūt svarbu ne tik komandiniai rezultatai, bet ir individualus žaidėjų tobulėjimas. Ar šioje vietoje galima pasidžiaugti?

Kadangi artėja svarbiausios rungtynės, kol kas nenorėčiau nieko išskirti. Jie žino, ko jie nori, ko jie siekia. Kaip komanda tikrai esame pajėgi laimėti ir trečiąjį čempionatą iš eilės. Pasikartosiu, čia labai sužais psichologija. Tiek pirmose, tiek antrose rungtynėse. Bus labai svarbu vaikinų nusiteikimas, kaip jie atlaikys įtampą, kuri tikrai bus. O kalbant apie asmenybes, po finalų viskas bus aišku – kas bus išrenkamas į simbolinį penketuką, kas patenka į savo amžiaus rinktinę ir pan.  

Nors rungtynės vyks Kaune, svečių arenoje laukiamas ir itin gausus SKM gerbėjų desantas. Kiek toks palaikymas yra svarbus patiems krepšininkams?

Palaikymas visada reiškia daug. Tokiame amžiuje per daug triukšmingas palaikymas kartais ir patrukdo, nes žaidėjai ne visada išgirsta tai, ką sako treneris. Jiems reikia priimti tam tikrus sprendimus ir žaidėjai ne visada yra pasirengę patys priimti teisingus sprendimus. Žinau, kad „Tornado“ palaikymo grupė yra viena triukšmingiausių, „SKM Capital Liutų“ sirgaliai taip atvažiuos, todėl šįkart nugalės ta komanda, kuri sėkmingiau adaptuosis prie triukšmingos aplinkos.  

TVARKARAŠTIS

U14 berniukų (gim. 2004 m.) „LIDL–MKL" finalo ketvertas:

Vieta: „Žalgirio“ treniruočių centras (Naglio g. 4A, Kaunas)

Laikas:

Balandžio 21 d. (šeštadienis)

16:00 val. „SKM Capital Liūtai“–Sabonio KC „Beko“

18:15 val. „SKM EMSI Gorilos"–Tornado „Envija“

Balandžio 22 d. (sekmadienis)

14:45 val. mažasis finalas

17:00 val. didysis finalas

U14 vaikinai FB Event foto

 

Naujienų sąrašas