Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

A. Milonas prieš finalo ketvertą: „Apginti titulą sunkiau, nei iškovoti“

2017 05 18 SKM.lt

Nuotr. autorius: S.Čirba

Treneris Algirdas Milonas pastarosiomis savaitėmis su SKM I-„EMSI“ atsakingai ruošiasi svarbiausioms sezono kovoms. Šį savaitgalį Vilniuje laukia Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) U13 čempionato finalo ketverto turnyras.

Šią savaitę prie ekipos treniruočių prisijungė ir komandos lyderis Gediminas Alisas, kuris šį sezoną vieną titulą MKL jau iškovojo. Kartu su metais vyresnių vaikinų SKM I-„Aviva“ komanda jis tapo U14 čempionu.

„Jis yra mūsų lyderis, moka surasti situacijas aikštėje, moka save išnaudoti, yra stiprus fiziškai“, - apie žaidėją pasakojo A.Milonas. G.Alisas U13 čempionate vidutiniškai renka po 17,9 taško ir atkovoja po 13,2 kamuolio.

Ne tik lyderio, bet ir visos komandos indėlio prireiks kovojant dėl antrojo titulo iš eilės. Praėjusiais metais SKM I-„EMSI“ laimėjo „Pirmojo iššūkio“ turnyrą, o šiemet sieks apginti čempionų titulą.

Pusfinalyje vilniečiai žais su Klaipėdos V.Knašiaus KM I-„Jumex“ komanda. Kitame pusfinalyje žais dvi Kauno komandos - reguliariojo sezono nugalėtoja Sabonio KC I ir Tornado KM I-„Envija“.

- Treneri, kaip vertinate būsimus varžovus pusfinalyje?

- Komanda yra gana rimta, turi gerus snaiperius, yra kibi gynyboje. Žaisti tikrai nebus lengva. Reguliariajame sezone jie nė karto prieš mus nelaimėjo, bet tai nieko nereiškia. Čia finalinis etapas, kur vienos rungtynės gali nulemti viską.

Viską lems ne tik žaidimo veiksniai, bet ir psichologiniai. Jei žaidėjai neišsigąs varžovų, tai viskas bus gerai. Tačiau būna taip, kad komandos, kurios neužima aukštų vietų reguliariajame sezone, nejaučia jokios įtampos finaliniame etape. Jos žaidžia atiduodamos visas jėgas ir bando laimėti. O menamiems rungtynių lyderiams jaudulys kartais pakiša koją. Tas etapas toks jau yra.

- Kaip stabdysite varžovus?

- Varžovai turi ir aukštų, ir metančių žaidėjų. Daug kas priklausys nuo to, kaip seksis neutralizuoti jų lyderį Mantą Mockevičių, kad jis neįmestų savo metimų. Nes kai jis pataiko sudėtingus metimus, tai komanda užsiveda ir įgauna papildomos motyvacijos.

- Ar buvo komandoje pokyčių prieš finalo ketvertą?

- Kryptingai darome savo darbą. Kažko naujo nelabai galime įvedinėti, nes nesinori vaikams užkrauti naujų dalykų. Tai, ties kuo dirbame jau trečius metus, jie automatiškai labai gerai atlieka. 

Stengiamės tobulinti viską – smulkmenas, kurios gali nulemti rungtynių baigtį. Tad jei neleisime varžovams įlįsti į jų mėgstamą žaidimą ir žaisime agresyviai gynyboje, manau, kad tai mums padės.

- Ką galite pasakyti apie kitą pusfinalio porą?

- Nelabai tikėjausi, kad Tornado mokykla reguliariajame sezone užims ketvirtąją vietą. Tačiau tuo metu jų lyderis Paulius Murauskas žaidė už metais vyresnius vaikus, nenuvažiavo su komanda į keletą rungtynių, jie pralaimėjo ir taip nutiko, kad liko ketvirti ir turi žaisti su saboniukais. Manau, saboniukai irgi nenorėjo su jais žaisti, bet yra kaip yra.

Gali būti labai įdomus pusfinalis ir labai daug priklausys nuo to, kaip Sabonio KC I sugebės išimti P. Murauską iš žaidimo ir sumažinti jo įtaką. Jis yra vienas geriausių šio amžiaus vaikų Lietuvoje. Jei susitvarkys su juo – didelio vargo neturėtų būti.

Saboniukams gali būti ir lengviau prieš „Tornado“ žaisti, mat abi komandos rungtyniauja ir Kauno pirmenybėse. Tad vieni kitus yra išanalizavę.

- Kokia jūsų komandos stiprybė?

- Esame stiprūs kaip komanda ir žaidėjų dvyliktukas yra stabilus. Galime keisti žaidėjus vietomis iš vieno penketo į kitą. Jie tarpusavyje turi labai gerus ryšius. 

Man labai patiko, kad šiais metais turėjome psichologinius užsiėmimus. Manau, tai padarė nemažą įtaką komandinei dvasiai. Tačiau šiose rungtynėse menkiausia smulkmena gali nulemti viską. Todėl stengsimės koncentruotis į detales.

- Pernai laimėjote „Pirmąjį iššūkį“. Ar jaučiate papildomą spaudimą?

- Taip, mums tai papildoma našta, turime apginti čempionų titulą. Laimėti visada yra daug lengviau, nei apginti čempionų vardą, nes visi prieš mus žaidžia su dviguba energija.

Tai parodė ir reguliarusis sezonas. Tikrai matėsi, kad komandos, žaisdamos prieš čempionus, stengėsi pasirodyti. Taip bus ir čia.

Aš tikiu savo komanda, matau, kad esame gerai pasiruošę, fiziškai gerai atrodome, o ir nuotaikos puikios. Komanda labai nuoširdžiai dirba ir viskas sekasi pagal planą. Tikimės, kad jis bus įvykdytas iki galo.

 

Naujienų sąrašas