Bronzą iškovojusių SKM „EMSI Gorilų” treneris A. Milonas: savo žaidėjams galiu pasakyti tik didžiausią ačiū

2018 04 22
Matas Klimantavičius
Nuotr. autorius: SKM.lt

Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) „EMSI Gorilų” ir „Capital Liūtų” komandos reguliarųjį Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL”) sezoną spalio pabaigoje pradėjo tarpusavio akistata U14 čempionate.

Simboliška, kad 2017–2018 m. sezoną šios ekipos taip pat užbaigė tarpusavio kaktomuša. Skirtumas tas, kad balandžio 22 d. rungtynes laimėjusieji džiaugėsi ne tik paprasta pergale, bet ir bronzos apdovanojiimais.

Šeštadienį  Kaune vykusiuose pusfinaliuose SKM ekipos buvo priverstos pripažinti varžovų pranašumą.  „Capital Liūtai” (treneris Rokas Kasparavičius) 51:65 (11:20, 11:9, 16:24, 13:12) PROTOKOLAS pralaimėjo Arvydo Sabonio krepšinio centrui, o „EMSI Gorilos” (treneris Algirdas Milonas) 79:86 (23:22, 21:17, 20:32, 15:15) PROTOKOLAS nusileido Tornado „Envija” komandai.

FOTOGALERIJA

Mače dėl bronzos 63:49 (16:13, 17:13, 14:11, 16:12) pajėgesnė buvo A. Milono vadovaujama kariauna. PROTOKOLAS

Po pergalės kalbintas strategas džiaugėsi, kad sezoną pavyko užbaigti pergalingai, tačiau pripažino, kad iš nesėkmingai susiklosčiusių pusfinalio rungtynių jo auklėtiniai turės ko pasimokyti.

„Aišku, pusfinalyje norėjosi pasirodyti geriau, bet žaidėme prieš labai stiprią komandą. Tai komanda, turinti ne tik vieną labai pajėgų žaidėją Paulių Murauską, bet ir kitus, kurie gali be jo išspręsti rungtynių uždavinius. „Tornado” pusfinalyje mums pateikė tam tikrų siurprizų, ne visi mūsų žaidėjai susitvarkė su jauduliu ir tai nulėmė rungtynių baigtį."

P. Murauskas pusfinalio mače pelnė 40 taškų ir surinko tiek pat naudingumo balų. Po dviejų kėlinių SKM turėjo 6 taškų pranašumą, tačiau trečiąjį kėlinį pralaimėjo 12 taškų skirtumu. Likus 4 minutėms skirtumas tarp komandų buvo vos 2 taškai, tačiau dar labiau priartėti prie kauniečių sostinės krepšininkams nepavyko.

„Rungtynės dėl bronzos medalių buvo labai sunkios. Teoriškai tu turi kažkokį pranašumą, bet žemiau reguliariajame sezone buvusios komandos visuomet labai nori laimėti prieš likusias aukščiau. Džiaugiuosi, kad mums pavyko išlaikyti motyvaciją, atlaikyti spaudimą, kuris buvo iš varžovų ir sirgalių. Savo žaidėjams už šį sezoną galiu pasakyti tik didžiausią ačiū. Be abejo, visi iš mūsų tikėjosi pačių aukščiausių vietų, bet jos už dyką nedalijamos, jas reikia laimėti. Galbūt aš kaip treneris kažko nepadariau, galbūt žaidėjai kažko nepadarė ir viskas susidėjo į rezultatą, kokį šiandien ir turime. Mokytis galima iš visų rungtynių ir ypač iš tų, kurios kažką lemia. Lemiamose rungtynėse atsiskleidžia visas krepšininkų charakteris“, – kalbėjo A. Milonas.

25 naudingumo balus bronziniame mače surinkęs Gediminas Alisas antrino treneriui ir teigė, kad ateityje „EMSI Gorilų“ ekipai reikalinga didesnė koncentracija: „Mūsų pagrindinis sezono tikslas buvo patekti į ketvertuką ir jį mes įvykdėme. Labai gaila, pusfinalyje pralaimėjome, tačiau sezoną sugebėjome užbaigti pergale ir tai yra labai gerai. Ko galima pasimokyti iš pralaimėto pusfinalio? Tūrbūt, kad turime būti labiau susikaupę ir po 2 kėlinių negalvoti, kad jau laimėjome. Trečiąjį kėlinį pralaimėjome daugiau nei 10 taškų skirtumu ir mums tai labai pagadino visa situaciją. Bronzos medalis yra gerai, nes tai yra trečioji vieta visoje Lietuvoje. Tai – geras rezultatas.“

Tai buvo pirmasis kartas, kuomet MKL A diviziono finaliniame ketverte varžėsi dvi SKM komandos.