Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Čempionų treneris M. Noreika: „100 proc. tikėjau savo komanda“

2017 05 16 SKM.lt

Nuotr. autorius: S.Čirba

Treji metai – du titulai. Mindaugas Noreika turi dėl ko didžiuotis SKM I „Aviva“ komanda, šiemet tapusia MKL U14 čempione.

Prieš dvejus metus ši komanda laimėjo pirmąjį MKL turnyrą - „Pirmojo iššūkio“ čempionatą. Pernai U13 čempionato pusfinalyje ji nusileido Š.Marčiulionio KA I-„Teknos“ ekipai ir liko trečia.

Šiais metais šios komandos vėl susitiko finalo ketverto varžybose, tik šįkart – finale. SKM I „Aviva“ susitvarkė su jauduliu ir 55:51 iškovojo pergalę.

„Labai daug sveikinimų sulaukiau. Iš kolegų, tėvelių, draugų, pažįstamų, varžovų trenerių“, - šypsojosi M.Noreika.

MKL U14 čempionatą laimėjusiam treneriui patikimas Lietuvos U14 rinktinės vairas Baltic Cup turnyre. Už Lietuvos rinktinės vairo M. Noreika stovės pirmą kartą.

- Savaitgalis Klaipėdoje buvo įtemptas. Ar spėjote pailsėti?

- Kai važiavome namo ir treneriams, ir vaikams sakiau, kad kai laimi, atrodo, kad ir nepavargai. Tačiau tikrai buvo ir įtampos, ir nuovargio, bet ta teigiama emocija viską atperka.

- Ką komandai pasakėte po įtepto pusfinalio su Sabonio KC I „Vytautas“ komanda (59:58)?

- Manau, svarbiausia, buvo pagirti už tai, kas buvo gerai, o ne ieškoti sliekų, už tai, kas nepavyko. Todėl ir mes pabrėžėme ne tai, ką blogai darėme, o tai, ką galėtume daryti geriau. 100 proc. tikėjau komanda ir, kad antrąją dieną viskas bus gerai, nes, manau, kad pusfinalyje įtampos visada būna daugiau. Visi į finalą ramiau eina.

Taip ir mums, daugiau nervų karo buvo pusfinalyje, o finale – išvien geras darbas, gera gynyba, vienas už kitą geresni epizodai. Žaidimas klostėsi sklandžiau, nei pusfinalyje. Buvome gerai nusiteikę, tikėjome, viską darėme užtikrintai, tai ir padarėme.

- Kaip vertinate komandos darbą visą sezoną?

- Aš jį planavau. Negaliu sakyti, kad sezono metu laisviau dirbome, bet su mažesniu reiklumu. Aktyvesnį etapą pasilikome trims keturioms savaitėms iki sezono pabaigos.

Prasidėjus atkrintamosioms varžyboms pasikalbėjau su komanda, pasakiau, kad ir aš daugiau imsiu reikalauti. Apsitarėme, kad visi norime čempionais tapti. Tuomet ir man lengviau reikalauti.

Viso sezono metu negali išlaikyti maksimalaus reiklumo, nes bus tas pats. O kai šiek tiek, proto ribose kartelę nuleidi, tai dar lieka kur patobulėti tą lemiamą mėnesį. Negali viso sezono metu aukščiausia pavara važiuoti, turi ir žemesnę kartais įjungti.

- Ši komanda laimėjo du titulus per trejus metus. Kokia jos stiprybė?

- Darbas, atmosfera, draugiškumas. Komanda labai gerai dirba per treniruotes. Žinoma, kartais stringame, bet rezultatas yra geras. Atmosfera ekipoje – puiki.

Komanda turi potencialo. Yra žaidėjų, kurie, tikėtina, kad ateityje ir vyrų rinktinę papildys.

 

Naujienų sąrašas