Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Dėl ypatingos savybės vertinamas H. Pivorius – naudingiausias gegužės mėnesio SKM žaidėjas

2018 05 29 Balys Šmigelskas, SKM.lt

Nuotr. autorius: SKM.lt nuotr.

Naudingiausiu besibaigiančios gegužės žaidėju Sostinės krepšinio mokykloje (SKM) tapo Hubertas Pivorius. Jo atstovaujama SKM „Electrolux“ komanda Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) U16 čempionate iškovojo bronzos medalius. Mėnesio pradžioje vykusiame finaliniame ketverte H. Pivorius vidutiniškai rinkdavo po 21 tašką (39 proc. tritaškių), atlikdavo 2 rezultatyvius perdavimus ir perimdavo 1 kamuolį.

Reguliariajame MKL U16 sezone sostinės krepšininkas mačą baigdavo pasiekęs tokius statistinius vidurkius: 16 taškų, 3 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 2 perimti kamuoliai, 9 naudingumo balai.

Dar geresnę statistiką 16-likmetis demonstravo ketvirtfinalio serijoje – 21 taškas, 2 atkovoti, kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 2 perimti kamuoliai, 15 naudingumo balų.

Rezultatyviausias rungtynes 2017–2018 m. MKL A divizione 185 cm ūgio gynėjas sužaidė kovo 3 d., kuomet į Kauno „Aisčių“ krepšį įmetė 30 taškų (4/6 trit.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų.

„Sezonas buvo kupinas nuosmukių ir pakilimų, bet iškovoję trečią vietą tikrai supratome, jog padarėme tikrai puikų darbą. Labai dėkoju treneriui, kuris manimi pasitikėjo viso sezono metu, SKM ir tėvams, be kurių nieko nepasiekčiau. Šis apdovanojimas, kaip ir visi, skatina nesustoti ir judėti į priekį bei siekti naujų tikslų. Vasarą, be abejo, esu nusiteikęs rimtam darbui, kad kitą sezoną sugrįžčiau dar geresnis", – įspūdžiais su SKM.lt svetaine dalijosi H. Pivorius.  

2018 05 29 MVP

Puikų debiutinį sezoną SKM gretose sužaidęs Hubertas dabar siekia dar vieno tikslo – patekti į Lietuvos jaunučių rinktinę  ir padėti jai  ateinančią vasarą Serbijoje vyksiančiame Europos čempionate: „ Praėjusią žiemą su rinktine dalyvavome turnyre Baltarusijoje ir ten laimėjome pirmąją vietą. Rinktinė – svajonė nuo mažų dienų, nes visada malonu apsivilkti tuos marškinėlius ir atstovauti savo šaliai. Šiais metais vyks Europos čempionatas, tad reiks rimtai ruoštis.“

SKM „Electrolux“ ir Lietuvos jaunučių rinktinės vyriausiasis treneris Tomas Purlys kalbėdamas apie savo auklėtinį išskyrė jo darbo etiką ir itin aukštą krepšinio IQ.  

„Hubertas yra metikas, o pirmoje sezono pusėje jam sunkiai sekėsi pataikyti. Galbūt reikėjo laiko priprasti prie komandos ar manęs, nes praėjusį sezoną jį treniravo kitas treneris. Nuo vasario, kai Julius Vaitkus gavo traumą, komandoje atsirado lyderio poreikis ir Hubertas puikiai juo tapo. Paskutiniai 3–4 mėnesiai turbūt buvo geriausi jo karjeroje. Nenorėčiau užbėgti įvykiams už akių ir kalbėti apie H. Pivorių rinktinėje, bet jis yra tikrai realus kandidatas. Paskutiniu metu jis rodo labai gerą žaidimą ir niekada nesutrinka lemiamose rungtynėse. Labai džiugu, kad žaidėjas turi tvirtą psichologinę pusiausvyrą ir juo galima pasitikėti atsakingiausiais momentais. Taip pat labai sveikintina, kad jis tapo universalesnis puolime – jis gali susikurti progas pats. Kai prieš penkerius metus pirmą kartą susipažinau su Hubertu, buvau maloniai nustebintas jo darbo etika. Klausymas ir koncentracija – aukščiausio lygio. Niekada neteko jam to paties dalyko kartoti du kartus. Jis visus nurodymus įvykdo 100 procentų. Tai – neįtikėtinas dalykas. Hubertas yra vėlyvos brandos žaidėjas ir tai yra visų jaunų žaidėjų pliusas. Jis turi potencialą augti ir tapti dar galingesniu žaidėju.“

Jaunučių rinktinė į pirmąją pasiruošimo stovyklą pasiruošim renkasi liepos 9 d. Druskininkuose. Šiame kurorte perspektyviausi lietuviai sportuos 10 dienų, o po to vyks į itin pajėgų kontrolinį turnyrą Prancūzijoje.

„Visada siekiame to paties – laimėti kuo daugiau rungtynių ir užimti kuo aukštesnę vietą. Iš esmės, aštuntfinaliai ir ketvirtfinaliai tokiuose čempionatuose yra svarbiausi. Prancūzai pagal savo amžių, fizines galimybes ir individualias savybes atrodo neįtikėtinai, tačiau su jais viename iš draugiškų turnyrų atrodėme visai neblogai.  Optimizmo netrūksta. Potencialūs rinktinės aukštaūgiai yra gana universalūs žaidėjai ir tai gali būti vienas iš mūsų pliusų. Visgi daugiau kalbėti apie braižą dar ankstoka, nes dar reikia įvertinti daugelio žaidėjų fizinę formą ir galimybes“, – teigė T. Purlys.

H. PIVORIAUS STATISTIKA U16 ČEMPIONATE

Įdomu tai, kad T. Purlio vadovaujama komanda bronzą iškovojo ne tik besivaržydama su savo bendraamžiais, bet ir metais vyresniųjų, MKL U17 B divizione. H. Pivorius pusfinalyje su „Tornado“ krepšinio mokyklos atstovais tiesiog sprogo – pelnė 44 taškus, (9/15 dvit., 7/12 trit.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 33 naudingumo balus. Finalinio ketverto metu SKM MVP rezultatyvumo vidurkis siekė 35 taškus ir 26 naudingumo balų.

Šiose pirmenybėse iškovota trečioji vieta suteikė SKM ekipai galimybę žaist „perėjimo“ serijos rungtynes dėl patekimo į prestižinį U18 čempionatą. Jose „Electrolux“ 82:80 ir 93:65 įveikė Šilutės krepšininkus ir SKM organizacijai pirmą kartą istorijoje iškovojo teisę dalyvauti stipriausiame 18-likmečių čempionato divizione. Serijoje H. Pivorius vidutiniškai rinkdavo po 27 taškus (10/16 trit.), 4 rezultatyvius perdavimus ir 23 naudingumo balus.  

H. PIVORIAUS STATISTIKA U17 ČEMPIONATE

H. Pivorius besibaigiantį 2017–2018 m. sezoną buvo ryški figūra ir   tradicinių  krepšinio švenčių metu – tapo naudingiausiu „Sostinės visų žvaigždžių dienos“  rungtynių  žaidėju, o MKL „Žvaigždžių dienoje“ pateko į „Karavano“ konkurso finalą.

H. Pivoriui, kaip ir kitiems SKM naudingiausiems žaidėjams, atiteks unikali patirtis – treniruotė su profesionaliu klubu.  

Naujienų sąrašas