Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Dvi SKM komandos užsitikrino vietą kito sezono MKL U13 A divizione

2018 04 09 MKL.lt ir SKM.lt
Kasparas Jakučionis su komandos draugais žengė į MKL U13 A divizoną
Nuotr. autorius: Josvydas Elinskas/MKL

Savaitgalį Druskininkuose karaliavo mažieji krepšininkai. Viename iš vasaros kurortų vyko „LIDL –Moksleivių krepšinio lygos“ U12 berniukų čempionato „Pirmasis iššūkis“ (gim. 2006 m.) „Top 16 etapas.

Jame šešiolika geriausių dvylikmečių komandų tradiciškai per tris dienas sužaidžia po trejas rungtynes. Taip iš keturių grupių po dvi geriausias komandas patenka į kitą etapą, ketvirtfinalį, bei užsitikriną vietą kito sezono A divizione, o 3–4 vietą užėmusios komandos toliau tęsia kovą dėl galimybės kitą sezoną varžytis su geriausiomis Lietuvos komandomis.

VISŲ RUNGTYNIŲ VAIZDO ĮRAŠAI 

DAUGIAU NUOTRAUKŲ

„Manau, kad šiemet „Top 16“ etapas buvo tikrai puikus“, – sakė „LIDL–Moksleivių krepšinio lygos“ vadovas Martynas Račkauskas. – Buvo puikus oras, vaikų atostogų pabaiga, todėl jaunuosius krepšininkus itin gausiai palaikė tėvai, broliai ir seserys, o atmosfera buvo šventinė ir tikrai labai pakili. Noriu pasidžiaugti sklandžia organizacija, geru teisėju darbu, ir padėkoti mūsų draugams iš Druskininkų sporto centro, kuris daug prisidėjo organizuojant „Top 16.“

U12 berniukų čempionato „Pirmasis iššūkis“ dalyviai turi laikytis ir specialių taisyklių. Negalima statyti užtvarų, draudžiama zoninė gynyba, galioja 3 sekundžių taisyklė gynyboje. Taip siekiama, kad jaunieji krepšininkai nuo mažens pratintųsi prie individualaus žaidimo.

„Šiuo metu matosi, kad šios amžiaus grupės taisyklių apribojimai veikia labai pozityviai ir jeigu mums pavyks juos išlaikyti, manau, jau artimiausiu metu tai stipriai pakeis ir jaunųjų krepšininkų treniruočių procesą“, – kalba „LIDL–MKL“ vadovas. – Visi dar kartą pamatė, kad norint gerai pasirodyti, reikia turėti individualiai stiprių žaidėjų, kurie gali tiek užpulti, tiek „1x1“. Tikiuosi, kad treneriai, kurie treniruoja dar jaunesnius krepšininkus, pasidomės ir šio čempionato rungtynėmis ir atsižvelgs į gautas žinias.“

U12 SKM for the win

Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) atstovai iškovojo 2 tiesioginius kelialapius į 2018–2019 m. „LIDL–MKL“ (U13) divizioną. Jau tikrai aišku, kad ateinantį sezoną aukščiausiame divizione tikrai rungsis Tomo Purlio (SKM II) ir Arvydo Menkevičiaus (SKM I „Tigrai") treniruojamos komandos.

Tiesa, šis skaičius gali dar padidėti, mat dėl papildomų vietų į A divizioną dar kovos dvi Tomo Urbelionio vadovaujamos „Vilkų“ komandos, kurių krepšininkai yra metais jaunesni už savo varžovus.

 „Man tikrai patiko „Top 16“ etapas. Gera organizacija, gera sistema, visos komandos atvyksta į vieną vietą“, – teigė T. Purlys. – Pasitaikė puikus oras, atvyko daug tėvelių, manau, visi gerai praleido laiką. Tiesa, mes patys neturėjome gero žaidimo, kadangi žaidžiame ir metais vyresnių berniukų čempionate, tai per 8 dienas sužaidėme 5 rungtynes. Nors ir laimėjome, tačiau nebuvo gero žaidimo, jautėsi nuovargis. Man patinka šio čempionato taisyklės, visada sakiau, kad mums trūksta individualaus meistriškumo. Per anksti treneriai pradeda naudoti įvairias taktikas, o juk žaisti be užtvarų tikrai nėra jokių problemų. Ir jeigu vaiką baudos aikštelėje pastatai gynyboje, tai jis tik ten ir stovi bei netobulėja.“

„Apibendrinant galiu pasakyti, kad komandos jau išaugo mokyklų sales ir labai tikiuosi, kad kitais metais galėsime keltis į naująjį Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) Olimpinio rengimo centrą ir tai bus dar viena šuolis į priekį“, – teigė „LIDL–MKL“ vadovas M. Račkauskas. – Taip pat laikas galvoti ir apie panašų turnyrą mergaitėms. Gal ne 16 komandų, bet 8 tikrai būtų verta.“

Jaunuosius krepšininkus Druskininkuose palaikė didelis būrys tėvų, o visi mačai buvo tiesiogiai transliuojami MKL „Facebook“ paskyroje.

Naujienų sąrašas