Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Elitinio U14 A diviziono taikinyje – praėjusio sezono finalininkai

2019 10 10 Erikas Petrikas/SKM.LT
Abejos SKM ekipos yra nusiteikusios patriukšmauti U14 A divizione
Nuotr. autorius: Saulius Čirba

SKM.LT toliau tęsia straipsnių maratoną, skirtą pristatyti 12 elitinių Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komandų, kurios varžysis 19-ajame Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) sezone.

SKM TROFĖJŲ METRAŠTIS

U14 A divizione SKM garbę ir toliau gins dvi ekipos geriausios praėjusio sezono U13 ekipos – „SKM-I GEALAN“ (treneris Tomas Purlys) ir „SKM-II Nuklonas“ (treneris Arvydas Menkevičius).

Pirmieji į „LIDL–MKL“ U14 kovas pasiners T. Purlio auklėtiniai, kurie šeštadienį 14:30 Sigmos sporto centre (Lukšio g. 2) susigrums su Plungės krepšininkais.

„SKM-II Nuklonas“ ekipa „LIDL–MKL“ sezoną pradės savaite vėliau. Jau pirmajame šio sezono mače A. Menkevičiaus auklėtinių lauks principinė dvikova – susitkimas su Kauno KM „Žalgirio-I“ ekipa. Šios rungtynės vyks spalio 18 d. 16:30 val. Antakalnio gimnazijoje (Antakalnio g. 29).

Galimų komandos lyderių prognozė ir kitos įžvalgos yra SKM.LT korespondento Eriko Petriko nuomonė.

U14 ČEMPIONATAS

„SKM-I GEALAN“: praėjusio sezono čempionai sieks apginti iškovotą titulą

IMG 6986

Praėjusių metų čempionai toliau sieks kovoti dėl aukščiausiųjų vietų/Nuotr. aut. S. Čirba

Po triumfo U13 A divizione – pakilimas. Praėjusiame U13 A diviziono sezone varžovai kiek labiau nuvertindavo T. Purlio kariauną, tačiau po fantastiško praėjusio sezono – visi norės įkąsti čempionams,tad šiemet T. Purlio jaunuoliams aikštelėje reikės dar sunkiau dirbti, jog pavyktų apginti čempionų vardus. „SKM-I GEALAN“ krepšininkai vasaros veltui neleido – įvairios krepšinio stovyklos, įgūdžių tobulinimas lauko aikštelėse, tad galima tikėtis, jog jaunieji SKM krepšininkai patobulėjo ir toliau laužys A divizionų standartus. Be to, komanda yra vieninga ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų, tad tai gali būti pranašumas. Taip pat šią komandą aktyviai palaiko gausus tėvelių būrys, kuris yra it šeštasis žaidėjas aikštelėje.

Prognozuojami komandos lyderiai: Aurimas Bosakas ir Steponas Žilakauskis. Šioje komandoje ypač sunku išskirti būsimuosius lyderius, kadangi jais galėtų būti net penki ar šeši žaidėjai. Vis dėlto tiek A. Bosakas, tiek S. Žilakauskis turėtų groti pirmaisiais smuikais. A. Bosakas varžovus turėtų toliau bausti tolimais metimais ir didele jėga po krepšiu. Na, o jeigu S. Žilakauskiui per vasarą pavyko pagerinti metimą iš distancijos – jis bus visų komandų siaubas. Greitos rankos gynyboje, puikūs apgaulingi judesiai puolime ir aukštas krepšinio IQ – pagrindiniai Stepo ginklai aikštelėje.

Palinkėjimas komandai: trečias finalo ketvertas iš eilės.

T. Purlio komentaras: „Po vasaros vaikinai yra paaugę, ypač jau prieš tai buvę aukštesni žaidėjai, kitų ūgtelėjimo dar laukiame. Čempionatas laukia labai įdomus, kai kurios komandos yra kiek sustiprėjusios. Žaidėjams norėčiau palinkėti kuo mažiau traumų, o tėveliams kantrybės savo vaiku ir trenerio atžvilgiu!”

„SKM-II Nuklonas“: ar pavyks užlipti ant aukščiausios pakylos?

IMG 6985

„SKM-II Nuklonas“ vasaros metu dar labiau suartėjo/Nuotr. aut. S. Čirba

Praėjusiame sezone A. Menkevičiaus kariauna žengė žingsnį į priekį – pateko į didįjį „LIDL–MKL“ finalą. Vis dėlto praėjusi pavasarį visų viščiukų tuometiniams „Tigrams“ suskaičiuoti nepavyko – jie suklupo prieš T. Purlio treniruojamą ekipą. Finalas buvo ypač įdomus, tad šiemet galima tikėtis to paties. Kaip ir T. Purlio auklėtiniams, taip ir A. Menkevičiaus vyrukams – praėjusi vasara buvo ypač darbinga ir įdomi. Didžioji dalis komandos šlifavo įgūdžius „Skills Academy“ organizuojamoje stovykloje, o tai gali išeiti į gerąją pusę – didesnis suartėjimas tarpusavyje ir komandos vidinis mikroklimatas gali būti aukščiausiame lygyje. Šiemet kai kurie krepšininkai turėtų turėti kur kas geresnį sezoną nei pernai – metai brendimo šiai ekipai turėtų reikšti labai daug. Kaip ir pirmąją, taip ir antrąją komandą palaiko armija tėvelių, artimųjų, tad „SKM-II Nuklonas“ turėtų aikštelėje jaustis it ant sparnų.

Prognozuojami komandos lyderiai: Kasparas Jakučionis ir Gantas Kižanauskas. Šie krepšininkai jau pernai buvo komandos vedliai, tad šiemet našta ant jų pečių galbūt kiek mažesnė, tačiau tikslai išlieka tokie patys aukšti. Jei K. Jakučioniui artėjančiame sezone pavyks sumažinti klaidų kiekį ir pakelti baudų metimų procentą – jo efektyvumo vidurkis bus dar įspūdingesnis nei tas, kurį turėjo pernai. Praėjusiame sezone G. Kižanauskui labiausiai trūko taiklių metimų tiek iš tolimojo nuotolio, tiek iš artimesnio, tačiau jei Gantui pavyks susitvarkyti šį aspektą – jis neabejotinai bus dešinioji Kasparo ranka puolime.

Palinkėjimas komandai: trečiasis finalo ketvertas iš eilės.

A. Menkevičiaus komentaras: „Vasara trumpa. Žaidėjai nepamiršo sportuoti ir atostogų metu. Man džiugu, kad komandos sudėtis beveik nesikeitė ir branduolys išliko toks pat. Artėjantį sezoną laukia daug išvykų į užsienį – Latviją, Rusiją, Lenkiją. Visi su jauduliu mėgaujamės kiekviena jau prasidėjusio sezono savaite.“

Naujienų sąrašas