Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

„Huawei Baltijos taurės“ turnyre – gausus SKM krepšininkų desantas

2020 08 16 Erikas Petrikas/SKM.lt
M. Jančiauskas, M. Klimantavičius ir jų komandos draugai po įspūdingo epizodo
Nuotr. autorius: Linas Žemgulis

 

Nuo penktadienio popietės iki sekmadienio vakaro Kaune praūžė „Huawei Baltijos taurės“ turnyras, kuriame dalyvavo Lietuvos „Žaliųjų“, „Baltųjų“, Latvijos ir Estijos rinktinės. Šiame turnyre galėjome išvysti itin gausų ir skanų Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) prieskonį – per abi ekipas SKM turėjo net šešis atstovus, kurie rodė savo sugebėjimus krepšinio aikštelėje. Pirmąją vietą turnyre su trimis pergalėmis iš trijų iškovojo „žalieji“, antri liko latviai, treti „baltieji“ ir ketvirti estai.

„Žaliųjų“ rinktinės komandoje žaidė Mantas Jančiauskas, Matas Klimantavičius ir Gytis Auruškevičius, o „baltųjų“ rinktinei atstovavo Jokūbas Fominas, Gediminas Alisas ir Dastinas Morkūnas. Be to, G. Alisas buvo išrinktas į geriausių turnyro žaidėjų penketuką.

LTU White LTU Green Men 2020 08 16 38

Į turnyro simbolinį penketą patekęs G. Alisas su Rolandu Radvila ir Giedriumi Gustu/Nuotr. aut. Linas Žemgulis

„Žaliųjų“ rinktinė turnyrą pradėjo kovodami prieš Estijos rinktinę. Pirmąjį ir ketvirtąjį kėlinį laimėję „žalieji“ po itin atkaklios kovos 78:75 nukovė svečius iš Estijos.

Iš SKM krepšininkų trejeto geriausiai pasirodė M. Jančiauskas, kuris įmetė 5 taškus bei atkovojo 2 kamuolius. G. Auruškevičius pridėjo 2 taškus, o M. Klimantavičius nepasižymėjo.

„Baltiesiems“ pirmoji turnyro diena kiek prisvilo – po itin dramatiškos kovos „baltieji“ 75:77 turėjo pripažinti Latvijos rinktinės pranašumą.

Įspūdingas rungtynes sužaidė G. Alisas, kuris įmetė 14 taškų bei atkovojo 8 kamuolius. Pagal rezultatyvumą visoje „baltųjų“ rinktinėje Gediminas buvo antras, o pagal atkovotus kamuolius pirmas. D. Morkūnas „baltiesiems“ pridėjo 2 taškus, o J. Fominas taškų neįmetė.

Antrajame susitikime „žaliųjų“ laukė grėsmingieji Latvijos rinktinės krepšininkai, kurie įveikė „baltuosius“. Vis dėlto net 30 taškų per ketvirtąjį kėlinį įmetę „žalieji“ 81:75 nurungė galingą Latvijos rinktinę.

Prieš paskutiniame mače „baltieji“ 86:78 įrodė savo pranašumą prieš Estijos kariauną.

„Baltųjų“ gretose monstriškai pasirodė G. Alisas, kuris surinko dvigubą dublį. Gedas įmetė 15 taškų bei atkovojo 13 kamuolių. Jam puikiai talkino kitas SKM auklėtinis D. Morkūnas, kuris įmetė 11 taškų ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. J. Fominui šiame mače pasižymėti taip pat nepavyko, tačiau pavyko atkovoti 2 kamuolius.

Paskutiniajame turnyro mače – dviejų Lietuvos rinktinų dvikova, kuri vyko iki pat paskutiniųjų momentų. Galop pergalę 74:71 šventė „žalieji“, kurie triumfavo po taiklaus Arūno Rimkaus tritaškio metimo. „Baltieji“ turėjo net dvi progas išlyginti rezultatą ir keliauti į pratęsimą, tačiau realizuoti tolimų metimų „baltiesiems“ nepavyko.

„Žaliųjų“ gretose rezultatyviausiai iš SKM vyrukų sužaidė G. Auruškevičius, kuris įmetė 13 taškų ir atkovojo 8 kamuolius. M. Jančiauskas pridėjo 3 taškus ir 3 atkovotus kamuolius, o M. Klimantavičius taškų nepelnė.

„Baltųjų“ ekipoje D. Morkūnas įmetė 8 taškus ir pridėjo 3 rezultatyvius perdavimus, G. Alisas įmetė 7 bei atkovojo 12 kamuolių, o J. Fominas atkovojo vieną kamuolį ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

Po šio turnyro savo mintimis pasidalino „žaliųjų“ ir „baltųjų“ ekipų žaidėjai M. Jančiauskas ir D. Morkūnas.

D. Morkūnas šiame turnyre vidutiniškai įmesdavo po 7 taškus, atkovodavo po 2 kamuolius ir atlikdavo po 2 rezultatyvius perdavimus.

„Patirtis rinktinėje buvo labai naudinga, gavau labai daug patarimų iš trenerių, kurie labai prisidėjo ir prisidės prie mano žaidimo, – tinklalapiui SKM.lt sakė D. Morkūnas. – Turnyro metu labiausiai įsiminė geras palaikymas iš trenerių ir iš komandos draugų ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų.

Iš šio turnyro pasiėmiau daug naujų žinių, treniravimosi, kadangi mūsų komandą treniravo du patyrę treneriai – Laimonas Eglinskas ir Karolis Lendzevičius. Be to, šis turnyras labai motyvuoja toliau treniruotis iš visų jėgų ir siekti savo tikslo. Supranti, kad tavo darbas nenueina veltui ir tu būni pastebėtas Lietuvos rinktinės.

SKM krepšininkams palinkėčiau niekada nenuleisti rankų ir visada siekti savo tikslo, nes darbas visada atsiperka“, – savo patirtimi Lietuvos rinktinėje dalinosi D. Morkūnas.

LTU White LTU Green Men 2020 08 16 24

D. Morkūno reidas arčiau krepšio/Nuotr. aut. L. Žemgulis

M. Jančiauskas „Huawei Baltijos taurės“ turnyre įmesdavo 3,3 taško, atkovodavo po 2,6 atšokusio kamuolio bei pasižymėjo itin solidžia gynyba.

„Puikios emocijos, labai džiugu, kai įvertinamos pastangos ir darbas, – kalbėjo M. Jančiauskas. –  Patirtis rinktinėje – tikrai neeilinė. Labai džiaugiuosi, kad gavau tokį šansą ir kad buvo pasitikėjimas ir iš trenerių, ir iš aplinkinių. Be to, ne kiekvienais metais, o kartais kai kuriems žmonėms nei karto gyvenime netenka atstovauti savo šaliai, tad šį turnyrą bei stovyklą prisiminsiu ilgai.

Manau, pagrindinis dalykas, kurį išmokau ir supratau šiame turnyre – profesionalumas, kurio, manau, man labai reikėjo ir kaip asmenybei, ir kaip žaidėjui. Negana to, komandoje vyravo labai gera atmosfera ir palaikymas.

Be to, buvo labai gerai pamatyti savo galimybes labai aukštame lygyje ir tuo pačiu pamatyti trūkumus, – minėjo M. Jančiauskas. – Manau, kad patirtis šioje stovykloje ir turnyre man labai pravers gyvenime bei sporte.

Na, o SKM auklėtiniams palinkėčiau tikėti tuo, ką daro, nekreipti dėmesio ką sako kiti, daug dirbti, stengtis, mylėti krepšinį ir žinoti, kad viskas visada yra įmanoma“, – gražia nata pokalbį užbaigė M. Jančiauskas.

LTU Green Estonia 2020 08 142020 08 14 17

M. Jančiausko reidas prieš Estijos rinktinę/Nuotr. aut. L. Žemgulis

Naujienų sąrašas