Įspūdingas bronzinis finišas: „SKM-I Vilniaus duona“ iškovojo MKL U18 medalius!

2023 05 08

„SKM-I Vilniaus duonos“ krepšininkai savo karjerą moksleivių krepšinyje užbaigė iškovodami bronzos medalius. Moksleivių krepšinio lygos (MKL) U18 čempionate Igno Pagalio ir Karolio Čyžiaus auklėtiniai įspūdingose rungtynėse dėl 3 vietos 94:93 palaužė V. Knašiaus KM-I  ekipą. Tai buvo pirmieji SKM bronzos medaliai MKL U18 A diviziono pirmenybėse.

Iki bronzinės dvikovos ketvirtojo kėlinio pabaigos tiksėjo paskutinės sekundės, o SKM vaikinai turėjo vieno taško deficitą, kuomet netaiklų komandos draugo metimą triuškinančiu dėjimu pataisė „SKM-I Vilniaus duonos“ atletiškasis puolėjas Martynas Ramanauskas.

STATISTIKA

Ilgametis SKM auklėtinis iššoko aukščiau visų ir su nežmoniška jėga sugrūdo kamuolį į krepšį. Šis epizodas netrukus pasklido po interneto platybes ir sulaukė net didžiausių krepšinio naujienų portalų dėmesio. Pavyzdžiui, šiuo pergalingu dėjimu pasidalino „Bastkenews.lt“ portalas.

Per likusias 11 sekundžių SKM ekipa patikimai apsigynė ir iškovojo bronzinius apdovanojimus.

Vienu metu SKM turėjo taškų persvarą, tačiau jos neišlaikė ir vėliau jau patys turėjo 7 taškų deficitą.

Pirmaujanti komanda keitėsi 8 kartus, o dar 7 kartus rezultatas buvo lygus.

Po pergalingo dėjimo M. Ramanauskas sakė:

„Bėgau „iš galo“, man atrodo, kad metė Kristupas, manęs niekas neatitvėrė, kilau, dėjau ir šventėm. Man ir komandai tai reiškia daug. Sunkus sezonas – buvo daug pakilimų ir nuosmukių. Tai vyšnia ant torto. Tas tortas kartais buvo kartus, kartais skanus. Baigėme gera gaida ir dabar su komanda einame švęsti.“

„Pagarba varžovams, kurie davė labai gerą kovą. Džiaugiuosi, kad vyrai parodė charakterį, ko galbūt kažkiek  pritrūko pusfinalyje. Dabar tą charakterį parodėme lemiamu momentu ir būtent todėl sugebėjome iškovoti 3 vietą. Martyno Ramanausko dėjimas – nuostabus. Labai džiaugiamės ir dabar jį nešiosime ant rankų“, – kalbėjo vyr. „SKM-I Vilniaus duonos“ treneris I. Pagalys.

Mažajame finale „SKM-I Vilniaus duonos“ ekipoje dviženklį naudingumo balų skaičių surinko Errnestas Matulevič (29), Kristupas Čivilis (26), Nojus Kulieša (18), Paulius Rapolis (16) ir Orestas Katilauskas (14).

N. Kulieša pateko į simbolinį čempionato penketą.

Pusfinalyje SKM vaikinai 67:76 neatsilaikė prieš „VKM-I“ komandą.

U18 čempionais tapo Kauno KM „Žalgiris-I“ komanda.

„SKM-I Vilniaus duona“ U18 čempionate per 27 rungtynes iškovojo net 21 pergalę ir ketvirtfinalio serijoje 2:1 nukarūnavo praėjusio sezono čempionus Kauno KM „Žalgiris-II“ krepšininkus.

„SKM-I Vilniaus duona“ tapo trečiąja mokyklos komanda, pasiekusia elitinio U18 diviziono finalo ketvertą ir vos antrąją, kuriai pavyko iškovoti medalius.

2021 m. U18 čempionate triumfavo 2003 m. gimusių „SKM-I Waranty Expert“ krepšininkų karta (treneris Mindaugas Noreika).

2022 m. U18 finalo ketvertą pasiekė ir 2004 m. gimę „SKM-I EMSI Gorilų“ krepšininkai.

Nors kitąmet „SKM-I Vilniaus duonos“ krepšininkai galės varžytis U19 taurėje, krepšinio mokyklą 2005 m. gimę vaikinai baigia būtent šiemet.

„SKM-I Vilniaus duona“ iš viso MKL čempionate 2017–2023 m. iškovojo 5 medalius (4 sidabro ir 1 bronzos ir tapo daugelio tarptautinių turnyrų nugalėtojais ir prizininkais.

Komandos branduolys šį sezoną gynė Vilniaus „Ryto“ jaunimo komandų garbę. „Rytas-MRU“ komanda tapo Regionų krepšinio lygos (RKL) B diviziono vicečempionais ir iškovojo bilietą į kito sezono A divizioną, o pirmą kartą surengtame Čempionų lygos turnyre „Rytas-U18“ komanda iškovojo bronzos medalius.

SKM nuoširdžiai dėkoja 2005 m. kartai, treneriams, sirgaliams ir generaliniam komandos partneriui už visas pasiektas pergales, emocijas ir ilgus metus ginant mokyklos spalvas.