Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Išskirtinis dėmesys: akistata tarp SKM ir „Žalgirio” mokyklų išrinkta MKL mėnesio rungtynėmis

2018 10 29 Jonas Lekšas, specialiai MKL.LT
„SKM-I Electrolux“ žaidėjas Kristupas Keršanskas
Nuotr. autorius: Elvis Žaldaris/SKM.LT nuotr.

Jau artėjantį pirmadienį (10.29) Kaune įvyks „LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos“ (MKL) spalio mėnesio rungtynės tarp šeimininkų Kauno „KM Žalgiris II“ (0/3) ir „Sostinės KM I – Electrolux“ (3/0)  komandų.

Kauno „Žalgirio“ krepšinio mokykloje pirmadienį 18 valandą žiūrovai išvys U17 vaikinų čempionato principinę dvikovą tarp Kauno ir Vilniaus. Taip pat laukia labai įdomi trenerių kova – vilniečius treniruoja vasarą įvykusio U16 Europos jaunučių krepšinio čempionato Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Tomas Purlys, o kauniečius – šešiolikmečių rinktinės trenerio asistentas Remigijus Bardauskas.

Rungtynės bus tiesiogiai transliuojamos per „LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos“ (MKL) Facebook ir YouTube kanalus.

Praėjusiame sezone ant finalinio ketverto slenksčio buvę R. Bardausko auklėtiniai būtent būsimiems varžovams pralaimėjo ketvirtinalio seriją 1:2.

„Vilniaus ir Kauno komandų mačai visada turi papildomų prieskonių, o intrigos prideda ir tai, kad nuo šio sezono lygoje turime naują vardą – krepšinio mokyklą „Žalgiris“, – apie laukiančias mėnesio rungtynes kalbėjo LIDL MKL vadovas Irmantas Birbalas. – SKM yra greičiausiai auganti krepšinio mokykla, o stebėti dviejų ambicingų organizacijų kovas, kurios sau kelia tik aukščiausius tikslus, visada yra labai smagu.

Taip pat abi komandas treniruoja du vieni geriausių moksleivių trenerių – Remigijus Bardauskas ir Tomas Purlys, kurie kartu ne kartą dirbo jaunimo rinktinėse. Ir paskutinis argumentas – šios komandos turi nesuvestų sąskaitų po praėjusio sezono, kuomet vilniečiai ketvirtfinalio serijoje 2:1 eliminavo Kauno komandą kelyje į finalo ketvertą, tad spalio mėnesio rungtynėse tikrai bus visko.“

Kauniečiai sezoną pradėjo trimis pralaimėjimais, o pernai metų bronzos medalių laimėtojai vilniečiai per trejas rungtynes pralaimėjimo kartėlio dar nepatyrė. Ar pavyks „KM Žalgiris II“ savų žiūrovų akivaizdoje pirmą kartą šiame sezone nuliūdinti vienus iš U17 vaikinų čempionato favoritų?

„Tikrai turime sunkią sezono pradžią, nes neturime keturių praėjusio sezono vedančių žaidėjų, – apie sunkų sezono startą kalbėjo  „KM Žalgiris II“  treneris R. Bardauskas. – Trys iš jų gydosi traumas, o vienas išvyko mokytis į JAV. Turime kelis naujus žmones komandoje, tačiau jiems nėra lengva įsivažiuoti ir demonstruoti gerą žaidimą.“

Vilniečiai sezono pradžioje demonstruoja įspūdingą rezultatyvumą – 101,3 taško per rungtynes. „KM Žalgiris II“ negali pasigirti tokiu rezultatyvumu ir per mačą renka po 54,7 taškus.

„Priešininkai tikrai atrodo grėsmingai, tiesa, jie žaidė prieš žemesnes pozicijas turnyrinėje lentelėje užimančias komandas. Sostinės krepšinio mokykla agresyviai žaidžia gynyboje bei ieško greitų taškų puolime.

Pirmadienį mūsų tikslas bus neleisti priešininkams pasiekti šio sezono rezultatyvumo vidurkio, kuris yra net 100 taškų per rungtynes. Taip pat mums patiems reikia gerinti pataikymo procentą, kuris po vasaros yra labai prastas“, – apie sostinės komandos stiprybes ir savo komandos trūkumus šiame sezone kalbėjo kauniečių treneris.

„Su Tomu dirbome vasarą, esame gerai pažįstami, todėl galime nuspėti, ko tikėtis iš artėjančių rungtynių“, – baigė „KM Žalgiris II“ vyriausiasis treneris R. Bardauskas.

SKM MKL Foto Elvis Zaldaris 61

„SKM-I Electrolux“ U17 čempionatą pradėjo 3 pergalėmis iš eilės/Elvis Žaldaris, SKM.LT nuotr.   

Tuo metu „Sostinės KM I - Electrolux“ vyriausiasis treneris T. Purlys nesureikšmino sėkmingos sezono pradžios ir pirmadienį tikisi sudėtingų rungtynių.

„Sezoną pradėjome prieš silpnesnes komandas, todėl ir rezultatas atitinkamas. Manau, stiprybė mūsų yra aktyvi gynyba ir rotacija.

Su priešininkais žaidėme pernai metų ketvirtfinalyje ir išplėšėme pergalę 2:1, todėl „KM Žalgiris II“ komanda mums yra gerai pažįstama, o lygių skirtumas minimalus.“

Paklaustas apie varžovų stiprybes, T. Purlys teigė, jog bus svarbu stabdyti kauniečių priekinės linijos žaidėjus: „Jie visada būdavo stiprūs po krepšiu, todėl, manau, kad per vasarą niekas labai ir nepasikeitė.“

Vilniečių treneris nesureikšmino fakto, kad vasarą kartu su R. Bardausku dirbo jaunučių rinktinėje.

„Iš abiejų komandų rinktinėje buvo tik vienas žaidėjas, kuris pirmadienį nežais, todėl tai, kad geriau  su varžovų treneriu esame pažįstami, didelės įtakos rungtynėms nedarys. Rinktinės ir sporto mokyklų taktikos stipriai skiriasi“, – savo mintimis dalinosi „SKM I – Electrolux“ treneris T. Purlys.

Kviečiame pirmadienį visus apsilankyti krepšinio mokykloje „Žalgiris“ ir pasimėgauti intriguojančiomis rungtynėmis.

Vieta: KM „Žalgiris“ (Pašilės g. 41), Kaunas.

Laikas: spalio 29 d., pirmadienis, 18:00 val.

TIESIOGINĘ TRANSLIACIJĄ galėsite stebėti čia>>> arba čia>>>

 

View this post on Instagram

 

Naujienų sąrašas