Istorinis triumfas: SKM I–„Warranty Expert“ – U18 čempionai!

2021 06 14 mkl.lt
Puolimo uraganą užkūrę Sostinės KM krepšininkai parklupdė žalgiriečius ir tapo U18 čempionais
Nuotr. autorius: L. Žemgulio nuotr.

Didelį susidomėjimą kėlęs LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LIDL-MKL) U18 A diviziono finalo ketvertas Kaune nuliūdino vietinius sirgalius.

Turnyro finale Sostinės KM I – Warranty Expert 94:83 (27:16, 27:23, 20:21, 20:23) privertė kapituliuoti šeimininkų Kauno KM Žalgirio I ekipą ir džiaugėsi auksu.

Į nokdauną šeimininkai buvo pasiųsti jau pirmosiomis minutėmis (11:23), o į pertrauką komandos išėjo ilsėtis vilniečiams užtikrintai pirmaujant – 54:39.

Po pertraukos Rolando Rakučio auklėtiniai bandė rodyti atsigavimo ženklus (47:56), bet vilniečiai toliau rasdavo būdų, kaip užpulti priešininkų krepšį, ir prieš lemiamą ketvirtį toliau turėjo saugų pranašumą – 74:60.

Čempionišką ramybę Sostinės KM I – Warranty Expert vaikinai demonstravo ir ketvirtajame kėlinyje – žalgiriečiai nebuvo priartėję iki vienženklio deficito ir vilniečiai užtikrintai iškovojo titulą.

Nugalėtojai akivaizdžiai geriau dalinosi kamuoliu – 26 rezultatyvūs perdavimai prieš 14. Taip pat vilniečių gretose šeši žaidėjai surinko dviženklį rezultatyvumą, kai šeimininkai turėjo vos du tokius krepšininkus.

Čempionų gretose su 12 taškų (5/6 dvit., 2/2 baud.), 7 atkovotais kamuoliais ir 20 naudingumo balų išsiskyrė Gediminas Alisas.

Kauniečių garvežį bandė tempti Titas Sargiūnas – 28 taškai (9/11 dvit., 3/12 trit., 1/1 baud.), 5 rezultatyvūs perdavimai ir 23 naudingumo balai.

Į finalo ketverto simbolinį penketą pateko Augustinas Kiudulas (Sostinės KM I), Kasparas Sideravičius(Sostinės KM I), T. Sargiūnas (KM Žalgiris I), Mintautas Mockus (V. Knašiaus KM) ir Regimantas Ciūnys(VKM I).

KM Žalgiris I: Titas Sargiūnas 28 (9/11 dvit., 3/12 trit., 5 rez. perd., 23 naud.), Liutauras Lelevičius 19, Ugnius Jaruševičius 9.

Sostinės KM I: Augustinas Kiudulas 17 (6/8 dvit.), Gytis Valickas (5 rez. perd.) ir Kasparas Sideravičius (4/4 trit., 7 rez. perd.), Domas Kauzonas 13, Gediminas Alisas 12 (20 naud.), Martynas Butrimas 10.