Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Istorinių rungtynių išvakarėse – kalbos apie atsipalaidavimą ir ambicingi tikslai

2018 03 16 Balys Šmigelskas, SKM.lt

Savaitgalį sostinėje aistras kaitins Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) U17 B diviziono finalinio ketverto kovos.

Jame grumsis net dvi Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komandos. Pirmajame pusfinalyje Mykolo Romerio universitete (MRU) kovą dėl bilieto į finalą 15:30 val. pradės SKM I ir Alytaus SRC ekipos, o 17:45 val. į akistatą stos SKM „Electrolux“ ir Kauno Tornado KM I „Sostena“.

„Ne dažnai finaliniuose ketvertuose būna dvi SKM komandos, tad tikrai galima pasidžiaugti. #skmvilnius tikrai turės bent vieną medalį (šypsosi)“, – sakė svarbiausių sezono kovų išvakarėse kalbintas SKM I komandos treneris Rokas Kasparavičius.

„Turime istorinę galimybę. Dar niekada jokia SKM komanda nėra žaidusi prestižiniame MKL U18 čempionato A divizione. Būtų smagu iškovoti šią galimybę”, – kolegai antrino „Electrolux” treneris Tomas Purlys.

Remiantis MKL nuostatais, titulą iškovojusi ekipa automatiškai patenka į kito sezono A divizioną, o antrąją ir trečiąją vietas užėmusios komandos žaidža vadinamąsias „perėjimo” rungtynes.

SVARBIAUSIA – TEISINGAI ATSIPALAIDUOTI

Vis tik kalbėdamas apie artėjančio sezono kovas R. Kasparavičius išlieka ištikimas sau – perspektyvusis jaunosios kartos treneris komandai neužkrauna lyderių statuso naštos ir ragina savo auklėtinius mėgautis švente:

„Nestresuojame ir nekeliame sau nereikalingos įtampos. Finalinis ketvertas, finalai visų pirma yra sezono įvertinimas, prizas. Tad svarbiausia – nesusigadinti sau šventės susikaustymu, per dideliu jauduliu, reikia sugebėti teisingai atsipalaiduoti. Tikrai žinau, kad vyrukai eis kovoti iš visų jėgų. Kaip ir kalbėjome per treniruotę, sulenkti kojas, pakelti ranką, atsitverti ir panašiems elementams sėkmės nereikia. Stebuklingo recepto nėra. Ketverte visos komandos sau vietą iškovojo pačios, jos vertos ten žaisti.“

Vietą finaliniame ketverte SKM I ekipa išsikovojo ne tik sėkmingu žaidimu reguliariajame sezone, bet ir valingomis pergalėmis atkrintamosiose varžybose. Aštuntfinalyje 106:60 ir 87:74 įveikė bendraamžius ir Biržų, o ketvirtfinalyje 86:78 ir 80:52 įveikė Pakruojo atstovus.

Būtent ketvirtfinalio serija su Pakruojo komanda taikliausiai iliustruoja SKM I komandos charakterį. Pirmosiose serijos rungtynėse sostinėje varžovai laimėjo tris pirmuosius rungtynių kėlinius, o vienu metu R. Kasparavičiaus vadovaujamos ekipos deficitas siekė dviženklę ribą. Pakruojo krepšininkai pataikė, rodos, kosminius tritaškius, kurie į neviltį būtų pasiuntę dažną oponentą. Tačiau tik ne SKM I.

Sostinės krepšininkai įsiklausė į trenerio žodžius, pakeitė gynybos sistemą, sužaidė šaltakraujiškai ir perlaužė rungtynes, kurios, atrodo, jau slydo iš rankų.

„Įtemptos rungtynės, pergalingos ar ne, duoda daugiau patirties nei laimėjimas 30 taškų skirtumu. Pirmose ketvirtfinalio serijos rungtynėse vyrukai galbūt buvo šiek tiek susikaustę, nes žinojo jų svarbą – pralaimėjus Vilniuje iš Pakruojo niekas „gyvų“  neišleis. Pavykus nugalėti čia, kitą dieną Pakruojyje tiesiog teisingai atsipalaidavome – žaidėme, kaip mėgstu sakyti, „su vėjeliu“,  – mintimis į vienas iš esminių sezono rungtynių grįžta R. Kasparavičius.

Ar šiuos išskirtinius metus SKM I komanda pasiruošusi pratęsti savo žygiu iki pat finalo?

„Visada maloniau žaisti esant savų žiūrovų palaikymui. Be to, nereikia niekur dardėti autobusu. Bet tai tik malonumai, kažkokio tiesioginio pranašumo tikrai neturėsime. Alytaus ekipą pavadinčiau tvirta ir pasitikinčia savimi komanda. Varžovai turi pora žaidėjų, kurie yra užsigrūdinę žaisdami su metais vyresniais varžovais, tad resursų ten tikrai turi. Planas toks – nesureikšminti ir neišskirti rungtynių. Mes geriausiai žaidžiame tada, kai neužsidedame sau nereikalingos įtampos“, – užbaigė R. Kasparavičius.

DAUGIAU APIE SKM I 

geriausi final4

NESLEPIA AMBICINGO TIKSLO

SKM I ekipai tai būtų sugrįžimas į A divizioną po kelių metų pertraukos, tuo metu SKM „Electrolux”, kuri šiuo metu žaidžia ir savo metų MKL U16 A divizione, triumfas reikštų dvigubą ateinantį sezoną – kovas ne tik su geriausiomis savo metų komandomis, bet ir mačus su geriausiomis šalies komandomis, kurių žaidėjai yra metais vyresni.

„Visiškai to nebijome. Prieš 5 metus jau turėjau tokią praktiką – vienu metu žaidėme dviejuose aukščiausiuose MKL divizionuose. Laimėjome savo metų čempionatą, o kitame, kur grūmėmės su vyresniais varžovais, užėmėme trečiąją vietą. Svarbiausia, teisingai susidėlioti prioritetus ir paskirstyti krūvius“, – ryžto nestokojo T. Purlys.

Reguliariajame sezone „Electrolux“ pademonstravo analogišką rezultatą SKM I ekipai – iškovojo 7 pergales iš 8, aštuntfinalyje 91:71 ir 78:74 įveikė Rokiškio SM, o ketvirtfinalyje 74:60 ir 72:51 susitvarkė su Kretinga.

„Prieš pora savaičių, kuomet žaidėme ketvirtfinalio seriją su Kretinga, mūsų gretos buvo labai išretėjusios. Pirmąsias serijos rungtynes į Žemaitiją išvažiavome žaisti tik šešiese. Pasisekė tą seriją laimėti, o dabar į rikiuotę grįžta tiek traumas, tiek ligas išsigydę krepšininkai. Aišku, šio sezono lyderio Juliaus Vaitkaus neturėsime, bet po truputį mokomės ir jau išmokstame žaisti jam nesant aikštėje“, – dabartinę situaciją apibūdino ir Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) rinktinę treniruojantis strategas.

Kalbėdamas apie laukiantį pusfinalį su Tornado I „Sostena“ ekipa, T. Purlys apie varžovus atsiliepė itin pagarbiai: „Manyčiau, tai yra labai rimta komanda, kuri turi aiškiai savo lygiu išsiskiriančių žaidėjų.  Gytis Mačionis yra 2001 m. kartos rinktinės narys, komanda turi stiprų legionierių iš Estijos Kasparą Lootus. Tai jokiu būdu nėra kažkoks išsigandinimas ar išankstiniai pasiteisinimai. Eisime ir kausimės dėl titulo. Toks yra mūsų tikslas ir to neslepiame.“

„Labai svarbu, kad vaikinai neišsigąstų, kad jų neslėgtų atsakomybė ir per didelis noras. Tai yra mano užduotis – tinkamai juos nuteikti, nes per likusią dieną sportinės formos nepagerinsi.  Reikia pasitikėti savo jėgomis. Žaidėjų galvose neturi būti jokių abejonių. Aišku, smagiausia būtų finale susitikti su kita SKM komanda ir kad abi jos jau kitąmet žaistų MKL U18 čempionato A divizione“, – svajone pasidalijo T. Purlys.

DAUGIAU APIE SKM ELECTROLUX

rsz skm elviszaldaris 41

MKL U17 B DIVIZIONO FINALINIO KETVERTO TVARKARAŠTIS

Pusfinaliai

Šeštadienis, kovo 17 d.

15:30 val. SKM I–Alytaus SRC

17:45 val. SKM „Electrolux“–Tornado I „Sostena“

Finalai

Sekmadienis, kovo 18 d.

11:00 val. Rungtynės dėl bronzos medalių ir peržaidimo serijos į A divizioną.

13:15 val. Rungtynės dėl titulo ir kelialapio į A divizioną.

Vieta: Mykolo Romerio universitetas (MRU), Ateities g. 20.

Įėjimas: nemokamas

Šou: žiūrovų dėmesį kaustys ne tik bekompromisės krepšinio kovos, bet ir šokėjų grupių „ReDFoxes“ ir „G-Stars“ pasirodymai. Prieš finalinę dvikovą Lietuvos himną atliks Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokyklos solistas Antanas Simonas Garuolis (mokytoja – Raimonda Tallat-Kelpšaitė). Finalinės dienos rungtynių pranešėjas ir renginio vedėjas – Ignas Grinevičius.

Naujienų sąrašas