Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Ketvirtoji savaitė: pirmoji pergalė ir išvykos į užsienį

2019 10 29 Erikas Petrikas/SKM.LT
„Grizliai“ šventė pirmąją pergalę A divizione
Nuotr. autorius: Eligijus Kučikas

Ketvirtoji apžvalgos savaitė bus ypatinga – šią savaitę apžvelgsime ne tik Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) rezultatus, bet ir Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) bei Baltijos krepšinio lygos (BBBL) aktualijas.

MKL SAVAITĖ

Solidi gynyba

Pirmieji praėjusią savaitę į „LIDL–MKL“ batalijas pasinėrė vyriausi SKM krepšininkai. Tomo Purlio treniruojama „SKM-I“ ekipa keliavo į Kauną, kur susitiko su KM-II „Žalgiris“ atstovais. Trečiajame kėlinyje SKM kariauna surengė spurtą, kurio dėka pavyko išsiveržti į priekį ir galop 70:49 įveikti kauniečius.

FAKTAS NR. 1: SKM krepšininkai iš žaidimo atakavo it profesionalai – 58 proc. (dvit. met.), 42 proc. (trit. met.).

IMG 7495

E. Stulgis diriguoja komandos ataką/Nuotr. aut. Saulius Čirba

Saldi pirmoji pergalė

Monetų kalyklos salėje – istorinės rungtynės. „SKM-III Grizliai“ iškovojo pirmąją pergalę A divizione. Visos rungtynes buvo daugmaž apylyges, o rungtynių baigtis sprendėsi paskutiniosiomis rungtynių akimirkomis. Antano Gliožerio auklėtiniai sužaidė šiek tiek kantriau ir 82:73 įveikė Vytauto Zapalskio treniruojamą „VKM-II“ ekipą.

FAKTAS NR. 2: „Grizliai“ eilinį kartą laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių puolime (18:8).

BONUS FAKTAS NR. 1: Deividas Pavliukoit sugriebė 20 atšokusių kamuolių.

IMG 7497

A. Gliožeris dalina patarimus D. Pavliukoit/Nuotr. aut. E. Kučikas

Klaipėdos banga

Igno Pagalio treniruojamos „SKM-II Mes rūšiuojam“ ekipa keliavo į tolimąją Klaipėdą, kur žaidimas beveik nesiklijavo. Vilniečiams 97:55 nepavyko rasti priešnuodžių varžovų puolimui.

FAKTAS NR. 3: abi ekipos baudos metimus pataikė identišku procentu (71 proc.)

IMG 7498

Vilniečiams pritrūko taiklių metimų/Nuotr. aut. S. Čirba

Dominuojanti gynyba

Ketvirtoji praėjusios „LIDL–MKL“ dvikova buvo tarp U12 čempionų „SKM-I Travel team“ ir svečių iš Saulės miesto Šiaulių KA „Saulė-I“ ASKA. Pirmajame kėlinyje Tomo Urbelionio auklėtiniai susikrovė dviženklį pranašumą, kurį galiausiai pavyko išsaugoti iki pat rungtynių pabaigos (57:43).

FAKTAS NR. 4: „SKM-I Travel team“ starto penketas buvo dvigubai rezultatyvesnis nei šiauliečių starto penketas (40:20).

BONUS FAKTAS NR. 2: šiauliečiai metė vos vieną baudos metimą, kurio nepataikė!

IMG 7499

T. Urbelionio komandos gynyba buvo ypač gera/Nuotr. aut. Elvis Žaldaris

Įspūdingas skirtumas

Kitame mače susitiko dvi SKM ekipos – „SKM-I EMSI Gorilos“ ir „SKM-II Liūtai“. Tikriausiai iki rungtynių pradžios kiekvienas sirgalius tikėjosi atkaklios ir įdomios kovos, tačiau viskas susiklostė atvirkščiai. Algirdo Milono kariauna tądien sužaidė it iš natų, iš žaidimo pataikė įspūdingais procentais, tad tas lėmė, jog 112:44 „Liūtams“ teko pripažinti pirmosios SKM komandos pranašumą.

FAKTAS NR 5: šios „EMSI“ ekipos rungtynės yra jau trečios iš eilės, kuomet jiems pavyksta peržengti 100 taškų ribą.

IMG 7500

Nerealus puolimas dar kartą leido A. Milono kariaunai laimėti/Nuotr. aut. S. Čirba

Per plauką

Paskutiniame praėjusios savaitės „LIDL–MKL“ susitikime kovojo „SKM-I Drakonai“ ir Mažeikių SM „Justepa“. U14 vicečempionai turėjo grumtis ir kovoti visas rungtynes, jog galiausiai 62:56 pasiektų pergalę.

FAKTAS NR. 6: vilniečiai pelnė daugiau taškų iš baudos aikštelės (44:30).

IMG 7501

Karolio Čyžiaus auklėtiniams pavyko išnešti sveiką kailį/Nuotr. aut. E. Žaldaris

EYBL savaitgalis

Praėjusį savaitgalį dvi ekipos dalyvavo EYBL turuose – „SKM-I Warranty Expert“ (treneris Mindaugas Noreika) (U17) dalyvavo ture Vilniuje, o „SKM-I GEALAN“ (treneris Tomas Purlys) (U14) buvo nuvykę į Estiją.

U17 EYBL TURAS

M. Noreikos kariaunai šis turas buvo sėkmingas. Turo atidarymo rungtynėse SKM auklėtiniai pakankamai lengvai 67:43 įveikė krepšininkus iš Italijos. Antrajame mače „Warranty Expert“ ekipa susitiko su kita komanda iš Vilniaus – „VKM Hoover“, kurią pavyko nugalėti dar didesniu skirtumu (73:38). Trečioji dvikova buvo su kita VKM ekipa „VKM Teknos“. Su šia ekipa teko kovoti iki paskutiniųjų akimirkų, tačiau galiausiai 62:54 pavyko ją įveikti. Vis dėlto šiai trijų pergalių serijai buvo lemta pasibaigti – kitame mače SKM vyrams pritrūko sėkmės ir 50:52 teko pripažinti svečių iš Estijos pranašumą. Galiausiai pirmąjį EYBL turą M. Noreikos sportininkams pavyko baigti teigiama nata – 80:57 įveikta komanda iš Rusijos. Ši pergalė garantavo tai, jog pirmajame EYBL ture „SKM-I Warranty Expert“ vyrai lieka antri. Į simbolinį penketuką pateko Gytis Valickas, kuris rinko po 14 taškų ir sugriebdavo po 6,2 atšokusio kamuolio.

FAKTAS NR. 7: „SKM-I Warranty Expert“ nugvelbdavo kone dvigubai daugiau kamuolių nei varžovai (10,8 prieš 5,6).

BONUS FAKTAS NR. 3: varžovus „Warranty Expertai“ vidutiniškai nugalėdavo net 22,5 taško skirtumu.

IMG 7502

Vilniečiai iškovojo sidabro medalius/Nuotr. aut. S. Čirba

U14 EYBL TURAS

T. Purlio kariauna Estijoje smaginosi kaip reikiant. Tik pirmajame susitikime U13 MKL čempionai susilaukė daugiau pasipriešinimo. Pirmajame mače „SKM-I GEALAN“ susitiko su ekipa iš Sankt Peterburgo, su kuria vilniečiai kovojo visus keturis kėlinius. Vis dėlto T. Purlio krepšininkai įjungė aukštesnę pavarą ir 56:46 įveikė komandą iš Rusijos. Kitose rungtynėse Dovydo Buikos vedama „SKM-I GEALAN“ ekipa šventė pergales įtikinamai dideliais skirtumais. Galiausiai T. Purlio treniruojami keturiolikmečiai laimėjo visus penkis kartus ir į viršų kėlė pirmąją šio sezono taurę. D. Buika tapo turo naudingiausiuoju žaidėju, o į geriausiųjų žaidėjų penketuką pateko įžaidėjas Steponas Žilakauskis.

FAKTAS NR. 8: vienose rungtynėse varžovai buvo įveikti net 97 taškų skirtumu.

BONUS FAKTAS NR. 4: net 5 „SKM-I GEALAN“ krepšininkai pirmajame EYBL ture rinkdavo dviženklį naudingumo balų skaičių.

IMG 7503

T. Purlio auklėtiniai sau lygių nerado/Nuotr. aut. E. Žaldaris

U15 BBBL TURAS

„SKM-III Grizliai“ išplaukė į naujus, plačius vandenis – išvyko į BBBL turą Latvijoje. Pirmajame susitikime Antano Gliožerio kariauna patyrė ypač skaudų ir vienintelį pralaimėjimą – 22:60 nusileista Tartu komandai. Po šio pralaimėjimo sekė 4 pergalės iš eilės prieš Viimsi, Honkos, Blackberg ir Marupės ekipas, kurios „Grizliams“ po pirmojo turo garantavo 3 vietą iš 8 galimų, o bendroje įskaitoje dalintis 4–7 vietomis. Vis dėlto A. Gliožeris neliko sužavėtas šiuo turnyru – teisėjų darbas buvo prastas, komandos nebuvo apdovanotos jokiais prizais, tačiau geroji turnyro pusė – turnyro lygis yra pakankamai neblogas.

FAKTAS NR. 9: pergalinguose mačuose „Grizliai“ varžovus nugalėjo vidutiniškai 22,25 taško skirtumu.

BONUS FAKTAS NR. 5: „Grizliai“ kaip visuomet puikiai kovojo dėl atšokusių kamuolių (43,6 prieš varžovų 27,8).

IMG 7504

Ridas Barkovskis aiškina varžovų klaidas D. Pavliukoit/Nuotr. aut. E. Kučikas

Naujienų sąrašas